Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 17. června 2019

Denisa Pešová vyrovnala 27 let starý nejlepší kolínský výkon

Denisa Pešová vyrovnala 27 let starý nejlepší kolínský výkon
Foto: Eduard Erban
 
Publikováno: 15.2.2019 v 14:00, Aktualizováno: 13.2.2019 v 14:00
Rubrika: Sport

O uplynulém víkendu začal kolotoč atletických halových šampionátů republiky mistrovstvím ve vícebojích a chůzi. Kolínská atletika zde letos zastoupení neměla, a tak první Kolíňáci vstoupí do boje o medaile až za týden, kdy se utkají v Ostravě nejlepší Češi v kategoriích mužů a žen.

Příležitosti nominovat se na vrchol sezóny pro všechny kategorie rychle ubývají, přesto se i v tomto týdnu představili někteří kolínští atleti ve výborném světle. Platí to především o juniorské výškařce Denise Pešové, která se po změně trenéra i techniky představila v nové kategorii úplně poprvé a v Banské Bystrici to byla premiéra jaksepatří.

Denisa při ní překonala výborným výkonem 180 cm nejen vlastní osobní rekord, ale o centimetr i historický kolínský rekord v této kategorii a vyrovnala 27 let starý absolutně nejlepší kolínský výkon Ivany Skalkové mezi ženami!

Na mezinárodním mítinku v rakouském Linci se představil v běhu na 60 metrů Štěpán Hampl. Po výborném začátku sezóny se ale stále nemůže dostat do top formy a v rozběhu i ve finále, v němž vyhrál Američan D´angelo za 6,71 s a kolínský sprinter skončil na 5. místě, zaběhl totožný čas 6,85 s.

Na Zimní pražské tyčce junior Jakub Vítek prokázal stálou formu, když překonal 480 cm a znovu neúspěšně atakoval magickou hranici pěti metrů. V Jablonci nad Nisou starší žákyně Anna Pátková vyrovnala ve skoku vysokém svůj letošní nejlepší výkon skokem přes 158 cm a prozatím jí patří v českých tabulkách 10. místo, které by jí zajistilo účast na šampionátu.

Autor článku: Jiří Tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Generálka v odjezdové hale zvolna pokračujePo osmi letech se zvyšuje nájemné v městských bytechStudánky a královničky v Kouřimském skanzenuDruhý koncert na terasách nad Labem
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM