Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Deštivou Velkou cenu Kolína ozdobil rekord reprezentantky Korešové ve skoku dalekém

Deštivou Velkou cenu Kolína ozdobil rekord reprezentantky Korešové ve skoku dalekém
Kolínský výškař, Matyáš Dalecký, v dramatickém rozskoku na mokrém sektoru přeskočil laťku ve výšce 200 cm, stejně jako Šutera z Olomouce. Přesto získal pouze stříbrnou medaili.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 26.8.2016 v 10:00, Aktualizováno: 30.8.2016 v 7:00
Rubrika: Sport

Nedělnímu jubilejnímu už 80. ročníku Velké ceny města Kolína v atletice tentokrát nepřálo počasí. Na úrovni výkonů se ale nepodepsala pouze série intenzivních dešťových přeháněk, ale i skutečnost, že v sobotu se uskutečnila poslední ligová kola všech soutěží s výjimkou extraligy, a tak řada závodníků již nedělní závod do svého plánu nezařadila.
Přesto ale padl jeden ze sedmi kvalitních rekordů mítinku. Postarala se o něj česká reprezentantka ve skoku dalekém Jana Korešová z USK Praha, která tentokrát testovala, a to velmi úspěšně, svou rychlostní připravenost ve 12. ročníku sprinterského trojboje. Běh na 60 metrů zvládla za výborných 7,63 s, velmi rychlá byla i na 100 metrů, které proběhla v čase 11,99 s, a tak ani trochu slabší dvoustovka za 24,72 s jí nezabránila překonat ziskem 2.832 bodů o 77 bodů rekord mítinku.

Druhou příčku obsadila Alena Symerská z AK Kroměříž (2.738) a třetí Jana Novosadová z AC Čáslav (2.559). Již 65. ročník sprinterského trojboje mužů se stal kořistí Tomáše Jonáše z AK Most (2.447), který zvítězil před Filipem Dvořákem z AK Hodonín (2.344) a domácím starším žákem Dominikem Holubem (2.182).

Vítězství v nejstarším kolínském závodě, 80. ročníku Prágrova memoriálu v klasickém pětiboji, si odnesl domácí Pavel Krejča, který v dálce, oštěpu, běhu na 200 m, disku a běhu na 1.500 m nasbíral 2.733 bodů. I vítězství v 78. ročníku Buzkovy míle zůstalo v Kolíně zásluhou Jakuba Rychlíka (4:50,74 MIN.). Další kolínský atlet Matyáš Dalecký se musel v 25. ročníku ceny města Kolína a memoriálu Václava Širce ve skoku vysokém sklonit po dramatickém rozeskakování před Davidem Šuterou z AK Olomouc, když oba na mokrém sektoru zdolali 200 cm.

V 26. ročníku memoriálu Antonína Votruby ve skoku dalekém obsadili kompletní stupně vítězů kolínští dálkaři v pořadí Zdeněk Baláček (627 cm), Jan Lonek (621 cm) a Robin Martinek (609 cm). I vítězství ze 17. ročníku Ceny města Kolína v běhu na 1000 metrů žen zůstalo v Kolíně díky výkonu Martiny Procházkové Uvizlové (2:57,45 min.), která zvítězila před dvěma běžkyněmi z Nového Města nad Metují Kateřinou Maternovou (3:00,73 min.) a Dagmar Rychnovskou (3:10,78 min.).

Součástí mítinku byl i přebor České obce sokolské ve vybraných disciplínách, z nějž si zlaté medaile odnesli Martina Procházková Uvizlová, Zdeněk Baláček, Šárka Buranská, Matyáš Dalecký a Markéta Braunová, stříbro vybojovali dvakrát Natálie Olivová, Barbora Janůrková, Jan Lonek a Tomáš Puczek a bronz Šárka Havlová, Robin Martinek, Tereza Škopková, Štěpán Šanc a Tereza Čermochová.

Autor článku: Jiří Tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Velikonoce nabídnou mši, koncert, trh i jízdy na drážceVelikonoční koulení vajec v kouřimském skanzenuBarokní velikonoční koncert v chrámu sv. BartolomějePráce v Pražské ulici se konečně rozběhly
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM