Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. září 2017

Děti vysadily v kolínském obchodním centru Futurum dva tisíce květin

Děti vysadily v kolínském obchodním centru Futurum dva tisíce květin
 
Publikováno: 12.3.2014 v 11:00, Aktualizováno: 11.3.2014 v 17:00
Rubrika: Zpravodajství

Přes dvě tisícovky jarních květin různých druhů a barev je od středy 5. března k vidění v kolínském největším obchodním centru. Žáci základních škol je vysadili v rámci projektu Květinové ostrůvky. Letos se k účastníkům připojí i Dětský domov Býchory, Rodinné centrum Hvězdička a Otevřený klub Céčko DDM Kolín.

"Děti nejenže svůj prostor osadily a zkrášlily, ale současně o něj budou celý měsíc pečovat, zalévat je a zbavovat je plevele. Návštěvníci Futura pak sami hlasovacími lístky během března rozhodnou, komu se květiny nejvíce povedly," uvedla za pořadatele Denisa Bílá.

Dodala, že akce není směřována pouze na estetickou roli rostlin. Školák si má být vědom toho, že bez ošetřování květiny nevydrží, naučí se nové druhy a také může podpořit svůj vztah k rostlinné říši. Poukázka na nákup v hodnotě 10 tisíc korun pro vítěznou skupinu dětí je tak pouze přidanou hodnotou projektu.

Obchodní centrum Futurum uspořádalo i letos pro školáky projekt nazvaný Květinové ostrůvky. Školáci, kteří budou o květy pravidelně pečovat si mimo jiné osvojí návyk, považovat obchodní centrum za svůj druhý domov.
Foto: Archiv Futura
Autor článku: Denisa Bílá
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Poříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaFotbalisté FK Kolín doma ani na třetí pokus neuspěliHokejisté Kolína dvakrát prohráli a uzavírají tabulku
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM