Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

Divadelní klub v Kolíně? Většinou ano, ale i ne, třeba komerční využití je sporné

Divadelní klub v Kolíně bude příští úterý otevřen. Vyzvali jsme zástupce volebních subjektů, které se zúčastní komunálních voleb, k vyjádření k jeho vzniku.

Divadelní klub v Kolíně? Většinou ano, ale i ne, třeba komerční využití je sporné
 
Publikováno: 24.9.2014 v 7:00, Aktualizováno: 23.9.2014 v 10:00
Rubrika: Kultura

Lubomír Nymburský (ČSSD): Souhlasím, že se jedná o dobrou volbu investovaných peněz. Nemohu zatím soudit výsledek, jelikož jsem prostory zatím neviděl ani jsem nebyl pozván na slavnostní otevření, byť jsem na zastupitelstvu města hlasoval pro rekonstrukci. Kultura, sport a vzdělání patří k základu života, proto vítáme jakoukoli smysluplnou investici.

Martin Škorpík (KSČM): Mnoho vody proteklo Labem, kdy jsem byl naposledy v suterénu budovy divadla na představení divadelní skupiny malých forem a zážitek to byl příjemný. Asi takový jaký by měl být po zhlédnutí kulturní akce. Proto město přistoupilo k realizaci opětovného vybudování divadelního klubu. Aby jeho návštěvníci prožívali skvělé kulturní okamžiky. Věřím, že divadelní klub se stane součástí kolínského kulturního života a svou činností ještě zvýší jeho úroveň. A že se realizace díla vypořádala s pořádným stavebním ořechem - prosakující spodní vodou, je jenom dobře.

Martin Smetana (ODS): Již dříve jsem se poměrně hodně kriticky vyslovil k vybudování galerie města a rekonstrukci divadelního sklepení. Dnes si tedy dovolím okomentovat pár bodů z textu, který je na webových stránkách divadla. Bod 1 ("hlavní těžiště má spočívat v nabídce občerstvení"): Dozvěděl jsem se, že restauraci má provozovat divadlo, potažmo město, je to ten samý nesmysl, jako kdyby restauraci na plavečáku nebo zimáku provozovala SMSK. Město není podnikatelský subjekt, ať se o to ani nepokouší. Bod 2 ("dvě hodiny před začátkem divadelního představení se klub otevře"): S tím se dá souhlasit, je lépe mít zavřeno než svítit do prázdných prostor. Bod 3 ("neformálnímu setkání diváků a herců"): S tímto bych souhlasil, kdyby Kolín měl svůj herecký tým. Už vidím herce z Prahy, kteří jsou každý den na výjezdním divadelním představení, jak se jdou bavit do kolínského divadelního klubu. Bod 4 ("divadelních představení malých forem (obdoba pražské Violy), hudebních koncertů (jazz, blues, folk)"): Tak tomu jedinému věřím, pan Franc dokázal, že dokáže tento druh zábavy organizovat, ale bohužel mi to přijde dost vysoká investice pro zábavu hrstky lidí. Bod 5 ("nabízet prostory divadelního klubu ke komerčním účelům formou pronájmu") : Takových to prostor je v Kolíně dostatek, nevím, proč by město mělo vstupovat do podnikatelského prostoru soukromých firem. Bod 6 ("atraktivnějším pro filmové a televizní producenty"): Tomu nemohl věřit snad ani pisatel tohoto textu. Bod 7 ("rekonstrukcí prošel celý suterénní prostor divadla s nezbytnou výměnou původních, na hranici životnosti inženýrských sítí, rekonstrukce se podařila ´stlačit´ do 9 mil. korun, z toho téměř 2 mil. tvoří DPH"): Je dobře, že město pečuje a opravuje svůj majetek, pouze mi přijde navýšení částky rekonstrukce o divadelní klub jako zbytečné.

Jan Hora (ANO): K divadlu mám velmi osobní vztah. Můj strýc, Bohumil Růžička - vrchní režisér a mecenáš, tam zanechal velkou část svého života a majetku. Neopomenu se mu podívat do usměvavé tváře na mnoha historických fotografiích v prostorách divadla při každé své návštěvě. To, že v budově proběhly radikální zvelebovací investice vítám, byly odstraněny "nánosy" různých improvizací a budova je dnes opět důstojný kulturní stánek. Pro mě účelně vynaložené finanční prostředky na dlouhé roky dalšího života divadla. Za sebe a určitě i strýce, velké poděkování těm, kteří se postarali.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Nesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod SněžkouOslavy Dobšanů budou bombastickéRadnice vyplatí odměny sociálním pracovníkůmKouřit se bude chodit před hospody?
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM