Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 21. října 2017

Divadelní klub v Kolíně? Většinou ano, ale i ne, třeba komerční využití je sporné

Divadelní klub v Kolíně bude příští úterý otevřen. Vyzvali jsme zástupce volebních subjektů, které se zúčastní komunálních voleb, k vyjádření k jeho vzniku.

Divadelní klub v Kolíně? Většinou ano, ale i ne, třeba komerční využití je sporné
 
Publikováno: 24.9.2014 v 7:00, Aktualizováno: 23.9.2014 v 10:00
Rubrika: Kultura

Lubomír Nymburský (ČSSD): Souhlasím, že se jedná o dobrou volbu investovaných peněz. Nemohu zatím soudit výsledek, jelikož jsem prostory zatím neviděl ani jsem nebyl pozván na slavnostní otevření, byť jsem na zastupitelstvu města hlasoval pro rekonstrukci. Kultura, sport a vzdělání patří k základu života, proto vítáme jakoukoli smysluplnou investici.

Martin Škorpík (KSČM): Mnoho vody proteklo Labem, kdy jsem byl naposledy v suterénu budovy divadla na představení divadelní skupiny malých forem a zážitek to byl příjemný. Asi takový jaký by měl být po zhlédnutí kulturní akce. Proto město přistoupilo k realizaci opětovného vybudování divadelního klubu. Aby jeho návštěvníci prožívali skvělé kulturní okamžiky. Věřím, že divadelní klub se stane součástí kolínského kulturního života a svou činností ještě zvýší jeho úroveň. A že se realizace díla vypořádala s pořádným stavebním ořechem - prosakující spodní vodou, je jenom dobře.

Martin Smetana (ODS): Již dříve jsem se poměrně hodně kriticky vyslovil k vybudování galerie města a rekonstrukci divadelního sklepení. Dnes si tedy dovolím okomentovat pár bodů z textu, který je na webových stránkách divadla. Bod 1 ("hlavní těžiště má spočívat v nabídce občerstvení"): Dozvěděl jsem se, že restauraci má provozovat divadlo, potažmo město, je to ten samý nesmysl, jako kdyby restauraci na plavečáku nebo zimáku provozovala SMSK. Město není podnikatelský subjekt, ať se o to ani nepokouší. Bod 2 ("dvě hodiny před začátkem divadelního představení se klub otevře"): S tím se dá souhlasit, je lépe mít zavřeno než svítit do prázdných prostor. Bod 3 ("neformálnímu setkání diváků a herců"): S tímto bych souhlasil, kdyby Kolín měl svůj herecký tým. Už vidím herce z Prahy, kteří jsou každý den na výjezdním divadelním představení, jak se jdou bavit do kolínského divadelního klubu. Bod 4 ("divadelních představení malých forem (obdoba pražské Violy), hudebních koncertů (jazz, blues, folk)"): Tak tomu jedinému věřím, pan Franc dokázal, že dokáže tento druh zábavy organizovat, ale bohužel mi to přijde dost vysoká investice pro zábavu hrstky lidí. Bod 5 ("nabízet prostory divadelního klubu ke komerčním účelům formou pronájmu") : Takových to prostor je v Kolíně dostatek, nevím, proč by město mělo vstupovat do podnikatelského prostoru soukromých firem. Bod 6 ("atraktivnějším pro filmové a televizní producenty"): Tomu nemohl věřit snad ani pisatel tohoto textu. Bod 7 ("rekonstrukcí prošel celý suterénní prostor divadla s nezbytnou výměnou původních, na hranici životnosti inženýrských sítí, rekonstrukce se podařila ´stlačit´ do 9 mil. korun, z toho téměř 2 mil. tvoří DPH"): Je dobře, že město pečuje a opravuje svůj majetek, pouze mi přijde navýšení částky rekonstrukce o divadelní klub jako zbytečné.

Jan Hora (ANO): K divadlu mám velmi osobní vztah. Můj strýc, Bohumil Růžička - vrchní režisér a mecenáš, tam zanechal velkou část svého života a majetku. Neopomenu se mu podívat do usměvavé tváře na mnoha historických fotografiích v prostorách divadla při každé své návštěvě. To, že v budově proběhly radikální zvelebovací investice vítám, byly odstraněny "nánosy" různých improvizací a budova je dnes opět důstojný kulturní stánek. Pro mě účelně vynaložené finanční prostředky na dlouhé roky dalšího života divadla. Za sebe a určitě i strýce, velké poděkování těm, kteří se postarali.

Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Tvůj Gym: Otevřeno 24 h.Kolínská nejchytřejší klíčenka na cestě do velkého světaSvobodárnu v nemocnici postupně dokončují Jak jste prožili 20. století?, ptají se žáci z Kolína svých sousedů
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM