Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 22. října 2017

Divokej Bill: Jsme ve skvělé formě a šlape nám to jako nikdy

Divokej Bill: Jsme ve skvělé formě a šlape nám to jako nikdy
 
Publikováno: 19.3.2014
Rubrika: Kultura

Po úžasném a dlouho dopředu beznadějně vyprodaném koncertu kapely Kryštof chystá na tento pátek 21. března kolínský Městský společenský dům další hudební lahůdku - vystoupení úvalské hudební party Divokej Bill. U této příležitosti frontman, skladatel, textař, zpěvák a duše kapely Vašek Bláha odpověděl na několik otázek:

* Počet koncertů vašeho jarního turné je omezený, podle čeho si ta místa vybíráte?

Hrajeme tam, kde to máme rádi, kde jsou šikovný promotéři, kamarádi, kde je dobrá akustika, veliký pódium a hlavně - kde o nás stojí. To jsou zhruba kritéria, podle kterých si ta místa vybíráme. Samozřejmě, že taky tak nějak rovnoměrně po celé republice, aby nebylo, říkáme tomu, přeBillováno.

* Proč padla volba právě na Kolín?

Speciálně v Kolíně hrajeme, protože máme rádi Zdendu Hejduka, který je velitelem kolínského kulturního stánku. Známe se léta letoucí, ze všech možnejch bigbítů, už jsme tam mnohokrát hráli a vždy to bylo super. Jsme z Úval, takže na stejný vlakový trati, to je taky šikovný. Předpokládáme, že nás přijedou podpořit Úvaláci a domů pojedeme vlakem v půl pátý ráno, minule to tak dopadlo.

* Koncerty, které jste zatím odehráli, byly vyprodané. Čím si to vysvětlujete?

Vloni jsme moc nehráli, jen venkovní turné k desce, takže možná proto. Na tu desku jsou taky dobrý ohlasy, snad jsme lidi oslovili, navíc jsme si vymysleli speciální téma celýho tour. Je to Pekelnický tour, a tak se lidi přišli podívat, co se bude dít. Jinak je fakt super vědět, že někoho zajímá, co děláš, moc děkujeme... Rozhodně vás na dalších koncertech, včetně toho kolínského, nehodláme zklamat. Nezní to moc skromně, ale jsme opravdu ve skvělé formě a šlape nám to, jak nikdy!

* Turné se jmenuje Možná přijde i pekelník, proč a opravdu přijde?


Samozřejmě, že přijde, při vymyšlení týhle zápletky jsme si dělali srandu, že by bylo hustý, pojmenovat tak tour a nic k tomu neudělat, prostě by nepřišel a bylo by to, ale nakonec to naštěstí dopadlo jinak - přijde.

* Na jaké další pecky se můžou návštěvníci kolínského koncertu těšit, zahrajete i třeba nějakou písničku, kterou jste dlouho nehráli?

Playlist jsme postavili povětšinou z písní, ve kterých je jakákoliv zmínka o pekle a podobně, je to totiž naše oblíbený téma, je jich dvacet sedm, budeme hlučet něco kolem dvou hodin, jako předkapela vystoupí kapela Zelenina z Čechtic. Ještě nás napadá že kdyby měl někdo doma nějakou masku, ať jí vezme s sebou, vozíme kameru a točíme, co se děje, bude z toho nový klip.

* A na jakou pecku myslíte?

No přece na Pekelníka.
 

Kapela Divokej Bill s osmi muzikanty potřebuje docela velké pódium. V popředí frontman Václav Bláha.
Foto: Zdeněk Hejduk
Autor článku: Zdeněk Hejduk
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Sedm babyk na kruháku u JednotyNeuvěřitelná statistika odpadkových košůKolínská nejchytřejší klíčenka na cestě do velkého světaOběšenec a jeho výjimečná role v životě města Kolína
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM