Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 25. května 2017 a svátek má Jana.

Dny evropského dědictví na Kolínsku - European Heritage Days 6.-14. září

Dny evropského dědictví (European Heritage Days, dále EHD) každoročně v září ponoukají veřejnost k návštěvě historických památek, často i těch běžně nepřístupných, a většinou i zdarma. Jsou pobídkou k objevování kořenů naší, evropské i světové civilizace. Kolín, kde na programu EHD (6.-14. září) příkladně spolupracují Město Kolín, sdružení Památky pro život, Regionální muzeum Kolín a většina církví je nabídka efektně bohatá. Kompletní program včetně otevíracích dob najdete snadno na plakátovacích plochách, v infocentru či kolínském webu, proto zmíníme jen několik zajímavostí.

Dny evropského dědictví na Kolínsku - European Heritage Days 6.-14. září
 
Publikováno: 4.9.2014 v 6:00, Aktualizováno: 2.9.2014 v 18:00
Rubrika: Kultura

Výjimečnou možnost vidět mnoho památek během jednoho dne nabízejí dvě sobotní autobusové exkurze po Kolínsku. První nazvaná Památky na pomezí Kolínska a Kutnohorska (6. září od 9 hodin) představí Starý Kolín, Hlízov, Kaňk-kalvárii, Kaňk-rozhlednu, Malešov-tvrz, Malešov-židovský hřbitov. O týden později následuje druhá exkurze Ideální chrámy - kostely 19. a 20. století na Kolínsku" (13. září od 9 hodin) s trasou Dolní Chvatliny, Křečhoř, Nová Ves I., Velim, Ohaře, Libenice. Pro oba výlety platí prodej vstupenek v Městském informačním centru Kolín, Na Hradbách (200 korun).

Společensko-kulturní idylu jistě přinesou i čtyři plánované vycházky s průvodcem pořádané zdarma. Ta která se týká městského opevnění začíná u Zámku v Sokolské ulici 8. září v 16 hodin. Památky kolínského Zálabí včetně těch moderních (most, elektrárna) zahrne procházka začínající o den později (9. září v 16 hodin) na Jiráskově náměstí. Literární procházka začíná 10. září v 16 hodin u Regionálního muzea v Kolíně. Poslední procházkou programu je ta, která se věnuje památkám židovským (ghetto, synagoga, hřbitov), i ta začíná před muzeem, a to 14. září v 10 hodin.

Dny evropského dědictví na Kolínsku - European Heritage Days 6.-14. září
Dny evropského dědictví 2004. Tehdy měli návštěvníci možnost vyhlídky z ochozu chrámu sv. Bartoloměje.
Foto: Vladimír Sládek

Na závěr upozorňujeme na možnost navštívit běžně nepřístupný kolínský hrad-zámek-pivovar. Šanci projít jeho areál se zasvěceným průvodcem lze využít 14. září ve 14 hodin.
Těšit se lze i na dva koncerty, které se v rámci EHD konají: 7. září od 17 hodin v Husově sboru na Husově náměstí zazpívá pěvecký sbor Cantores cantat a 13. září od 14 hodin v evangelickém kostele v ulici Politických vězňů zahraje smyčcové kvarteto Collegium musicum, následuje varhanní hudba.

Takto vypadala prohlídka areálu kolínského zámku v rámci Dnů evropského dědictví v roce 2004.
Foto: Vladimír Sládek
Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Aukce pro Josefa vyvrcholí dražbouCísařská medaile pro Mirka HoráčkaPřijďte oslavit narozeniny kutnohorské Školky v zahraděNové pyramidy a závěsné květináče ozdobí Kolín
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM