Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Do Kolína a Lošan přijede v pondělí celá řada hostů, uctí památku Václava Morávka a Josefa Mašína

Pietní akty u pamětní desky štábního kapitána Václava Morávka, brigádního generála před Obchodní školou v Kolíně a u pomníku podplukovníka Josefa Mašína, generálmajora in memoriam v Lošanech se konají v pondělí 8. září od 14 a 16 hodin.

Do Kolína a Lošan přijede v pondělí celá řada hostů, uctí památku Václava Morávka a Josefa Mašína
 
Publikováno: 6.9.2014 v 6:00, Aktualizováno: 3.9.2014 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Aktů se zúčastní češí politici, diplomaté, vysocí důstojníci, Čestná stráž, vojáci Aktivních záloh Armády ČR, představitelé místních spolků a vojenští přidělenci USA, Velké Británie, Francie, Polska, Rakouska a Německa. Očekáván je přelet bojových letounů nad Kolínem a střelba čestných salv u obou pamětních míst. Hudební doprovod obstará Městská hudba Františka Kmocha. Do čtvrtka potvrdili účast z významných pozvaných: místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, senátor Václav Grulich, předseda Poslanecké sněmovny PČR Jaroslav Hamáček, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Jaroslava Jermanová, poslankyně Helena Langšádlová, ředitelka Diplomatického protokolu Ministerstva zahraničních věcí Markéta Šarbochová, armádní generálové v záloze Jiří Šedivý a Pavel Štefka, zástupce velitele vzdušných sil Jaromír Šebesta, ředitel Generální inspekce bezpečnostních sil Ivan Bílek, ředitel odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany Eduard Stehlík, velitel Posádkového velitelství Praha Milan Virt, velitel 44. lehkého motorizovaného praporu Jan Štěpánek, velitel 43. výsadkového praporu Robert Dziak a velitel 74. lehkého motorizovaného praporu Petr Svoboda.

"Další potvrzené účasti očekávám do konce příštího týdne po mých mailových i telefonických urgencích," doufá Pavel Pobříslo, předseda Společnosti Václava Morávka. Věří i v účast generálmajora Jaroslava Klemeše, posledního žijícího parašutistu, vysazeného na území někdejšího protektorátu. "U pana generála je však vždy rozhodující momentální zdravotní stav. Je mu již 92 let!" připomíná Pavel Pobříslo.

V Kolíně bude prý kromě plukovníka Stehlíka, který promluví za Společnost Václava Morávka, určitě hovořit Přemysl Sobotka, Jaroslav Hamáček, Jan Hora a starosta Vít Rakušan. V Lošanech určitě promluví třeba Jaroslava Jermanová, starosta Lošan Miroslav Jelínek a Sandra Mašínová, dcera Josefa Mašína ml. a vnučka Josefa Mašína. Oba akty bude moderovat určitě Dominika Pašková, jež moderovala již vloni, a pravděpodobně Pavel Novotný z Východočeského divadla v Pardubicích. Účast do minulého čtvrtku nepotvrdil ani jeden z kolínských zastupitelů nebo zastupitelek.

Vlevo Petr Král s náčelníkem Generálního štábu Armády ČR Petrem Pavlem (vpravo) v roce 2012.
Foto: František Stráník
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekordKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedl
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM