Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. října 2017

Dobšice slaví 640 let od první písemné zmínky a těší se na sobotní Keltské slavnosti

V Dobšicích se tuto sobotu 28. června koná již 11. ročník Keltských slavností u příležitosti poutě, srazu Dobšic z celé země, srazu rodáků a připomenutí 640 let od první písemné zprávy. Letošní program je doslova nabitý. Na své si přijdou malé děti, mládež, dospěláci i ti věkem pokročilejší.

Dobšice slaví 640 let od první písemné zmínky a těší se na sobotní Keltské slavnosti
 
Publikováno: 27.6.2014 v 6:00, Aktualizováno: 26.6.2014 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Již v 11 hodin startuje u Dobšického šenku Cimbálová muzika Michala Horsáka. V šenku můžete poobědvat kachnu se zelím a pěti knedlíky, nebo řízek s bramborovým salátem. Ve vedlejším komunitním centru bude vystaveno celkem 16 obecních kronik s fotografiemi o všem, co se v obci odehrálo za posledních 20 let. Kdo má rád adrenalin, může naskočit do autodromu, nebo na twistr, případně na novou pouťovou atrakci dlouhou 25 metrů a vysokou 16 metrů. K tomu bude hrát Kronos Combo již od 13 hodin na hřišti. Po nich zazní Sendražanka, dále vystoupí s hodinovým pořadem pro děti Heidi Janků a znovu přijde dechovková část s Věnovanou.

Souběžně s tímto programem bude otevřeno Muzeum Keltů a Archeoskanzen s keltským oppidem, kde si děti budou moci upéci keltskou placku, umlít obilí rotačním mlýnkem, vyrazit minci, nebo se ustrojit do keltských úborů a zabydlet se v keltském domu - polozemnici. Keltskou hudbu reprezentuje kapela Navostro, což ocení při závěrečné skladbě zejména dámské publikum.

I letos pořadatelé chystají velké překvapení. V 16.45 hodin obec slavnostně otevře kanalizaci a novou čističku odpadních vod, která je ovšem v keltském stylu. Čistička má doškovou sedlovou střechu a palisádové oplocení. Jde o unikátní stavbu, kterou asi nenajdete nikde v celé Evropské unii. S blížícím se večerem program bude gradovat a postupně zahraje TOX Jaroslava Trnky, Hamleti s Daliborem Gondíkem či Alešem Hámou, dále vystoupí kapela Natřije a U2 Revival. Vyvrcholením nočního programu bude vystoupení legendární kapely Harlej.

V doprovodném programu vystoupí Svaz postižených civilizačními chorobami Poděbrady, mažoretky TS Bohemia Kolín a Srdíčko Kolín, Aerobik Opolany, Mini Venuše, Dobšické Venuše a také překvapení, které v Dobšicích ještě nebylo - roztleskávačky. Vše odmoderuje Vasil Fridrich, který letos provázel Kmochovým Kolínem. Velkým překvapením bude i křest fotoknihy, která byla postupně realizována od ledna do května letošního roku. Byli vyfotografováni téměř všichni obyvatelé obce Dobšice při různých aktivitách. Fotokniha zachytí život lidí v roce 2014 a rozkryje poslední velké překvapení. To je skutečná bomba, která se představí až v Dobšicích a to v čase 17.45 hodin.

"Těšíme se vás, na naše kamarády, přátele, příznivce Dobšic a známé našich 220 obyvatel. K příjemnému zážitku bude na hřišti dobré jídlo i pití. Společně vyzkoušíme třeba pivo Tři sestry (kvasnicový nefiltrovaný ležák), nebo si posedíme v čajovně, případně si dáme koktejlovou smršť od Mojita přes Cuba Libre, k HůHů koktejlu," láká místostarosta obce Dobšice Oldřich Novotný.

Předprodej vstupenek běží až do pátku 27. června v Městském informačním centru v Kolíně i na Obecním úřadě v Dobšicích. Cena v předprodeji činí 150 korun, děti do 15 let a ZTP/P mají slavnosti zdarma. V den konání zaplatí jedna osoba 250 korun, tak neváhejte a lístek si kupte čas. V obci budou vyčleněny parkovací zóny a bude platit částečná uzavírka obce se zákazem zastavení v areálu od obecního úřadu až k mostu.

Předloni zazpívaly na Keltských slavnostech holky z 5Angels.
Foto: www.5angels.cz
Související články:
Autor článku: Redakce KP
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Velim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výšeHokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí Kohouty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM