Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

Dobšice slaví 640 let od první písemné zmínky a těší se na sobotní Keltské slavnosti

V Dobšicích se tuto sobotu 28. června koná již 11. ročník Keltských slavností u příležitosti poutě, srazu Dobšic z celé země, srazu rodáků a připomenutí 640 let od první písemné zprávy. Letošní program je doslova nabitý. Na své si přijdou malé děti, mládež, dospěláci i ti věkem pokročilejší.

Dobšice slaví 640 let od první písemné zmínky a těší se na sobotní Keltské slavnosti
 
Publikováno: 27.6.2014 v 6:00, Aktualizováno: 26.6.2014 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Již v 11 hodin startuje u Dobšického šenku Cimbálová muzika Michala Horsáka. V šenku můžete poobědvat kachnu se zelím a pěti knedlíky, nebo řízek s bramborovým salátem. Ve vedlejším komunitním centru bude vystaveno celkem 16 obecních kronik s fotografiemi o všem, co se v obci odehrálo za posledních 20 let. Kdo má rád adrenalin, může naskočit do autodromu, nebo na twistr, případně na novou pouťovou atrakci dlouhou 25 metrů a vysokou 16 metrů. K tomu bude hrát Kronos Combo již od 13 hodin na hřišti. Po nich zazní Sendražanka, dále vystoupí s hodinovým pořadem pro děti Heidi Janků a znovu přijde dechovková část s Věnovanou.

Souběžně s tímto programem bude otevřeno Muzeum Keltů a Archeoskanzen s keltským oppidem, kde si děti budou moci upéci keltskou placku, umlít obilí rotačním mlýnkem, vyrazit minci, nebo se ustrojit do keltských úborů a zabydlet se v keltském domu - polozemnici. Keltskou hudbu reprezentuje kapela Navostro, což ocení při závěrečné skladbě zejména dámské publikum.

I letos pořadatelé chystají velké překvapení. V 16.45 hodin obec slavnostně otevře kanalizaci a novou čističku odpadních vod, která je ovšem v keltském stylu. Čistička má doškovou sedlovou střechu a palisádové oplocení. Jde o unikátní stavbu, kterou asi nenajdete nikde v celé Evropské unii. S blížícím se večerem program bude gradovat a postupně zahraje TOX Jaroslava Trnky, Hamleti s Daliborem Gondíkem či Alešem Hámou, dále vystoupí kapela Natřije a U2 Revival. Vyvrcholením nočního programu bude vystoupení legendární kapely Harlej.

V doprovodném programu vystoupí Svaz postižených civilizačními chorobami Poděbrady, mažoretky TS Bohemia Kolín a Srdíčko Kolín, Aerobik Opolany, Mini Venuše, Dobšické Venuše a také překvapení, které v Dobšicích ještě nebylo - roztleskávačky. Vše odmoderuje Vasil Fridrich, který letos provázel Kmochovým Kolínem. Velkým překvapením bude i křest fotoknihy, která byla postupně realizována od ledna do května letošního roku. Byli vyfotografováni téměř všichni obyvatelé obce Dobšice při různých aktivitách. Fotokniha zachytí život lidí v roce 2014 a rozkryje poslední velké překvapení. To je skutečná bomba, která se představí až v Dobšicích a to v čase 17.45 hodin.

"Těšíme se vás, na naše kamarády, přátele, příznivce Dobšic a známé našich 220 obyvatel. K příjemnému zážitku bude na hřišti dobré jídlo i pití. Společně vyzkoušíme třeba pivo Tři sestry (kvasnicový nefiltrovaný ležák), nebo si posedíme v čajovně, případně si dáme koktejlovou smršť od Mojita přes Cuba Libre, k HůHů koktejlu," láká místostarosta obce Dobšice Oldřich Novotný.

Předprodej vstupenek běží až do pátku 27. června v Městském informačním centru v Kolíně i na Obecním úřadě v Dobšicích. Cena v předprodeji činí 150 korun, děti do 15 let a ZTP/P mají slavnosti zdarma. V den konání zaplatí jedna osoba 250 korun, tak neváhejte a lístek si kupte čas. V obci budou vyčleněny parkovací zóny a bude platit částečná uzavírka obce se zákazem zastavení v areálu od obecního úřadu až k mostu.

Předloni zazpívaly na Keltských slavnostech holky z 5Angels.
Foto: www.5angels.cz
Související články:
Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Nesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod SněžkouFotbalisté Kolína se vrátili s rancem obdržených branek
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM