Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Dominik Holub dalším atletickým mistrem ČR! Vychová Kolín nástupce Změlíka a Šebrleho?

Dominik Holub dalším atletickým mistrem ČR! Vychová Kolín nástupce Změlíka a Šebrleho?
 
Publikováno: 27.7.2014 v 12:00, Aktualizováno: 21.7.2014 v 10:00
Rubrika: Sport

Dva zástupce měla kolínská atletika na letošním mistrovství České republiky mládežnických kategorií ve vícebojích. A hned v sobotním programu se o velké drama se šťastným koncem postaral mladší žák Dominik Holub. Ten startoval v jediné disciplíně, ve které se v atletice pořádá mistrovství republiky, aby nedocházelo ke škodlivé brzké specializaci mladých atletů, a to v pětiboji.

V konkurenci 17 nejlepších mladých vícebojařů se mu podařilo hned v úvodní disciplíně, běhu na 60 m přek. zvítězit. Dosáhl času 9,22 s a o 3 setinky porazil Milana Popoviče ze Stříbra, který se ukázal v dalším průběhu jediným Dominikovým velkým soupeřem. Kolínský svěřenec trenéra Martina Radikovského tak získal náskok 6 bodů, o který ale hned v následující disciplíně přišel. Tou totiž byl hod kriketovým míčkem, který je jeho největší slabinou. Míček poslal do vzdálenosti 48,58 m a s Popovičem prohrál o propastných 15 metrů, což znamenalo průběžný rozdíl 125 bodů.

V následujícím běhu na 60 metrů, který ale Dominik znovu vyhrál za 7,65 a dostal se jako jediný pod 8 vteřin, se náskok borce ze Stříbra smrskl na 20 bodů.

Jako čtvrtá disciplína přišel na řadu skok daleký, největší zbraň kolínského talentu. Doletěl v ní nejdále na 575 cm, Popoviče porazil o rovného půl metru a dostal se na čelo závodu o 82 bodů. Škoda, že v posledním pokusu těsně přešlápl skok na hranici 625 cm, kterým by soutěž rozhodl. Takto ho čekalo v závěrečné osmistovce ještě obrovské vypětí. Jeho soupeř je totiž mnohem lepším běžcem a svůj náskok v průběhu trati výrazně navyšoval.

Po dramatické rovince nakonec Dominik Holub proťal cílovou čáru za 2:27,38 min. o 7,10 s za Popovičem a z náskoku mu zbyly pouhé 2 body, které rozhodly o tom, že si z rukou svého trenéra převzal zlatou medaili za titul mistra České republiky! Stal se tak nejmladším kolínským šampiónem v historii a v letošní „zlaté“ sezóně kolínské atletiky je to již jedenáctý mistrovský titul!

Druhým kolínským zástupcem byl starší žák Jindřich Semotam. Svěřenec Antonína Morávka měl svůj závod, který v této kategorii čítá 9 disciplín, rozložený už do dvou dnů. V sobotu zvládl 100 m přek. za 15,15 s, disk poslal do vzdálenosti 28,88 m, skok o tyči mu náramně vyšel, když zdolal 340 cm a oštěpem hodil 35,93 m. To vše znamenalo, že přenocoval hned za elitní osmičkou závodu.

Druhý den mu ale v soutěži s většinou o rok staršími soupeři tolik nevyšel. Po slabší šedesátce za 8,19 s následoval skok daleký rovněž s nevýrazným výkonem 525 cm. Kouli poslal kolínský závodník na 9,89 m, ve výšce překonal 160 cm a celý závod dokončil kilometrem za 3:22,27 min.. To znamenalo, že ve druhém dni klesl na konečné 15. místo.

Autor článku: j. tuček
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Černý Petr po půlstoletí v KolíněTisíce hlídek Františka Urbánka Lupě se chytré parkování líbíObyvatel sídliště se město ptá dotazníkem
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM