Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Dostanou městské autobusy klimatizaci a wi-fi?

Příští rok dojde po mnoha letech k zásadní změně v městské autobusové dopravě. Končí totiž smlouva s dosavadním provozovatelem a radnice se chystá na nového vypsat výběrové řízení.

Dostanou městské autobusy klimatizaci a wi-fi?
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 22.8.2018 v 7:00, Aktualizováno: 21.8.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

O požadavcích, které budou na nového provozovatele kladeny, se spekuluje již delší čas, změna by ale měla být opravdu radikální. Vyplývá to i z nástřelu podmínek, které nedávno na webu zveřejnil místostarosta Michael Kašpar:
"Jste spokojeni s Městskou autobusovou dopravou? Naši předchůdci bohužel prodloužili v roce 2009 smlouvu o 10 let bez výběrového řízení. Chystáme výraznou změnu! Připravujeme výběrové řízení na nového dopravce, který do Kolína přijde na podzim 2019.
Podmínky jsou velmi obsáhlé včetně výrazných možností sankcí v případě, že město nebude se službami spokojené (toto v aktuální smlouvě vůbec není řešeno!). Podívejte se na výběr toho, co nový dopravce bude muset splnit:
- všechny autobusy budou nové.
- musí být vybaveny v přední i zadní části vozidla LED panelem umístěným v horní části čelního okna nejlépe přes celou jeho šířku. Stejně tak musí být boční LED panel ukazatele směru jízdy linky.
- Vnitřní displej (LED panel) umožní sdělení o linkách, trasách i zastávkách. Může též sdělovat i důležité regionální údaje či informace o změnách v dopravě, návaznostech apod.
- jedny dveře každého autobusu musí být pro nástup s kočárkem/invalidním vozíkem.
- všechna vozidla budou vybavena klimatizací vnitřních prostor vozidla, tedy prostoru pro řidiče i pro cestující.
- všechna vozidla požadujeme vybavit wi-fi s minimální rychlostí 5 Mbit/s ve volně dostupné síti.
- ve vozidlech požadujeme 5 míst vybavených pro připojení USB nabíječky.
- každé vozidlo musí být vybaveno elektronickým akustickým informačním systémem pro hlášení zastávek a dalších dopravních informací pomocí palubního počítače.
- všechna vozidla budou nízkopodlažní.
- odbavovací systém – možnost použití bezkontaktní platební bankovní karty při úhradě jízdného, možnost použití karty s dopravní aplikací typu DesFaire/Mitfaire nebo jiného obdobného typu, možnost použití karty Kolínská Chytrá klíčenka, možnost nákupu jízdenky formou SMS.
- výbava GPS – systém umožní on-line sledování polohy vozidla v reálném čase.
- informační kancelář – dopravce zajistí ke dni zahájení provozu otevření a provoz informační kanceláře dopravce ve vhodných prostorách pro prezenční navštěvování zákazníky. Kancelář bude otevřena nejméně po dobu osmi hodin v pracovní dny, v definované době od 10 do 18 hodin, v sobotu pak na dobu od 8 do 11 hodin. Stejně tak bude zajištěn telefonický přístup na dispečink a elektronická komunikace s povinností reakce do 24 hodin od přijetí mailu."

/v tištěném Presu č. 32, vycházejícím 22.8., najdete i anketu mezi budoucími městskými zastupiteli o tom, zda by se v kolínských městských autobusech mělo v budoucnu jezdit zdarma/

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM