Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. září 2019

Dožínková slavnost v kouřimském skanzenu s přednáškou i specialitami z likérky

Kolíňáky už tradičně hojne navštěvované Muzeum lidových staveb v Kouřimi (známé jako ´skanzen´) uvede v sobotu 17. srpna od 10 do 18 hodin národopisný pořad Dožínky.

Dožínková slavnost v kouřimském skanzenu s přednáškou i specialitami z likérky
Foto: archiv KP
 
Publikováno: 16.8.2019 v 7:00, Aktualizováno: 15.8.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Slavnost k ukončení žní ožije v podobě známé z 19. století. Areálem bude procházet průvod, nejkrásnější žnečka předá rychtáři dožínkový věnec. Návštěvníci dostanou příležitost si vyzkoušet sečení obilí a vázání snopů, seznámí se s fungováním hrsťové sekačky a dalšími zemědělskými stroji. Vše předvede muzejní zahradník a chovatel Martin Spěváček. Svoje řemesla představí i bednáři Plzeňského Prazdroje, kovář či švec, v provozu bude dílna na výrobu slaměných ozdob dožínkových věnců, z pece zavoní chléb, ochutnávat návštěvníci budou chlebové uzlíky. V plánu je beseda na téma ´Co se jedlo o žních´, zájemcí se poučí i o zpracování lnu či využívání konopí v české lidové tradici. Aby toho nebylo málo, nabídne kouřimská Likeria ve Šperkovně speciální alkoholové nápoje, sirupy a marmelády. Vstupné je 120/80 korun, rodinné 320 korun.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM