Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. dubna 2019

Dračí lodě u Kmochova ostrova

Dvanáctý ročník závodů dračích lodí s názvem "Kolínský drak" proběhne v sobotu 8. září od 10 hodin u Kmochova ostrova.

Dračí lodě u Kmochova ostrova
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 7.9.2018 v 7:00, Aktualizováno: 6.9.2018 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

O putovní pohár starosty města bude na trati dlouhé 200 metrů bojovat třináct soutěžících - sportovní oddíly, party přátel i firemní posádky. Své lidi do boje vysílá například i Kopos, Alltub či Paramo, radnice nominovala dokonce dva týmy. Veřejnost může lodě vidět i při trénincích, které se uskuteční v pátek večer. Událost pořádá agentura Altis ve spolupráci s městem Kolínem.
Jaroslava Formánka z agentury Altis jsme se zeptali, kdo bude obhajovat loňské prvenství. "V roce 2017 zvítězila v hlavním závodě na 200 metrů o putovní pohár města Kolína posádka Klubu vodních sportů Kolín-Sandberk před posádkami Namydleného blesku, což je parta z vesnic v okolí Opolan a Města Kolín A. V závodě na 1.000 metrů zvítězil Namydlený blesk před posádkou Bakers a Převážně neškodnými. Posádka Bakers je parta kamarádů z Nymburka a Převážně neškodní je obdobná parta z Prahy," sdělil Presu Formánek a připomněl, že i letos by měla být jedna dračí loď připravena povozit kolínské děti, a to během jízd na 200 metrů.
Pokud jde o doprovodný program na ostrově, bude pro děti připravena loutková pohádka „Jak vodník zachránil Rusalku“, vodnická žonglovací pohádka, vodnické soutěže a zkoušení řemesel, povídání o rybách, malování na obličej i skákací hrad.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM