Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Druhému dni Kolínských sportovních dnů ZŠ 2014 kralovaly sportovní aerobik a volejbal

Úterý už tradičně jako jediný den během Kolínských sportovních dnů ZŠ patřilo pouze dvěma sportům, a to sportovnímu aerobiku a volejbalu. Oba sporty proběhly za velkého zájmu chlapců a děvčat všech kategorií a volejbalu na rozdíl od loňska přálo i počasí.

Druhému dni Kolínských sportovních dnů ZŠ 2014 kralovaly sportovní aerobik a volejbal
Ve sportovním aerobiku startovalo 296 soutěžících. Foto: Zdeněk Hejduk
 
Publikováno: 4.6.2014 v 12:00
Rubrika: Sport

Den 2

Sportovní aerobik

V hale SOŠ informatiky a spojů se sešlo naprosto stejně jako v předchozím roce celkem 296 soutěžících, ale počet škol tentokrát stoupl z 11 na 14. Atmosféra byla tradičně vynikající a boje o vítězství ve všech kategoriích tak dramatické, že rozhodčí ve dvou kategoriích nedokázaly jednoznačně určit vítězky. Aerobik je jedním ze sportů, které daly příležitost i prvňáčkům. Zaplněné hlediště vidělo celou řadu pohybově velmi nadaných děvčat a chlapců. Ve všech soutěžích se ti nejlepší museli probít přes základní kolo do semifinále a odtud do finále. Teprve zde se vykrystalizovala nejlepší osmička, která získala pro své školy body. Nejlépe si v tomto klání vedli závodníci ze 7. ZŠ Masarykova ZŠ Zásmuky, kteří získali pro své týmy stejný počet bodů. Třetí pak skončili reprezentanti 3. ZŠ Prokopa Velikého.

Medailistky ze soutěže ve sportovním aerobiku:

1.-3. třída: 1. Danová (Zásmuky) a Mrázková (Zásmuky), 3. Hujerová (Pečky)

4.-5. třída: 1. Strejčková (Kouřim), 2. Romportlová (Č. Pečky), 3. Adamcová (Zásmuky)

6.-7. třída: 1. Nováčková (7.ZŠ), 2. Kozelková (3.ZŠ) a Kokošková (Velim)

8.-9. třída: 1. Firstová (3.ZŠ) a Kortanová (3.ZŠ), 3. Hukalová (gymnázium)

Druhému dni Kolínských sportovních dnů ZŠ 2014 kralovaly sportovní aerobik a volejbal
Ve volejbalu usilovalo o nejvyšší příčky 76 týmů.
Foto: Zdeněk Hejduk

Volejbal

Organizátoři volejbalových soutěží se opravdu zapotili. Vždyť počet týmů, které se utkaly ve všech čtyřech kategoriích, se vyšplhal až na 76! Přesto vše dopadlo na jedničku, a tak kolem druhé hodiny bylo již na všech kurtech dohráno. Ve všech kategoriích soutěžila smíšená družstva, přičemž nejmladší kategorie 1.-2. třída bojovala v jejich věku přizpůsobeném „žlutém“ volejbalu, jejich spolužáci ze 3.-4. tříd už hráli podle pravidel tzv. „oranžového“ volejbalu, žáci 5.-6. tříd sehráli turnaj v náročnějším „modrém“ minivolejbalu a až nejstarší chlapci a děvčata ze 7.-9. tříd si zahráli klasický „šestkový“ volejbal.

Mezi nejmenšími adepty volejbalu si nejlépe vedli chlapci a dívky z 2. ZŠ Kmochova, kteří získali zlaté i bronzové medaile, stříbro patřilo 5. ZŠ Mnichovická. V kategorii 3.-4. tříd dokonce A i B družstvo 2. ZŠ Kmochova vybojovalo obě nejcennější sady, bronzové medaile putovaly na 1. ZŠ Bezručova. V kategorii 5.-6. tříd se opakovala situace z předchozí kategorie. Poháry za vítězství i druhou příčku si odnesli mladí volejbalisté z 2. ZŠ Kmochova, bronz tentokrát vybojovali volejbalisté 5. ZŠ Mnichovická. A tak jediné vítězství, které uniklo „dvojce“, bylo to v nejstarší kategorii. Tady se radovali hráči a hráčky ze 7. ZŠ Masarykova před ZŠ Pečky, ale 2. ZŠ Kmochova ani tady nevyšla naprázdno a připsala si bronz.
Po dvou dnech byla ukončena již čtyři sportovní odvětví a na čele pořadí se udrželi žáci 7. ZŠ Masarykova před 2. ZŠ Kmochova a na třetí příčce jsou žáci 3. ZŠ Prokopa Velikého. V těsném závěsu jsou ještě sportovci z 5. ZŠ Mnichovická a z první venkovské školy – ZŠ Velim.

Pořadí po 2 dnech:

ZŠ Kolín, Masarykova 57,5 bodu, ZŠ Kolín, Kmochova 52, ZŠ Kolín, Prokopa Velikého 47, ZŠ Kolín, Mnichovická 44,5, ZŠ Velim 40, ZŠ Kolín, Lipanská 38, Gymnázium Kolín 37, ZŠ Kouřim 31,5, ZŠ Kolín, Bezručova 30,5, ZŠ Kolín, Ovčárecká a ZŠ Pečky 28, Masarykova ZŠ Velký Osek 27, ZŠ Plaňany 23,5, ZŠ Červené Pečky 23, ZŠ Zásmuky 22,5, ZŠ Týnec nad Labem 17, ZŠ Býchory 10, ZŠ Starý Kolín 4, ZŠ a MŠ Radim a ZŠ Žiželice 1.

Medailové pořadí po 2 dnech:

ZŠ Kolín, Masarykova 10 zlatých - 11 stříbrných - 5 bronzových, ZŠ Kolín, Prokopa Velikého 8-5-6, ZŠ Kolín, Kmochova 5-4-3, ZŠ Týnec nad Labem 4-4-8, ZŠ Plaňany 4-1-2, Gymnázium Kolín 3-2-3, ZŠ Zásmuky 3-2-3, Masarykova ZŠ Velký Osek 2-7-1, ZŠ Kolín, Mnichovická 2-3-7, ZŠ Velim 2-2-1, ZŠ Ovčárecká 2-2-1, ZŠ Kouřim 2-0-1, ZŠ Pečky 1-2-2, ZŠ Starý Kolín 1-1-0, ZŠ Kolín, Lipanská 1-0-3, ZŠ Kolín, Bezručova 0-3-1, ZŠ Červené Pečky 0-1-0.
 

Autor článku: Jiří Tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM