Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Dům s holobyty město prodá

Město Kolín plánuje prodej domu v Tovární ulici u přejezdu, který proslul pod označením "holobyty".

Dům s holobyty město prodá
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 12.2.2018 v 6:00, Aktualizováno: 7.2.2018 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Připomeňme, že jedenáct nízkostandardních bytů o jedné místnosti zde bylo kdysi zřízeno jako nouzové bydlení pro notorické dlužníky nájemného, které město donutilo k vystěhování z jejich bytů. Holobyty postupně přestaly být užívány, protože vystěhovaní lidé na tom nebyli tak zle, aby chtěli skončit v jedné cimře, kde bylo navíc třeba topit v kamnech a nosit si uhlí ze dvora.
Ještě v roce 2014 sloužily prázdné holobyty jako nutná rezerva pro případy, kdy soud uloží městu podmínku poskytnout vystěhovaným dlužníkům ve výjimečných případech po nezbytně nutnou dobu přístřeší. Takovou povinnost město dnes už nemá, byť vystěhování hrozí dlužníkům stále.
Před dvěma lety se uvažovalo o tom, že budou holobyty přestavěny na šest sociálních bytů, tato vize se ale nenaplnila. O budoucnosti domu v Tovární ulici se začalo znovu mluvit letos v lednu v souvislosti s nápravou pozemkových nesrovnalostí. Město kdysi nechalo na dvorku pro obyvatele postavit kůlny na uhlí a dřevo a nedávno se ukázalo, že dvorek patří zčásti sousedům. Zastupitelstvo města Kolína proto rozhodlo kůlny zbourat a nechat sousedy, aby si svůj pozemek nově oplotili.
V souvislosti s domem v Tovární ulici můžeme jako kuriozitu připomenout jeho nejznámějšího nájemníka. V jednom z holobytů po návratu z vězení tady totiž krátce formálně "bydlel" pětinásobný kolínský vrah Jiří Popelka. Tomu muselo město Kolín po odpykání jeho devítiletého trestu zajistit ubytování, a tak byly Popelkovy (po dobu výkonu trestu radnicí skladované) osobní věci převezeny právě do Tovární ulice. Když se po propuštění z vězení v létě roku 1998 Popelka vrátil do Kolína, po dohodě s radnicí se brzy odstěhoval do bytu v Praze Hostivaři, který mu kolínská radnice koupila a do něj si odstěhoval i osobní věci, uložené v holobytu v Tovární ulici.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM