Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

E-Aukce energií zatím v Kolíně příliš nezabrala. Lidé zatím váhají nebo se obávají změny

Do elektronické aukce elektřiny a plynu, která se má konat už tuto středu 8. ledna, se v Kolíně přihlásilo pouhých 44 domácností. Podle 2. místostarosty Jana Pospíšila přišla nabídka v nepříznivé době, kdy zákazníci čekají, jestli po novém roce nepřijdou změny v cenách energií. Navíc se ve sdělovacích prostředcích objevily ve větší míře informace zpochybňující tento způsob úpravy cen. Zanedlouho má ale podle Jana Pospíšila následovat další aukce a tehdy se prý ukáže, zda lidi opravdu mají nebo nemají zájem.

E-Aukce energií zatím v Kolíně příliš nezabrala. Lidé zatím váhají nebo se obávají změny
 
Publikováno: 7.1.2014
Rubrika: Zpravodajství

Tak nízký počet přihlášených domácností nečekal ani Ladislav Zíta, obchodní partner firmy eCENTRE a manažer obchodního týmu. "Tak malý zájem nás velice překvapil. Myslíme si, že na vině je propagace," napsal. Dále nám sdělil. že byla shromážděna data, které budou následně zpracovány tak, aby je bylo možné zařadit do elektronické aukce. "Sdružíme poptávku jednotlivých domácností do většího celku a oslovíme všechny relevantní dodavatele na trhu, aby v e-Aukci nabídli co nejvýhodnější ceny. Aukce se uskuteční 8. ledna od 10 hodin a domácnosti ji můžou sledovat na našich stránkách. Po vyhodnocení e- Aukce připravíme novou smlouvu (mezi klientem a vítězným dodavatelem) a plnou moc ke změně dodavatele. Změnu dodavatele zajišťuje naše společnost ve spolupráci s novým dodavatelem," uvedl Ladislav Zíta. Ten také potvrdil, že se někdy začátkem nového roku uskuteční další kolo. "Domlouvali jsme stejně tak jako v jiných městech 2. kolo sběru dat pro občany, kteří by se chtěli přihlásit a čekají na výsledky 1. kola, nebo se o aukci nedozvěděli, případně váhali," dodal Ladislav Zíta.

Podle dřívějších informací má být e- Aukce pro přihlášené občany zcela zdarma. Výdej nových smluv se má uskutečnit v informačním centru v době od 29. ledna do 7. února. Pochopitelně ale záleží na výpovědních lhůtách smluv stávajících dodavatelů. U každé domácnosti jsou totiž různé. Podle eCENTRE změnou dodavatele nedojde k demontáži elektroměru ani plynoměru. Jsou majetkem distribuční sítě, což je vždy jiný právní subjekt než obchodník.

Autor článku: Michal Černý
loading...
Nepřehlédněte...
Kateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekordKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlPoříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězila
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM