Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 20. července 2019

Elektrárna na dohled od Kolína si zadělává na protesty

Chvaletická elektrárna, jejíž komín je dobře viditelný z vyšších pater kolínských paneláků, požádala o výjimku pro emise oxidů dusíku a zbytkové rtuti.

Elektrárna na dohled od Kolína si zadělává na protesty
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 5.2.2019 v 7:00, Aktualizováno: 4.2.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Ani po modernizaci dvou ze čtyř výrobních bloků, k níž za tři miliardy korun došlo před dvěma lety, totiž nesplňuje parametry průmyslových emisí, které vstoupí v platnost v letech 2020 a 2021. Jak uvedl Václav Matys, generální ředitel společnosti ´Sev.en´, jíž elektrárna patří, k dosažení nově požadovaných limitů oxidů dusíku by byla nutná další investice ve výši 1,4 miliardy korun, přičemž podíl elektrárny na celkových imisích oxidů dusíku by se poté snížil o zcela zanedbatelných 0,05 procenta pro okolí elektrárny a maximálně o 0,02 procenta pro město Pardubice. Protože Kolín leží na západ od elektrárny, tedy proti obvyklému směru v Polabí vanoucích větrů, nemusí jeho obyvatele (na rozdíl od Pardubičáků) uvedená zpráva příliš trápit. Do běla ovšem rozžhavila aktivisty organizace Greenpeace, jejichž oblíbenou zábavou je vnikání do oploceného areálu elektrárny, šplhání po chladících věžích a jejich poškozování, to vše samozřejmě za asistence předem přivolaných televizních štábů.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM