Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

Fantom opery zavítal do kolínského divadla. Harmonie 1872 s Radimem Schwabem vyprodala celý sál

Fantom opery zavítal do kolínského divadla. Harmonie 1872 s Radimem Schwabem vyprodala celý sál
 
Publikováno: 1.12.2014 v 13:00, Aktualizováno: 25.11.2014 v 12:00
Rubrika: Kultura

Zcela vyprodané divadlo čekalo na hudebníky z kolínského dechového orchestru Harmonie 1872 v rámci jejich Svatomartinského koncertu, který upořádali v uplynulých dnech na počest patrona vojáků, koní, vinařů i dalších. Jako hlavní host vystoupil zpěvák a herec Radim Schwab, jehož zná veřejnost zejména díky účinkování ve slavném muzikálu Fantom opery, v němž ztvárnil hlavní roli.

"S panem Schwabem jsme poprvé hráli před dvěma lety, když se konala Miss Kolínska. Právě tam vznikl návrh další spolupráce," zavzpomínal Petr Stříška, umělecký vedoucí a dirigent Harmonie 1872 Kolín. Na účinkování slavného muzikálového zpěváka vsadil orchestr i letos. Reaguje tak na skutečnost, že koncerty navštěvuje také mladší generace.

"Podřídili jsme tomu celý program, který jsme udělali populární," zmínil Stříška výjimečnost představení. Kromě skladeb z muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Fantom opery, jež pro dechový orchestr upravil na přání Radima Schwaba právě Petr Stříška, zazněla také Webberova píseň Pie Jesu, Nella Fantasia z filmu Mission od Ennia Morriconeho, Broken Vow od Lary Fabian a Waltera Afanasieffa nebo píseň Pískovec Giuseppa Donaggia, kterou veřejnost zná zejména z repertoáru Lucie Bílé.

Nechyběly však ani klasické skladby českých autorů, například Šlitrova Babeta, Nováčkova Slunečnice nebo Jarabáček Františka Kmocha, na jehož odkaz sdružení Harmonie 1872 navazuje. Milovníci pochodů si přišli na své při Stříškově skladbě Frankfurter Marsch nebo při Slavětínského Svět pochoduje. "Chceme lidem ukázat, že dechový orchestr je schopný zahrát prakticky všechny hudební žánry," vysvětlil programovou pestrost Petr Stříška.

Kvalitu kolínského orchestru vyzdvihl v rámci koncertu také Radim Schwab. Pozitivně komentoval nejen úroveň, ale i velikost souboru, kterou považuje za unikátní. "Takový orchestr nemá nikdo," zmínil při rozhovoru s moderátorkou Renée Nachtigallovou, která se v rámci večera představila také jako zpěvačka. Bouřlivým potleskem diváci rovněž ocenili zpěv Heleny Hálové, jež si zazpívala po boku Radima Schwaba roli Christine z Fantoma opery, Petry Perné nebo Ladislava Kloučka. Ovace sklidil svou hrou na xylofon i Gejza Trgiňa. V roli sólistů se dále představili klarinetista Robert Pacourek nebo sekce pozounů.

"Koncert byl výjimečný a výtečný, divadlo bylo vyprodáno. Všichni členové hráli s velkým nadšením," zhodnotil na závěr Zdeněk Jírek, předseda občanského sdružení Harmonie 1872 Kolín.

Harmonie 1872 uvedla skladby z muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Fantom opery, jež pro dechový orchestr upravil na přání Radima Schwaba (na snímku) dirigent orchestru Petr Stříška.
Foto: Archiv zpěváka
Autor článku: Slávka Sklářová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Každé léto čistíme stoly a židle od nalepených žvýkačekZahrádka za knihovnou se proměníKuželnu by mělo město podpořitŘepánků bude přes 2 tisíce
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM