Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Farář Libor Bulín odchází z Kolína od rozdělané práce

Jak je známo, farář P. Libor Bulín končí v Kolíně svou římskokatolickou „misi“ a byl přeložen do Staré Boleslavi. Na jeho místě ho nahradí členové misijního řádu Verbistů - P. Ján Halama (44) ze Slovenska a Georges Makonzo Mondo (34) z Konga.

Farář Libor Bulín odchází z Kolína od rozdělané práce
Zleva P. Libor Bulín, jeho nástupci a starosta Vít Rakušan 15. června u zahájení stavby domu seniorů ve Smetanově ulici v Kolíně.Foto: FB Vít Rakušan
 
Publikováno: 25.6.2016 v 6:00, Aktualizováno: 23.6.2016 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

Libor Bulín působil v Kolíně skoro 15 let. Zasloužil se například o to, že loni byly na zvonici chrámu sv. Bartoloměje vytaženy zvony Sv. Florian, sv. Prokop a sv. Jan Křtitel. Zvony odlilo zvonařství Rudolfa Pernera v německém Pasově a tato ve svém oboru tradiční firma dodnes nedodala zvonům jejich srdce ani obslužný aparát s elektrickým pohonem.

Jak redaktor Vladimír Sládek kdysi poznamenal, mít zvony, které nezvoní je stejné jako mít hodinky bez ručiček či propisovačku bez náplně. Kdy kolínské "Čekání na Godota" skončí, už farář Libor Bulín ví. Jak Libor Bulín v rozhovoru pro Kolínský Pres, který vyjde ve středu 29. června, tvrdí, zvony budou zkompletovány letos. Přesný termín nezná. Bohoslužba na rozloučenou s ním se koná v neděli 26. června od 10 hodin v kolínském chrámu sv. Bartoloměje.

Autor článku: Redakce KP
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM