Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

FBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligy

Florbalové sezóna skončila a kolínský klub FBC Pitbulls Kolín v ní slavil řadu úspěchů, přesto některá družstva zůstala za očekáváním. Velkým problémem je stále absence pořádné kolínské sportovní haly.

FBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligy
Foto: Petr Cícha
 
Publikováno: 1.6.2018 v 10:00
Rubrika: Sport

Divize

Muži FBC Pitbulls Kolín bojovali celou sezónu o přední příčky a druhý rok za sebou patřili v celostátní divizi k horkým favoritům na postup do národní ligy. Přes velmi napínavý závěr soutěže se Kolínu povedlo vybojovat jedno ze dvou postupových míst. V nadstavbové části změřil Kolín síly s Děčínem a v neuvěřitelně vyrovnané a nervy drásající sérii se nakonec radoval Děčín, který dvakrát vyhrál až na nájezdy. Prohry v dovednostních soutěžích mohly mrzet o to více, že Děčín v dalším kole potvrdil postup do národní ligy. „Už před sezónou jsme ukázali naše ambice, když jsme na turnaji Czech Open vybojovali bronz v konkurenci 128 českých i zahraničních klubů. A jsem rád, že jsme sílu potvrdili i během sezóny. Věřím, že tyto zkušenosti zúročíme v další sezóně a uděláme další krůček. Rád bych poděkoval všem hráčům a také trenérovi Petrovi Vránovi,“ dodal předseda kolínského klubu Petr Cícha.

PH+SČ přebor mužů

Mužský B tým prošel v uplynulé sezóně výraznou obměnou a v kádru se objevila řada nových tváří, především z juniorské kategorie. Junioři vnesli do týmu novou energii a zároveň sbírali cenné zkušenosti, protože dospělý florbal je přeci jen trochu jiný než mládežnický sport. Pitbullové se celou sezónu pohybovali v horní polovin nebo kolem klidného středu tabulky, kdy nakonec také skončili. Ale důležitější než výsledky bylo zapracování juniorů a radost ze zápasů.

PH+SČ liga žen 3+1

Český florbal letos vůbec poprvé spustil ženské a mužské soutěže ve formátu 3+1. „Před začátkem soutěže jsme příliš nevěděli, co od nové ligy čekat. S Českým florbalem jsme za pochodu ladili řadu detailů, ale nakonec se nový formát ukázal jako velmi zábavný a divácky i herně atraktivní. Výkony našich hráček se ligu od ligy lepšily a v závěru sezóny už byla vyloženě radost sledovat jejich pohyb po palubovkách,“ uvedl kolínský trenér a předseda Petr Cícha.

3. liga juniorů

Sestava juniorů vypadala na papíře velmi silně, přesto se výsledkově v sezóně příliš nedařilo a junioři skončili u dna tabulky. Ale v juniorském týmu nastupovalo i mnoho dorostenců, kteří získané zkušenosti jistě zúročí.

PH+SČ liga dorostenců

Možná i proto, že řada svěřenců trenéra Jindřicha Smejkala nastupovala také za juniory, tak dorostenci patřili mezi silné týmy. I přes některé výpadky potvrzovali Pitbullové své kvality a nakonec se jim povedlo vybojovat dokonce postup do 2. dorostenecké ligy. V další sezóně se tak mladíci mohou těšit nejenom na delší hrací čas a kvalitnější zápasy, ale s novými pravidly také na nájezdy, pokud v základní hrací době skončí zápas remízou.

FBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligy
Foto: Petr Cícha

Přebor dorostenek

Dorostenky před začátkem soutěže prošly částečnou obměnou kádru, ale postupem času se herní projev neustále lepšil. O dobré cestě trenéra Václava Loudy svědčí i rozšiřující se soupiska a další rok je potenciál na kvalitní výsledky. O letní pauze bude důležité zapracovat zejména na koncovce a důrazu.

Liga starších žáků

Starší žáci nevstoupili do sezóny vůbec dobře a spolu s juniory je to kategorie, která zůstala výsledkově nejvíce za očekáváním. Některé opory přešly do dorostu a první polovina soutěže byla trochu o hledání. Ale postupně začali dostávat prostor i talentovaní mladší žáci a tým se stabilizoval a začal předvádět lepší a lepší výkony. V další sezóně už by starší žáci zase mohli patřit k elitním kolínským týmům.

Liga mladších žáků

Mladší žáci patřili v uplynulé sezóně k nejvýraznějším kolínským družstvům. Na většině ligových turnajích se Pitbulláčci dostali do finále a bojovali o celkové vítězství. „Ocenil bych především charakter týmu. I když se nám v některých zápasech třeba herně tolik nedařilo, dokázali to hráči urvat a ubojovat. Těším se, že na úspěchy navážeme i v další sezóně a podaří se nám přenést vítězného ducha i do starších žáků, kam řada hráčů bude přecházet,“ okomentoval sezónu trenér Vlastimil Hypeš.

Liga elévů 3+1 - skupina 3

Elévové pod trenérským vedením Václava Loudy a Elišky Hadrovské udělali během sezóny výrazný pokrok a individuálně i takticky se každým zápasem zlepšovali. Navíc vycházející hvězdičky hýřily nadšením a zápalem pro hru, což je v mládežnických kategoriích nejdůležitější.

„Byla to zajímavá a úspěšná sezóna. Výsledky mužů ve florbalovém prostředí rezonovaly velmi silně, ale radost nám dělaly i mládežnická družstva. Samozřejmě někdy výsledky nebyly úplně podle představ a máme řadu rezerv, ale celkově s výhledem do budoucna jdeme dobrým směrem. V jednotlivých kategoriích je silná konkurence, takže i tréninky mají náboj. Stále nás ale limituje absence pořádné kolínské sportovní haly. Věřím, že se podaří co nejdříve dotáhnout všechny detaily chystané haly, kterou jsme pomáhali navrhnout a vybrat, aby bylo možné co nejdříve začít stavět a kolínský sport se mohl posunout zase na další úroveň,“ uzavřel Petr Cícha.

FotogalerieFBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligyFBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligyFBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligyFBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligyFBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligyFBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligyFBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligyFBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligyFBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligyFBC Kolín 2017 - 2018: Dorostenci postoupili do 2. ligy, muži sahali po postupu do národní ligy
Autor článku: Petr Cícha, autor fotogalerie: Petr Cícha
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM