Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 23. října 2017

Festival „Expediční kamera“ láká v Kolíně na extrémní outdoor i na 3D

Festival „Expediční kamera“ láká v Kolíně na extrémní outdoor i na 3D
 
Publikováno: 14.2.2014 v 10:00
Rubrika: Kultura


Festival Expediční kamera se uskuteční v kolínském Kině 99 ve dnech 15. a 16. února vždy od 20 hodin. Na diváky čeká 9 krátkých a středometrážních filmů ze zahraniční i české produkce, poprvé je součástí festivalu i film v trojrozměrném formátu.

 Společným jmenovatelem snímků je zacílení na extrémní outdoorové sportovní výkony, zejména horolezecké či na expediční cesty do těžko dostupných míst. Vstupenka ve výši 100 korun je platná na oba dva dny.

V sobotu jsou na programu snímky: Honnold 3.0. (USA), Tatry bez limitov (SK), The Empty Quarter (GB), Autana (GB), v neděli: Cave unicycling (GB), Down the line (CAN), Pygmejové - děti džungle (SK), Ti z labského údolí (CZ), Domino - hra v podkroví ztraceného světa /3D/ (CZ).

Základem přehlídky jsou dva bezmála hodinové snímky z Jižní Ameriky a Afriky. Autana britského režiséra Alastaira Lea představuje expedici do zapomenutého kraje Amazonie a prvovýstup východní stěnou na impozantní stolovou horu Cerro Autana. Trochu jiný je snímek Pygmejové úspěšného slovenského filmaře Pavola Barabáše, který nás seznámí s lovci a sběrači, skutečnými dětmi džungle a nejmenšími lidmi planety - civilizací neposkvrněných Pygmejů.

Kratší filmy zmíníme stručněji. Honnold 3.0. - 34minutový hold Alexi Honnoldovi, jednomu z nejznámějších amerických extrémních lezců. Alex zvládá vysoké bouldery, přelezy těžkých stěn i rychlostní rekordy. Tatry bez limitov - 25minutový film o extrémním výkonu ve Vysokých Tatrách - zimní přelez legendární tatranské stěny. The empty Quarter - 21minutový film z pouštní pustiny Rub al-Chálí. Vedro, hlad a žízeň na 1.600kilometrovém treku přes Arabský poloostrov. Cave unicycling - krátký 7minutový snímek o dvou šílených Britech, kteří jezdí v jeskyních na jednokolkách. Nebojí se úzkých prostorů, bahna ani tmy. Down the line - 23minutový film o canyoningu v Kanadě. Dokument o první generaci průzkumníků neprobádaných kaňonů. Ti z labského údolí - 20minutový film o jedinečném lezení v Labských pískovcích u Hřenska Domino - 18minutový 3D dokument Marka Audyho o objevování nejdelší křemencové jeskyně světa na stolových horách Venezuely.
 

Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Nepřehlédněte...
Divadlo Neškvor uvidíte ve ScapinuSvobodárnu v nemocnici postupně dokončujíSedm babyk na kruháku u JednotyKolínský hřbitov je v dlouhodobé opravě
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM