Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 25. dubna 2019

Festival Kmochův Kolín byl poprvé bez vstupného

54. ročník festivalu Kmochův Kolín přinesl zajímavou zkušenost. Pořadatelé, diváci i hudebníci si mohli ověřit, jak se promění atmosféra, když na Karlově náměstí nebude vybíráno vstupné.

Festival Kmochův Kolín byl poprvé bez vstupného
ilustrační fotoFoto: Pavel Holoubek
 
Publikováno: 7.7.2017 v 12:00, Aktualizováno: 5.7.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Výsledek volného vstupu na všechny atrakce hudebního festivalu byl překvapivě uvolněný a příjemný. Zmizely bariéry přehrazující ulice k náměstí a s nimi i obvyklé stresy a dohadování. 
Plocha náměstí byla během festivalu většinou zaplněna. Budvar, kolínská limonáda a cider tekly proudem, k nim bylo možné přikusovat klobásy či burgery. Lidé se těšili z profesionálně nazvučené a nasvícené muziky na dvou pódiích. Sedělo se v řadách přímo před pódii nebo v partičkách pod slunečníky u pivních setů.
Dramaturgie přitáhla publikum několika generací, esa večerního programu jako Hradišťan, Mňága a Žďorp či Jana Kirschner těžko mohla zklamat a byla sázkou na jistotu. Zatímco páteční večer velmi dobře gradoval, sobotní dojezd s Laurou a jejími tygry příliš nevyšel. Škoda, protože náměstí bylo zcela narvané.
Odhadnout počty posluchačů bývá vždy trochu obtížné a často slýcháme od pořadatelů nereálná čísla. Nám se podařilo spočítat židle i lavice a přidat k tomu cca tisíc stojících a došli jsme ke třem tisícům přítomných. I pořadatelsky byl festival zvládnutý skvěle.
Průvod městem byl opět jedním z vrcholů festivalu, a to díky řízným pochodům, pestrým uniformám a trikotům mažoretek. Sledovaly ho stovky lidí, silný kordón diváků byl zejména v Masarykově ulici a pak v Kouřimce. 
Čím je dnes Kmochův Kolín? Zcela jistě svátkem muzikantů, kterých zde byly stovky, dále i festivalem mažoretek a v neposlední řadě i beerfestem. Festival ční v kolínském kulturním roce jako osamocený ostrov kvalitní zábavy, který je svojí délkou, počtem účinkujících, přítomností popových hvězd i velikostí dotací nesrovnatelný s jakoukoliv jinou místním událostí.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM