Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. října 2017

FK Kolín kývl na účast ve druhé fotbalové lize. Znamená to rozsáhlá vylepšení stadionu v Borkách

FK Kolín kývl na účast ve druhé fotbalové lize. Znamená to rozsáhlá vylepšení stadionu v Borkách
 
Publikováno: 1.7.2014 v 10:00, Aktualizováno: 30.6.2014 v 10:00
Rubrika: Sport

Hráči FK Kolín budou přece jen hrát Fotbalovou národní ligu, druhou nejvyšší soutěž u nás. Oznámil to oddíl minulý týden prostřednictvím svých webových stránek. Tato zpráva rovněž zazněla na jednání kolínských zastupitelů 23. června, kde předseda jediného akcionáře Sparty Kolín Jan Balík pronesl, že oddíl má do začátku 2 miliony korun. Od koho však neprozradil. Otázce na tajemného poskytovatele 2 milionů korun může napovídat skutečnost, že předseda představenstva FK Kolín Leoš Bešťák je ředitelem kolínského závodu emulze společnosti Eurovia CS.

“Představenstvo FK Kolín, a.s. na svém mimořádném zasedání přehodnotilo své stanovisko o neúčasti ve Fotbalové národní lize ze dne 19. 6. a nově rozhodlo, že naše družstvo FK Kolín, a.s. bude v soutěžním ročníku 2014/2015 startovat ve FNL, podruhé ve více než stoleté historii našeho klubu. Druhé nejvyšší soutěže FAČR se tak v příští sezoně zúčastní jako nováček náš celek - vítěz a mistr České fotbalové ligy 2013/14. Dále si dovolujeme informovat, že Licenční komise FAČR rozhodla udělit našemu klubu licenci pro soutěžní ročník 2014/15. Podrobnosti připravujeme.”

Fotbalový klub FK Kolín odsouhlasil postup do II. fotbalové ligy na druhý pokus, když ještě předminulý týden považoval účast v této profesionální soutěži za nemožnou a omlouval se fanouškům. Vedení klubu si bylo vědomo značných finančních nároků soutěže a nutnosti splnit kriteria k soutěži náležející. Týkalo se to zejména infrastruktury - šatny, sprchy, tribuny apod. V sobotu 28. června se vedení fotbalového svazu obrátilo na FK Kolín s tím, aby svůj přístup přehodnotilo. Vedení klubu narychlo na druhý den svolalo další poradu a znovu oslovilo svého hlavního sponzora. Společně pak potvrdili chuť vstoupit do II. ligy. Klubu byla na účast v soutěži udělena licence.

Rozpočet celého klubu se pohybuje ve výši cca 8 milionů korun, sponzorské dary tvoří cca 800 tisíc korun až 1 milion korun, z toho náklady na A tým činí 3,5 až 4 miliony korun. Náklady ve II. lize jsou odhadovány ve výši 8 až 9 milionů korun. Jelikož pro účast v II. lize bude zapotřebí splnit řadu podmínek Fotbalové asociaci ČR, bude nutné v první řadě investovat do infrastruktury stadionu - vybudovat zázemí pro diváky, zázemí pro rozhodčí, delegáty a media atd., kterými klub v současné době nedisponuje.

Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Draslovka získala souhlas k přestavběKolín bude mít další podzemní kontejneryZačíná přestavba Pražské uliceSvatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM