Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 21. listopadu 2018

Florbalisté FBC Pitbulls Kolín slaví, dominovali dorostenci a muži

Hned 4 družstva florbalového klubu FBC Pitbulls Kolín se představila v akci druhý hrací víkend ligové sezóny 2017/2018. Do hry zasáhli mužský A tým, dorostenci, dorostenky a mladší žáci.

Publikováno: 26.9.2017 v 16:01

Divize – skupina B

Mužský A tým klubu FBC Pitbulls Kolín předváděl v přípravě impozantní výkony, a tak se netrpělivě očekával jeho vstup do sezóny. Úvodní dva domácí zápasy museli Pitbullové sehrát kvůli nevyhovujícím kolínským halám opět v azylu v Chlumci nad Cidlinou.

FBC Pitbulls Kolín x SK Florbal Benešov – 5:1

V prvním zápase čekal na Kolín zkušený Benešov, který má ambice bojovat o postup do vyšší soutěže. Podobně chce o přední příčky bojovat Kolín, kterému v minulé sezóně uteklo o pouhé 2 body jedno ze dvou postupových míst do play-up o národní ligu a v letošní sezóně by papírově měl být Kolín opět jedním z favoritů soutěže. S Benešovem jsou vzájemné zápasy vždy velmi důrazné a i tentokrát byl k vidění rychlý, nekompromisní florbal. Kolínští hráči měli ale přeci jen o trochu navrch a v koncovce pevnější nervy a mušku, takže zasloužené 3 body za výhru 5:1.

FBC Pitbulls Kolín x FBC Texas – 5:1

Kolín si proti nováčkovi soutěže vedl zkušeně a otěže zápasu držel pevně ve svých rukou. Brankový účet otevřel v 1. třetině Chyba. Ve druhé části zvyšoval Kubka po kombinaci s Vránou a na 3:0 uzavíral po 40 minutách opět Chyba po nahrávce Hodana. Hned na začátku třetí třetiny zkompletoval Chyba hattrick po vybídnutí od Vrány, Texas sice našel brankovou odpověď po nedorozumění v kolínské obraně, ale do prázdné branky pečetil gólový Chyba a asistenci si připsal Skoták. Kolínští hráči tak zaznamenali velmi povedený vstup do sezóny. 6 bodů za 10 vstřelených branek a jen 2 inkasované je posunulo na 2. místo tabulky.

„Obě vítězství jsou zasloužená. Tvořili jsme hru a udávali tempo. Snažíme se bavit útočnou hrou. Chvíli jsme si ale museli zvykat na ‚domácí‘ povrch a i proto se velmi těšíme na novou připravovanou kolínskou halu,“ říká kolínský trenér Petr Vrána.

Sestava: Lepší – Skoták, Cícha, Horák D., Hlavatý – Chyba, Hodan, Vrána J., Kukal, Kubka, Novotný J., Louda, Kloc, Janeček

Trenér: Petr Vrána

PH+SČ liga dorostenců – skupina C

V kolínském dorostu se povedlo vychovat velmi nadějnou generaci a hned první turnaj ambice potvrdil. Ovšem stále je ve hře prostor pro zlepšení, především udržet koncentraci a kombinační hru po celou dobu zápasů bez ohledu na skóre. V prvním zápase se Kolín utkal s týmem Florbal Jesenice. Po bezbrankové první třetině přišlo útočné představení, které brankou otevřel kolínský Kadlec po asistenci Novotného. A neuvěřitelně za pouhé 4 vteřiny přidal Kadlec druhou branku tentokrát po nahrávce Šimona Mlynáře. Ještě v téže minutě dokázala Jesenice odpovědět, ale další úder si Kolín nachystal na konec třetiny. Během pouhých 16 sekund se prosadili Novotný a Jelínek. Kolín dál navyšoval ve třetí třetině skóre a soupeř jen kosmeticky korigoval na konečných 8:3 pro Kolín. Do zápasu s Kutnou Horou nevstoupili kolínští hráči zrovna šťastně. Hned v první minutě byl vyloučen Jelínek a Kutná Hora přesilovku využila. Ale Jelínek své zaváhání hned odčinil, když přihrál na branku Kadlecovi. Spolupráce bratrů Mlynářů přinesla otočení na 2:1 pro Kolín, ale soupeř dokázal srovnat. Půl minuty před koncem úvodní části se prosadil Novotný a 3 sekundy před sirénou zvyšoval na 4:2 pro Kolín Lexuan. Po přestávce se prosadili Šimon Mlynář a Novotný a skóre bylo už 6:2. Kolínští hráči ovšem trochu polevili v koncentraci a Kutná Hora srovnala na 6:6. Dělbu bodů ale odmítl Novotný po nahrávce Jelínka a Pitbullové slavili na turnaji zisk 6 bodů a průběžné 1. místo v tabulce.

Florbal Jesenice x FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové – 3:8

FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové x FBC Kutná Hora – 7:6

Sestava: Pilch, Moc - Lexuan, Kadlec, Veselý, Mlynář Š., Mlynář T., Brož, Jelínek, Novotný

Trenéři: Jindřich Smejkal, Jakub Vidner

Přebor dorostenek - skupina 3

Tým dorostenek se průběžně buduje a tvoří, takže výsledky nejsou tím nejdůležitějším. Hlavním cílem je stabilizovat ženská družstva a vytvořit základ pro další soutěžní ročníky.

„Děvčata v obou zápasech bojovaly a ukázaly odhodlání a řadu pěkných momentů. Máme určitě na čem stavět. Sezóna je dlouhá a věřím, že naše výkony půjdou nahoru,“ dodává jeden z kolínských trenérů Michal Chocholatý.

FBC Pitbulls Kolín: Pitbullačky x TIGERS FK Jižní Město B – 0:9

ACEMA Sparta Praha x FBC Pitbulls Kolín: Pitbullačky – 5:1

Sestava: Semotamová – Hlavatá, Dusbabová, Vejdělková, Bohatová, Karlová, Tázlerová, Volejníková

Trenéři: Michal Chocholatý, Václav Louda

Liga mladších žáků - skupina 3

Mladší žáci i přes řadu absencí nastoupili na své soupeře bez respektu a s odhodláním. Oba zápasy ve skupině hladce vyhráli a z 1. místa postoupili do finále. Tam byl sice soupeř už nad síly Pitbulláčků, ale konečné 2. místo je v silné konkurenci vynikajícím výsledkem.

„S turnajem jsem velmi spokojen. Před sezónou jsme trochu obměnili kádr a nové hráče se povedlo skvěle začlenit. Všichni makali na maximum a věřím, že do dalších turnajů budeme ještě silnější,“ doplnil trenér Vlastimil Hypeš.