Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Florbalisté Kolína řádili ve skupině Českého poháru, poté porazili Chrudim a postoupili do 3. kola

Publikováno: 9.9.2017 v 10:00

Kolínští florbalisté na začátku nového soutěžního ročníku odehráli utkání základní skupiny Českého poháru. Přestože byli pořadateli skupiny, museli turnaj uspořádat ve Zruči nad Sázavou, kde je hala požadovaných rozměrů. A tamní hala jim přinesla spoustu radosti. Skupinu vyhráli a postoupili do vyřazovací části.

HAGA Pardubice - FBC Kolín 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

V prvním utkání se čekalo na první branku do 8. minuty, kdy se trefil Kukal. V 11. minutě přidal druhou branku Kolína stejný střelec. Ve 12. minutě porušil brankový stereotyp kolínský Chyba a první třetinu vyhrál Kolín 3:0.

Ve druhé třetině zvýšil ve 29. minutě na 4:0 Janeček. Poté měl zapisovatel jednoduchou práci. Branky střílel již jen Chyba. Ve 32., 53. a 55. přidal k brance z první třetiny hattrick. Sestava a branky Kolína: Lepší - Vrána, Vokál, Cícha, Kubka, Chyba (4), Janeček (1), Kloc, Skoták, Louda, Kukal (2), Hodan.

FBC Kolín  - FbC Hradec Králové 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

V 7. minutě byl lepší než Lepší hradecký střelec Koldinský, který zajistil svému týmu vedení 0:1. Poté byl ale kolínský brankář úspěšnější než střelci soupeře a když se před brankou soupeře v 9. minutě dokázal prosadit Kukal a v 11. minutě Skoták, vyhrál Kolín první třetinu 2:1. Ve 35. minutě zvýšil Louda na 3:1 a konečné skóre stanovil v 53. Janeček - 4:1. Sestava a branky Kolína: Lepší - Vrána, Vokál, Cícha, Kubka, Chyba, Janeček (1), Kloc, Skoták (1), Louda (1), Kukal (1), Hodan.

FBC Kolín  - Las Plantas 12:2 (3:0, 4:0, 5:2)

Pražané z Černošic měli pouze jednoho hráče na střídání a tudíž neměli proti rozjetému Kolínu šanci. Již v 5. minutě otevřel skóre Kukal, kterého napodobili ve 13. Vokál a ve 14. Chyba. Ve druhé třetině se prosadili opět pouze střelci Kolína. Ve 24. přidal svůj druhý gól Chyba, ve 26. skóroval Janeček, ve 28. potřetí Chyba a ve 29. podruhé Janeček. Cíl, vstřelit v každé třetině o branku více než v té předchozí začal plnit hned 41. třetím gólem Janeček. Ve 42. padly hned dvě branky. Ta první do sítě Kolína a Las Plantas korigovali na 8:1. Vzápětí si korunu střelců v utkání vzal zpět čtvrtým gólem Chyba. Ve 44. se radoval Chyba a ve 47. si připsal svůj čtvrtý přesný zásah také Janeček. Ve 48. uzavřel kolínskou střelnici Kloc. Konečné skóre stanovili v 55. svou druhou brankou v utkání soupeři. Sestava a branky Kolína: Lepší - Vrána, Vokál (1), Cícha (1), Kubka, Chyba (4), Janeček (4), Kloc (1), Skoták, Louda, Kukal (1), Hodan, Horák.

DTJ Trutnov - FBC Kolín 0:16 (0:8, 0:3, 0:5)

Nejvyšší vítězství si Pitbullové nechali nakonec. Již v 50 vteřině utkání otevřel skóre Hodan a v následujících minutách se trefovali do sítě odevzdaného soupeře Horák, Cícha, Louda, Vrána, Vokál, Cícha a Vrána. V první třetině tedy nasázeli kolínští hráči svým soupeřům 8 branek. Ve druhé třetině se trefili „pouze“ Horák, Vokál a Hodan. V poslední třetině se Kolín polepšil a do střelecké listiny se zapsali Skoták, Kubka, Cícha, Skoták a Kukal. Sestava a branky Kolína: Lepší - Vrána (2), Vokál (2), Cícha (3), Kubka (1), Chyba, Janeček, Kloc, Skoták (2), Louda (1), Kukal (1), Hodan (2), Horák (2).

Pitbullové porazili Chrudim a postoupili do 3. kola

Po hladkém postupu ze základní skupiny Českého poháru narazili v play-off ve 2. kole kolínští florbalisté na Sokoly z Chrudimi.  V předchozích dvou vzájemných duelech měli Pitbullové navrch a po brankově úrodném utkání si od soupeře do třetice odvezli postup.

Sokol Chrudim – FBC Kolín 6:11 (2:1, 3:6, 1:4)

První góly začaly padat na přelomu úvodní třetiny. Jako první se trefili domácí a během dvou minut vedli 2:0. Naštěstí na druhou branku dokázali Pitbullové rychle zareagovat a Chyba snížil na 2:1.

Ve 30. minutě Vrána vyrovnal a vzápětí poslal Kubka Kolín do vedení 2:3. Dvanáctá minuta přinesla další změnu stavu a za Kolín zvyšoval vedení Chyba na 3:4. Do trháku poslali Pitbully Janeček, Vrána a znovu Chyba a Kolín vedl minutu před druhou přestávkou již 3:7. V poslední minutě se hostům nevyplatila nedůslednost v obraně a Chrudim snížila na 5:7.

Ve 43. minutě se opět ukázalo, jak je dobré míti v týmu Chybu. Ten totiž Kolínu zajistil svým čtvrtým gólem v utkání tříbrankové vedené - 5:8. Ve 46. resp. 47. minutě navýšili skóre Vrána a Hodan a Pitbullové se notně přiblížili postupu, když vedli 5:10. Domácí tým jim navíc ve 49. minutě nabídl pětiminutovou přesilovku, kterou však kolínští hráči promarnili a vedení nezvýšili. Zato se trefili při plném počtu hráčů na hřišti.
V 56. uzavřel střeleckou listinu Kolína Hodan. I po obdržené 11 brance se domácí snažili o zázrak a 7 vteřin po Hodanově gólu snížili na 6:11. To však bylo vše, na co zmohli a Kolín se mohl právem radovat z postupu do 3. kola.

V tom se Pitbullové utkají s vítězem utkání mezi týmy FBC Kutná Hora - DDM Praha 10.

Sestava a branky Kolína: Lepší - Cícha, Kubka (1), Chyba (4), Vrána (3), Janeček (1), Kloc, Skoták, Louda, Vokál, Kukal, Hodan (2),