Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 23. září 2018

Florbalisté oživili šance na postup

Mužský florbalový A tým vstoupil do sezóny doslova tragicky a z prvních 6 zápasů nevytěžil ani jeden bod. Projevovala se určitá nervozita a netrpělivost, která v průběhu zápasů vyústila v zbrklá zakončení a chyby v obraně. Ale v průběhu sezóny přišel zásadní obrat a kvalita výkonů se rapidně zvedla. Kolínští florbalisté nejdříve stabilizovali svou pozici v klidném středu tabulky a poslední turnaj je dokonce vrátil do hry o postup. Dvě vítězství znamenají příjemnou pozici, kdy mají Pitbullové do posledních 4 zápasů ve svých rukou postup z nejvyšší regionální ligy do celostátní soutěže.

Publikováno: 23.3.2016 v 14:00

FBC Pitbulls Kolín - T.B.C. Králův Dvůr B – 5:1

Kolín předvedl výborný vstup do zápasu, kdy hned ve druhé minutě gólově zúročil tlak Cícha po nahrávce Kubky. Druhá třetina se nesla opět v režii Kolína, který nemusela mrzet ani řada neproměněných šancí, protože se prosadili Kubka s Horákem, kdy obě gólové akce zakládal Psota, a půl minuty před druhou pauzou zvyšoval na 4:0 tvrdou ranou Chyba. 5 minut před koncem zápasu sice Králův Dvůr korigoval gólem po hezké individuální akci Štěpničky, ale v závěru po krásné přesné nahrávce Skotáka pečetil střelou do odkryté branky Cícha na 5:1.

Branky: Cícha 2, Horák, Chyba, Kubka

FKÚ Ovocné Báze - FBC Pitbulls Kolín – 3:8

Kolín navázal na předchozí zápas a hned v úvodu otevřel skóre z brejku Cícha. Silný soupeř dokázal snížit a tvrdými střelami i nadále ohrožoval kolínského brankáře Lepšího, ten ale podal velmi kvalitní výkon a s jistotou zastavoval i nepříjemné střely. Útoky Kolína byly o poznání nebezpečnější a především rozhodovalo produktivní zakončení. Do konce úvodní části dvakrát nabyl Kubka Psotovi a ten svou tradičně silnou střelou backhandem nekompromisně skóroval. Hezkou kombinací se prezentovala i dvojice Chyba a Kukal, kdy druhý jmenovaný zakončoval rychlý protiútok gólem. V zápase se začalo trochu jiskřit a bylo znát, že se hraje o hodně. Už na 5:1 pro Kolín zvyšoval Hlavatý, ale Ovocné Báze se snažily vrátit do hra gólem v závěru třetiny. Ovšem odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a v poslední minutě před pauzou zvyšoval Smejkal na 6:2 pro Kolín. Ve třetí třetině přinesli svými góly klid na kolínské hokejky kapitán Kukal a ostrostřelec Chyba. V poslední minutě už jen snižoval za Ovocné Báze na 3:8 Filip Kubelka.

Branky: Kukal 2, Psota 2, Cícha, Chyba, Kubka, Smejkal

Jsem rád, že jsme i přes špatný vstup do sezóny dokázali těžkou situaci překonat a že především nasazení v posledních zápasech splňovalo naše představy,“ dodal k zápasům trenér Petr Vrána.

Sestava: Lepší – Skoták, Psota, Hlavatý – Cícha, Chyba, Smejkal, Kubka, Kukal (C), Horák D.

K dalším zápasům nastoupili i elévové, kteří potvrdili tradičně skvělé výkony a umístili se na turnaji na 3. místě. „Mám velkou radost, jaké výkony tým předvedl. Chyběla nám sice řada hráčů, ale v zápasech aspoň dostali šanci nováčci a předvedli výborné nadšení a zápal do hry, takže do budoucna je to pro kolínský florbal velký příslib,“ uvedl trenér Vlastimil Hypeš.

Celou sezónu se s užší soupiskou potýkají junioři a ženy, přesto dokázali junioři ve víkendových zápasech jednou vyhrát. Ženy i přes těsné výsledky na body nedosáhly. „Máme dveře otevřené pro všechny zájemce o florbal, takže pokud má někdo zájem poznat florbal na vyšší úrovni, tak rádi uvítáme na tréninkách další nadšence,“ uzavřel předseda klubu Petr Cícha.

Autor článku: FBC Kolín