Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Florbalisté postoupili suverénně z 1. místa do 2. kola Poháru České pojišťovny

Minulý víkend se uskutečnilo první kolo oficiálního poháru Českého florbalu a tradiční florbalový klub FBC Pitbulls Kolín na něm nemohl chybět. Pitbullové byli v minulých letech úspěšní a dařilo se jim porážet i týmy z vyšších soutěží. Letos chtěli na předchozí úspěchy navázat a navíc potvrdit dobrou formu po postupu do celostátní divize.

Florbalisté postoupili suverénně z 1. místa do 2. kola Poháru České pojišťovny
Foto: FBC Kolín
 
Publikováno: 2.9.2016 v 14:00
Rubrika: Sport

 Hned v prvním zápase je však čekala velká neznámá v podobě týmu HAGA Pardubice. Projevila se menší herní nevytíženost Pitbullů po letní pauze a kvůli chybám v rozehrávce soupeř častokrát jednoduše skóroval, i když většinu zápasu tahal pardubický tým za trochu kratší konec. Když se pak přeci jen podařilo soupeři odskočit a Kolín vedl již o dva góly, zdálo se rozhodnuto. Avšak soupeř se odhodlal k neuvěřitelnému závěru, odvolal gólmana a dvěma góly v posledních deseti sekundách srovnal stav utkání na 8:8. To byla pro kolínské čára přes rozpočet, museli se tak v dalších utkáních o to více snažit.

Další překážkou v cestě za postupem byl papírově nejsilnější celek skupiny FbC Hradec Králové. V tomto utkání Kolín rychle prohrával 0:1. I s vědomím předchozí remízy se Kolín vzepjal k neuvěřitelnému výkonu a započala přestřelka jak z westernu. I díky sedmi gólům Martina Chyby se skóre zastavilo až na neobvyklém čísle 11:10… pro kolínské! Silný Hradec, který před novou sezónu přivítal řadu posil ze superligy, byl tedy zdolán, a první hrací den nakonec vypadal velmi úspěšně.

Druhý den se Pitbullové museli naopak popasovat s rolí favoritů. Na obzoru již totiž bylo první místo ve skupině. Proti Poděbradům byl hlavní úkol soupeře nepodcenit. To se povedlo, Smejkal vyrovnal gólový účet Chyby z předchozího zápasu a skóre se zastavilo až na stavu 23:1 pro Pitbully.

V posledním zápase čekaly na kolínský tým pražské Vosy. Ty dobře bránily a vyrážely na nebezpečné protiútoky a i vzhledem k tomu, že se jednalo o čtvrtý zápas v rozmezí dvou dnů, to nebylo jednoduché utkání. Ve třetí třetině však Kolín strhl vedení na svou stranu a mohl slavit jak vítězství 8:5, tak prvenství v celé skupině.

Pitbullové byli na poháru neskutečně při chuti. V každém zápase vstřelili nejméně osm branek. Celkově jich soupeřům nasázeli 50 a o tom, že je to velké číslo, svědčí i to, že ze všech celků, které do prvního kola poháru zasáhly, jich více nastřílely jen dva. To je zřejmě nejlepší pozvánka na druhé kolo, které se již tento pátek 2.9.2016 od 20h koná kvůli nevyhovujícím kolínským halám v Chlumci nad Cidlinou. Soupeřem bude silný tým Orel Přelouč, tak dorazte podpořit kolínský tým.

Sestava: Lepší, Šamánek – Skoták, Horák D., Kouba, Kubka – Cícha, Smejkal, Malínský, Chyba, Kukal (C), Novotný
Trenér: Petr Vrána

Autor článku: Václav Louda
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM