Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 13. listopadu 2018

Florbalisté potvrdili dobrou formu a postupují do 3. kola Poháru České pojišťovny

Hráči kolínského florbalového týmu FBC Pitbulls Kolín v Poháru České pojišťovny, oficiálním poháru Českého florbalu, narazili ve 2. kole na velmi silného protivníka. Olymp Florbal v uplynulé sezóně vyhrál v divizi 18 z 22 zápasů a obsadil 1. místo právě před druhým Kolínem.

Publikováno: 5.9.2018 v 8:00

Hned ve 2. minutě zápasu se prosadil chytře zpoza branky Ivan Petr a Olymp se ujal vedení. Přesto se pikantní souboj ligových rivalů tentokrát nesl v trochu taktičtějším duchu, než jaký nabídl poslední vzájemný zápas, který skončil přestřelkou 10:9. Většinu času Kolín kombinoval a Olymp hrozil z rychlých a velmi nebezpečných protiútoků.

V polovině 1. třetiny přinesla srovnání souhra Reithara s Chybou, který dalekonosnou střelou propálil gólmana. A o 4 minuty později poslal Kolín do vedení Kloc nádhernou ranou do odkryté branky po milimetrové souhře s Kukalem. Ukázala se šťastná ruka Kolína při střídání, protože Kloc byl na place sotva 5 vteřin, když v sestavě vystřídal Cíchu, aby přinesl ve zbytku třetiny na hřiště čerstvý vítr.

Hned na začátku 2. třetiny dostal Kolín možnost navýšit skóre v přesilové hře, ale řada slibných šancí zůstala nevyužitá, a tak udeřil ještě v oslabení soupeř. Dělovkou ze standardky srovnal na 2:2 Budil. Ale Kolín pokračoval dále trpělivě ve své hře a v polovině zápasu vrátil Pitbully do vedení Reithar, který nekompromisní ranou využil nabídku od Novotného.

Další průběh zápasu přinesl množství šancí na obou stranách, ale oba gólmani byli bezchybní. Až v 56. minutě se po závaru před brankou prosadil Janeček, který se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci. V závěru měl na hokejce další uklidňující gól Cícha, ale neproměnil, a tlak soupeře tak definitivně zlomil gólem do prázdné branky až Chyba 10 vteřin před koncem po strhující práci kolínského kapitána Kukala, který agresivním napadáním narušoval rozehrávku soupeře a předložil Chybovi míček před odkrytou branku.

Ve 3. kole změří Kolín síly s týmem TJ Kobylisy, který hraje národní ligu. Zápas bude pořádat Kolín opět v azylu v Chlumci nad Cidlinou kvůli nevyhovujícím kolínským halám.

„Byli jsme si dobře vědomi síly soupeře, přesto vždy jdeme do zápasu s tím, že chceme tvořit hru a útočit. Ostatně nejlepší obranou je útok. S výhrou jsme velmi spokojeni, byla to dobrá prověrka a vzpruha před ligou. V dalším kole nás čekají Kobylisy, které hrají národní ligu. Ale pro postup uděláme maximum a zároveň chceme ukázat, že letos by nám postup právě do národní ligy slušel. Bohužel opět musíme domácí zápas hrát v Chlumci, chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří dorazili na utkání s Olympem a zároveň pozvat všechny fandy na další atraktivní bitvu. Bližší informace o zápasu budou na našich facebookových stránkách,“ dodal k zápasu kolínský předseda Petr Cícha.

Sestava Kolína: Lepší, Šamánek – Skoták, Reithar, Hlavatý, D. Horák – Chyba, Janeček, J. Novotný, Kukal, Jedlička, Cícha, Kloc, Louda.

Autor článku: Petr Cícha