Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 19. září 2018

Florbaloví Pitbullové si z Czech Open 2017 přivezli bronzové medaile z kategorie Open

Publikováno: 16.8.2017 v 10:00

Florbalisté FBC Kolín se zúčastnili světově proslulého turnaje Czech open v Praze.
V kategorii open narazili ve čtyřčlenné základní skupině na týmy z ČR, Slovenska a Finska.

Do turnaje vstoupili Pitbullové proti družstvu Team Tillikainen a své finské protivníky dokonale zaskočili, když 7 minut před koncem vedli 3:0 zásluhou hattricku Chyby. Finové v závěru zabrali a snížili 10 vteřin před koncem na 3:2, ale poslední branku vstřelil kolínský Cícha 2 vteřiny před závěrečným hvizdem - 4:2.

Český souboj mezi Kolínem a týmem SVK byl gólově chudší a střelci se prosadili až ve druhé půli. Skóre opět otevřel Chyba, ale o 2 minuty později soupeři vyrovnali. K vítězství Kolína 2:1 přispěl již svou pátou brankou na turnaji Chyba.

Poslední utkání skupiny sehrál Kolín proti Dolnému Kubínu a již ve 4. minutě otevřel skóre Vrána, na kterého navázal nejproduktivnější hráč Kolína, Chyba, dvěma brankami v 6. a 9. minutě. Po přestávce sice slovenští hráči snížili na 3:1, ale poslední gól v utkání zaznamenal kolínský Skoták - 4:1.

Pitbullové vyhráli skupinu a tím si zajistili přímý postup do 3. kola play-off.

Tam je čekal tým Florbalové školy Plzeň a Kolín poprvé zakusil, jaké je to prohrávat. Nepříznivý stav naštěstí trval jen dvě minuty a Cícha vyrovnal na 1:1. Za dalších 30 sekund se trefil kolínský Kloc a Pitbullové vedli 2:1. A protože se tento stav nezměnil do konce utkání, byl postup jasný.

Ve 4. kole narazil Kolín na Sběrače a Kolín se ujal vedení 1:0 díky brance Kubka. Z rozehrávky však soupeři vyrovnali. Minutu před přestávkou strhl vedení na stranu Kolína Vrána. Po přestávce skóroval dvakrát Hodan a zvýšil na 4:1. Pojistku na 5:1 přidal Vrána.

Osmifinálová přestřelka se švýcarským Thurgau U21 skončila nerozhodně 4:4 (2x Chyba, Vrána, Skoták) a postupový gól vstřelil Hodan.

Ve čtvrtfinále se před Kolínem po výsledku 5:3, musel sklonit finský Kamu Gang, kterému nastříleli branky Skoták, Kubka, Chyba a Hodan (2).

Teprve v semifinále poznali Pitbullové hořkost porážky. Finské družstvo Fousek Team
s nimi nemělo slitování, dovolilo jim skórovat pouze jednou (Hodan) a vyhrálo 6:1.