Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 24. října 2017

Fotbalisté FK Kolín porazili Čáslav a stali se králi jara

Publikováno: 19.6.2017 v 10:00

Poslední jarní kolo přineslo vítězství Kolína a penaltový maraton v Českém Brodě.

DIVIZE C
FK KOLÍN - FK ČÁSLAV 2:0 (1:0)

Netradičně v pátek odpoledne se odehrálo meziokresní derby mezi Kolínem a Čáslaví, které ukončilo jarní část Divize C.

Čáslav na jaře neodešla ze hřiště po uplynutí řádné hrací doby poražena a měla tak stále o co hrát.

Kolín na podzim dokázal v Čáslavi vyhrát, a tak vedle motivace uštědřit Čáslavi porážku, měli navíc domácí hráči motivaci uspět a stát se králi jara.

Obě mužstva se snažila vstřelit první branku, která by je dostala do výhody. To se v 16. minutě podařilo Kolínu, když na vlastní polovině získal míč Šourek, který vysunul Brunclíka, jenž našel kanonýra Štočka, který tváří v tvář hostujícímu brankáři zachoval chladnou hlavu a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Čáslav se však i nadále činila, měla nejméně tři brankové příležitosti, po kterých si kolínští oddychli, když po jedné z nich zazvonila tyč domácí branky.

Do druhé půle vstoupila aktivněji Čáslav, ale ze vstřelené branky se opět radovali domácí. V 65. minutě vyrazil čáslavský brankář Čapkovu střelu před nabíhajícího Štočka, který se nemýlil ani ve druhé šanci - 2:0. Štoček mohl slavit hattrick, ale brankář Kubát byl proti a překonat ho nedokázal ani Brunclík. Kolín nakonec dokázal porazit neporazitelného a vyhrát jarní část soutěže.

„My jsme dneska sehráli strašně těžký utkání. Čáslav sem dneska přijela a určitě prokázala svoji kvalitu. Myslím si, že kvalitou dneska přispěla k tomu utkání. Já bych rozdělil to utkání na dvě fáze. V prvních deseti minutách to bylo vidět z obou dvou stran, že obě dvě mužstva moc chtějí. Ta hra postrádala tempo a bylo to moc rozhárané. Bylo na obou stranách několik nevynucených ztrát. Po těch deseti minutách jsme byli první, co se trochu uklidnili a výsledkem toho byla vstřelená branka, kdy jsme krásně vyřešili finální fázi. Po zhruba dvaceti minutách jsme vyklidili střed pole a byla to Čáslav, kdo diktovala tempo hry. Byli jsme druzí v soubojích, všude jsme byli pozdě a Čáslav si kromě tyčky nic nevytvořila, měla tam jeden náznak rychlého protiútoku. To ale zazdila a ve druhý půli jsem hráčům trošku domluvil, protože jsem je nabádal k tomu, abychom začali běhat, protože bez míče se hrát nedá. Myslím, že jsme se hlavně zklidnili a byli jsme to jednoznačně my, kdo vévodil druhé půli. Díky tomu jsme zaslouženě vyhráli. Bylo tam pár povedených akcí a jsem i rád, mohl jsem hráče pochválit za to, že jsme ten závěr sehráli v klidu a bez nějakých emocí. Takže velká spokojenost,“ uvedl bezprostředně po posledním utkání sezony trenér Jaroslav Havrda.

Sestava Kolína: Ptáček – Seifert (77. Rosendorf), Šourek, O. Puk, Nešpor – Vácha (86. M. Novák), Volavka (40. Biško), Brunclík (84. O. Novák), Čapek, Bora (57. M. Puk) – Štoček.

30. kolo: Náchod - Živanice 0:4, D. Králové - V. Mýto 1:2, Turnov - Trutnov 4:3, K. Hora - Kratonohy 2:1 pk, Ostrá - Letohrad 3:0, Chrastava - P. Kopanina 2:0, Ústí n/O - Pardubice B 3:1.

DIVIZE B
SK Č. BROD - FK NERATOVICE 0:1 (0:0) pokutové kopy 8:9

V první půli si domácí hráči patrně mysleli, že se hosté porazí sami a nedostali se do jediné brankové příležitosti. A měli navíc štěstí, že hosté měli velmi vychýlenou mušku v tutových příležitostech. Ve druhé půli domácí svou hru zlepšili, ale překonat hostujícího brankáře nedokázali. O tom, že si hosté odvezou bonusový bod, rozhodla až jedenáctá série pokutových kopů .

Sestava Českého Brodu: Drápela – Smola, Hrdlička, Šmejkal, Carda – Makovský (83. Hanzl), Skuhravý (68. Slicho), Michálek, Medek, Suk (60. Marek) – Moravec.)

30. kolo: Rakovník - Most 3:2 pk, Libiš - Nymburk 3:2 pk, Kladno - Chomutov 3:4, Hostouň - Štětí 3:0, N. Bor - Souš 4:3, Brozany - Velvary 3:1, Úvaly - Meteor 2:1 pk.