Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 22. září 2018

Fotbalisté FK Kolín prohráli v Brandýse nad Labem. Český Brod doma plně bodoval

Publikováno: 6.11.2017 v 10:00

Podzimní jistota Divize C ve 13. kole padla. Fotbalisté Kolína totiž poprvé v sezóně na hřišti soupeře prohráli. A stalo se tak na hřišti divizního nováčka. Český Brod se naopak radoval z tříbrankového vítězství na hřišti pražského Meteoru. Oba týmy jsou po 13. kole na 3. místech ve svých skupinách.

DIVIZE C
FK BRANDÝS N/L - FK KOLÍN 3:0 (1:0)

Kolín nevstoupil do utkání dobře a špatná koncentrace si v 7. minutě vybrala daň. To se totiž trefil Folwarczny - 1:0. Branky hosty otřásla a do půle první půle se nemohli dostat do tempa a domácí byli lepším, agresivnějším, týmem. Poté si Kolín vypracoval dvě příležitosti, které však vyrovnání nepřinesly.

O přestávce změnil kolínský trenér Havrda rozestavení, ale ani to nepomohlo. Běžela totiž 46. minuta a Kolín opět inkasoval. Zvýšení pro domácí tým zařídil Moravský - 2:0. Konečnou brankovou bilanci uzavřel v 58. minutě Braborec - 3:0.

Kolín tak přerušil sérii, která ho, i přes nezdary na domácím hřišti, držela na čelních pozicích tabulky.

Sestava Kolína: Blahovec – Živný, Šourek (46. Veselý), O. Puk, Nešpor – Seifert, Němeček (36. Čapek), Šindelář – Vácha (60. Jindřich), Janecký, Mlynka (66. M. Puk).

13. kolo: Vykáň - Admira 1:0, Pardubice B - Mšeno 1:0, Kratonohy - Turnov 1:5, Živanice - Chrastava 7:3, V. Mýto - D. Králové 1:0 pk, Letohrad - Zbuzany 0:1 pk, Čáslav - Trutnov 3:0.

14. kolo: KOLÍN - Zbuzany (ne 12.11., 14:00), 15. kolo: Čáslav - KOLÍN (ne 19.11., 13:30).

DIVIZE B
METEOR PRAHA - SK ČESKÝ BROD 0:3 (0:2)

Český Brod v minulém kole hrál proti lídrovi tabulky a neuspěl. Do Prahy však jel v pozici favorita a dokázal ji potvrdit.

Domácí sice v úvodu utkání zlobili, ale hráči Českého Brodu trpělivě čekali na příležitost. Ta přišla ve 20. minutě, kdy po pěkné kombinaci přesně zakončil Suk - 0:1. Domácí hráči mohli srovnat, ale Ibe mířil vedle. Místo toho se opět radovali českobrodští hráči. Ve 37. utekl obráncům po pravém křídle Fikejz a nacentroval Gajdaszovi, který si bravurně poradil - 0:2.

Brzy po přestávce, přesněji ve 49. minutě, si Český Brod pojistil body. Po centru se hlavou přesně trefil Hrdlička - 0:3.

Český Brod si i bez distancovaného brankáře Ordelta a střelce Makovského dokázal poradit se soupeřem ze spodních pater tabulky a drží třetí příčku.

Sestava Českého Brodu: Polomský – Carda, Hrdlička, Marek, Slicho – Skořepa, Michálek, Gajdasz, Suk (86. Plášil), Medek – Fikejz.

13. kolo: Motorlet - N. Bor 3:2, Chomutov - Ostrá 2:1, Úvaly - Rakovník 3:1, Č. Lípa - Hrobce 4:3, Velvary - Hostouň 2:0, Souš - Kladno 0:1 pk, Louny - Neratovice 1:2.

14. kolo: Č. BROD - Souš (so 11.11., 14:00), 15. kolo: Motorlet - Č. BROD (pá 17.11., 10:15).