Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 23. května 2019

Futurum zřídilo úschovnu kol

Samoobslužná úschovna kol se nedávno objevila na prostranství před obchodním centrem Futurum.

Futurum zřídilo úschovnu kol
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 6.3.2019 v 7:00, Aktualizováno: 5.3.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Designové zařízení od plzeňské firmy BS Bike company se skládá z osmi nepřehlédnutelných velkých boxů, přičemž do každého se vejdou i dvě kola plus helmy či batohy. Potěšitelné je, že první dvě hodiny jsou zdarma, další tři hodiny stojí každá 5 korun a až poté cena skočí na 20 korun za hodinu.
Úschovna není pouhou ´schránkou´, má totiž vestavěné zásuvky na dobíjení elektrokol a také kompresor k nafukování duší. Box lze navíc použít i k dočasnému uschování dětských kočárků a dalších objemných zavazadel. V každé buňce proto naleznete pod stropem poličku na odložení helmy, tašek nebo dalších drobností. Zástupkyně Futura Denisa Cabicarová nás upozornila, že v každém boxu je i nabíječka na telefon.
Podobné úschovny kol se v České republice rychle množí, většinou si je pořizují města, která chtějí podpořit cyklisty či právě velké obchodní domy. Umísťovány bývají podle potřeby, často u nádraží, ale není to pravidlem. I v Kolíně by se asi našla řada míst, kde by cykloboxy mohly být užitečné - například u Vodního světa, zimního stadionu či u kina. Cykloboxy jsou alternativou ke klasickému zamykaní kol pod širým nebem a pro lidi s lepšími bicykly jsou vítanou bezpečnou oázou.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM