Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. srpna 2019

Generálka v odjezdové hale zvolna pokračuje

Rekonstrukce kolínského nádražní haly vstoupila do druhé etapy. Polovina haly, ve které se ještě v květnu pracovalo, je nyní průchozí, dělníci obsadili polovinu druhou.

Generálka v odjezdové hale zvolna pokračuje
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 11.6.2019 v 7:00, Aktualizováno: 10.6.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Cestující to nepotěší, ale nouzový stav si vyžádal další prostorová omezení. Za provizorním, neprůhledným dělícím plotem nyní skončila restaurace, pekařství, novinový stánek, čekárna, samoobsluha, informace, bankomat i bufet. Nádraží se ovšem podařilo udržet v provozu, přístupné jsou nové pokladny, na několika lavičkách je možné posedět, dvoje nové automatické dveře umožňují přístup k nástupištím i odchod z haly. Přebudované toalety ovšem v provozu ještě nejsou, lidem zatím stále slouží mobilní záchod na prvním perónu. Složitá obnova probíhá za plného provozu, nádražím denně projdou tisíce lidí.
Viditelný postup prací je znát na nádražní budově zvenku. Efektně vypadá nová černá střecha a okna v úrovni prvního patra. Slova o tom, že linie kvalitní prvorepublikové architektury budou vráceny do původní čistoty, se naplňují. Cestující se mohou těšit na to, že design interiérů bude sjednocen, prostor haly by měl být pro pobyt pasažérů stejně přitažlivý jako třeba pasáž kolínského Futura. Rekonstrukci provádí firma Strabag a i když se pracovní nasazení v květnu zvýšilo, je finále, při kterém zřejmě bude na střechu umístěno logo Správy železniční dopravní cesty, ještě daleko.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM