Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Gymnastky L. a V. Olivovy se vešly do první desítky

Gymnastky L. a V. Olivovy se vešly do první desítky
 
Publikováno: 8.1.2014
Rubrika: Sport

V sobotu 30. listopadu se v Brně konalo celostátní kolo 2. ligy žen. Družstvo TJ Sokol Kolín se zúčastnilo v oslabené sestavě způsobené úrazem jedné členky týden před rozhodujícím závodem. Celostátního kola se zúčastnilo 19 družstev a kolínská děvčata se umístila na 14. místě. Družstvo startovalo ve složení: Bauerfeindová Nela, Bauerfeindová Nikola, Šuková, Vlčková (všechny členky TJ Sokol Kolín) a hostující Doležalová z TJ Sokol Chrudim. Z této sestavy si nejlépe vedla Nela Bauerfeindová, které se závod celkem vydařil a obsadila 14. příčku, z čehož měla ona, i trenérka MUDr. Taftlová radost.

Ne tak bylo o týden později, tj. 7. prosince, kdy se v Praze konal Přebor České obce sokolské ČR. Zde startovala Nela Bauerfeindová v kategorii starších žákyň, ale řadou chyb, jichž se v průběhu závodu dopustila, se nedostala ani do první poloviny startovního pole a skončila na 17. pozici. V této kategorii startovaly ještě: Vavřínová (21.) a Voglová (22.), jež trénuje Rožánek. Kromě starších žákyň závodily i mladší žákyně, kde kolínské gymnastky reprezentovaly: Olivová L., Benešová (trenérky Jirsová a Kuberová) a Žatečková (trenérka Štěrbová). A jejich umístění? Olivová byla 14., Benešová 18. a Žatečková 28. z celkově startujících 35 závodnic.

Zastoupení však měla kolínská gymnastika i v kategoriích juniorek a žen. Juniorkám se příliš nedařilo a po řadě nezdarů obsadila Šuková 17. místo, Försterová a Zubcová skončily na 20. a 21. příčce. Radost sobě i trenérce MUDr. Taftlové udělala Vlčková, která v kategorii žen stanula „na bedně“ a odnesla si bronzovou medaili.

Tím ale gymnastický víkend neskončil. V neděli 8. prosince se vypravila děvčata znovu do Prahy, kde se konal Memoriál Věry Medové – závod pro žákyně ve 3 věkových kategoriích. V kategorii 9 a 10letých startovaly svěřenkyně trenérek Jirsové a Kuberové: Olivová, Benešová a Pechová. Nejlépe si vedla Olivová L., která se umístila na 10. pozici, Benešová obsadila 19. a Pechová 35. místo.

Nejpočetněji obsazené kategorie žákyň 7 až 8letých a 6letých a mladších zaplnily tělocvičnu odpoledne. A nevedlo se jim špatně, Olivová V. se umístila na 4. příčce, když jí bronz utekl o pouhých 0,05 bodu a Holoubková obsadila 18. místo v poli 42 závodnic. Trenérky Jirsová a Konopásková tak mohly být spolu se svými závodnicemi spokojeny.

Autor článku: b. nejtková
loading...
Nepřehlédněte...
V Jezevčíkovi otevřeli restauraci TGM Bar Jak jste prožili 20. století?, ptají se žáci z Kolína svých sousedůStadión AFK fotbalový mač neviděl už léta a zarůstá lebedouFunkeho fotky Kolína si prohlédlo hodně lidí
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM