Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 27. května 2017 a svátek má Filip.

Gymnastky L. a V. Olivovy se vešly do první desítky

Gymnastky L. a V. Olivovy se vešly do první desítky
 
Publikováno: 8.1.2014
Rubrika: Sport

V sobotu 30. listopadu se v Brně konalo celostátní kolo 2. ligy žen. Družstvo TJ Sokol Kolín se zúčastnilo v oslabené sestavě způsobené úrazem jedné členky týden před rozhodujícím závodem. Celostátního kola se zúčastnilo 19 družstev a kolínská děvčata se umístila na 14. místě. Družstvo startovalo ve složení: Bauerfeindová Nela, Bauerfeindová Nikola, Šuková, Vlčková (všechny členky TJ Sokol Kolín) a hostující Doležalová z TJ Sokol Chrudim. Z této sestavy si nejlépe vedla Nela Bauerfeindová, které se závod celkem vydařil a obsadila 14. příčku, z čehož měla ona, i trenérka MUDr. Taftlová radost.

Ne tak bylo o týden později, tj. 7. prosince, kdy se v Praze konal Přebor České obce sokolské ČR. Zde startovala Nela Bauerfeindová v kategorii starších žákyň, ale řadou chyb, jichž se v průběhu závodu dopustila, se nedostala ani do první poloviny startovního pole a skončila na 17. pozici. V této kategorii startovaly ještě: Vavřínová (21.) a Voglová (22.), jež trénuje Rožánek. Kromě starších žákyň závodily i mladší žákyně, kde kolínské gymnastky reprezentovaly: Olivová L., Benešová (trenérky Jirsová a Kuberová) a Žatečková (trenérka Štěrbová). A jejich umístění? Olivová byla 14., Benešová 18. a Žatečková 28. z celkově startujících 35 závodnic.

Zastoupení však měla kolínská gymnastika i v kategoriích juniorek a žen. Juniorkám se příliš nedařilo a po řadě nezdarů obsadila Šuková 17. místo, Försterová a Zubcová skončily na 20. a 21. příčce. Radost sobě i trenérce MUDr. Taftlové udělala Vlčková, která v kategorii žen stanula „na bedně“ a odnesla si bronzovou medaili.

Tím ale gymnastický víkend neskončil. V neděli 8. prosince se vypravila děvčata znovu do Prahy, kde se konal Memoriál Věry Medové – závod pro žákyně ve 3 věkových kategoriích. V kategorii 9 a 10letých startovaly svěřenkyně trenérek Jirsové a Kuberové: Olivová, Benešová a Pechová. Nejlépe si vedla Olivová L., která se umístila na 10. pozici, Benešová obsadila 19. a Pechová 35. místo.

Nejpočetněji obsazené kategorie žákyň 7 až 8letých a 6letých a mladších zaplnily tělocvičnu odpoledne. A nevedlo se jim špatně, Olivová V. se umístila na 4. příčce, když jí bronz utekl o pouhých 0,05 bodu a Holoubková obsadila 18. místo v poli 42 závodnic. Trenérky Jirsová a Konopásková tak mohly být spolu se svými závodnicemi spokojeny.

Autor článku: b. nejtková
Nepřehlédněte...
Oslavy Dobšanů budou bombastickéNové pyramidy a závěsné květináče ozdobí KolínAukce pro Josefa vyvrcholí dražbouCelostátní setkání letos v Kolíně
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM