Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Hala musí počkat, nechceme Kolín zadlužovat, ale zahájí stavba autobusového nádraží

Kolínský starosta Vít Rakušan prohlásil, že pokud zůstane v čele radnice aktuální vedení města, nezačne se víceúčelová hala stavět dřív než v roce 2016.

Hala musí počkat, nechceme Kolín zadlužovat, ale zahájí stavba autobusového nádraží
Kolínská čovka spěje ke konci svého zkvalitnění.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 25.9.2014 v 6:00, Aktualizováno: 24.9.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

"Připravili jsme podklady pro stavbu haly, které jsou kvalitní a podle nich je hala schopná na sebe částečně si vydělat na svůj provoz," řekl starosta. Jeho druhý zástupce Jan Pospíšil (TOP 09) přidal, že město by si muselo vzít půjčku, aby na stavbu mělo potřebné peníze. Dnes to z finančního hlediska není možné, dodal. "V roce 2010 jsme řekli, že si za celé volební období nevezmeme úvěr a nevytvoříme další dluh, byť skrytý, jako je například forma dodavatelského úvěru. Naopak ztráta města za čtyři roky klesla o 210 milionů korun," uvedl Vít Rakušan, lídr Změny pro Kolín.

Kolín však provádí jiné dvě zásadní stavební akce. Jednak město prostřednictvím zhotovitelské firmy dokončuje více než stomilionovou investici do zkvalitnění brankovické čistírny odpadních vod. V současnosti, až do 21. září 2015, běží ve zkušebním provozu. Na základě povolení Stavebního úřadu se uskutečnila 19. září kolaudace komunikací a oplocení. Aktuálně nefunguje plynové hospodářství z důvodu rekonstrukce vyhnívacích nádrží VN 1 a VN2. "Až budou vrchlíky hotové, vystrojí se potřebná technologie pro jímání bioplynu, který bude spalován v motoru generátoru a bude pohánět generátor na výrobu elektrického proudu," uvedl Jan Pospíšil.

Jednak se blíží stavba nového autobusového nádraží vedle vlakového. Město Kolín vykoupilo potřebné pozemky od Českých drah a České energetické závody jsou připraveny ihned, jak nový majitel doloží jejich vlastnictví, vyměnit překážející vysokonapěťový kabel. "Realizaci nádraží už nic nebrání. Dokonce už je shoda s dopravci o tom, jak by fungoval provoz na novém nádraží. Stavební úřad zase potvrdil, že akceptuje stávající projekt. Trvalo to nesmírně dlouho hlavně kvůli Českým drahám a ČEZu," sdělil starosta. Následujícím krokem po vybudování autobusového nádraží má být podle něho úprava nynějšího nádraží formou postupné revitalizace.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM