Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 24. dubna 2018

Hala v Borkách se připravuje pečlivě

Nová hala na házenou v Borkách je stále "na pořadu dne". Jak řekl místostarosta Michael Kašpar, vedení města se rozhodlo, že půjde sice delší a náročnější, ale ve svém výsledku šetrnější cestou.

Hala v Borkách se připravuje pečlivě
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 20.3.2017 v 6:00, Aktualizováno: 19.3.2017 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Před samotným vypracováním projektu na stavbu haly si radnice nejprve nechá vypracovat několik studií. Jednání kolem nich stále pokračují i za účasti městského architekta.

"Měli jsme schůzku i s panem architektem Davidem Mateáskem, který doporučil některá architektonická studia, zabývající se právě těmito typy hal. V současné době jsme domluveni, že budeme zadávat uzavřenou soutěž na tři studie, z kterých poté budeme vybírat, kdo na hale bude dál projekčně pracovat. Je to trochu delší cesta, v tomto případě zhruba o dva tři měsíce. Ale myslím si, že s jistějším výsledkem a s jasněji daným rozpočtovým výhledem," uvedl místostarosta Kašpar.

Hala by měla stát vedle házenkářského hřiště a kromě házené bude určena například pro florbal či futsal. První odhad ceny byl 15 až 20 milionů korun. Vedení města bude žádat o dotaci, přičemž město zaplatí projekt v hodnotě 200 tisíc korun. Hala má splňovat veškeré podmínky pro trénink i závodní utkání, nyní lze totiž některé zápasy pořádat jen mimo Kolín. Prostor nebudou využívat basketbalisté ani zde nebudou probíhat koncerty.

„Hala bude určena pro menší sporty, když se podíváte na členskou základnu i s mládeží, tak to je 500 až 600 lidí z Kolína, kteří se jim aktivně věnují," popsal Kašpar. Na místě bude i minimální sociální zázemí v podobě šaten, divácká tribuna počítá s kapacitou 100, maximálně 150 diváků. Vedle haly vyroste též parkoviště.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM