Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 12. prosince 2017
logo

Hasiči otevřeli vzdělávací centrum

V úterý 26. září se na hasičské stanici v Polepské ulici v Kolíně uskutečnilo otevření Interaktivního vzdělávacího centra, na které hasiči získali část finančních prostředků z grantového programu automobilky TPCA.

Hasiči otevřeli vzdělávací centrum
 
Publikováno: 9.10.2017 v 12:00, Aktualizováno: 8.10.2017 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

Akce se zúčastnila i hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Jermanová, kterou přivítal ředitel Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Miloslav Svatoš.
Základem interaktivního vzdělávacího centra jsou dvě učebny, z nichž jedna je určena pro větší děti a dospělé a druhá pro děti z mateřských školek a žáky prvního stupně základních škol. Součástí komplexu je zázemí pro lektory a pedagogy a také nezbytné sociální zařízení. Funkci učebny mohli poznat hosté na ukázkové výukové hodině s dětmi z mateřské školky. Poté následovala ukázka zakouřeného stanu, který simuluje situaci v zakouřeném bytě, kde přítomní na vlastní kůži vyzkoušeli reálné podmínky v prostředí zasaženém požárem.
„Vzdělávací centrum bude sloužit nejen pro děti z mateřských, základních a středních škol, ale i pro jejich pedagogy, členy jednotek sboru dobrovolných hasičů nebo i pro širokou veřejnost v rámci preventivně výchovných akcí. Prostory bude možné vyžít také při řešení krizových situací, například pro krizový štáb nebo jeho pracovní skupiny a podobně,“ uvedla tisková mluvčí územního odboru Kolín Renata Krutská.
Vzdělávací centrum bylo financováno z prostředků Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje částkou 800 tisíc korun, získaný grant od TPCA činil 700 tisíc korun a Krajský úřad Středočeského kraje přispěl částkou 180 tisíc korun. Na vytvoření se podíleli příslušníci a zaměstnanci územního odboru Kolín i z dalších částí HZS Středočeského kraje.

Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Stolní tenisté Euromaster Kolín B dvakrát remizovali. Stále jsou druzíŠachisté Kolína C v regionálním přeboru vyhráli v ČáslaviBasketbalisté před domácím publikem zdolali Brno
Kalendář akcí: Prosinec
Po
 
4
11
18
25
Út
 
5
12
19
26
St
 
6
13
20
27
Čt
 
7
14
21
28
1
8
15
22
29
So
2
9
16
23
30
Ne
3
10
17
24
31
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Prodej (4 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (5 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM