Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 23. září 2018

Hasiči otevřeli vzdělávací centrum

V úterý 26. září se na hasičské stanici v Polepské ulici v Kolíně uskutečnilo otevření Interaktivního vzdělávacího centra, na které hasiči získali část finančních prostředků z grantového programu automobilky TPCA.

Hasiči otevřeli vzdělávací centrum
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 9.10.2017 v 12:00, Aktualizováno: 8.10.2017 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

Akce se zúčastnila i hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Jermanová, kterou přivítal ředitel Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Miloslav Svatoš.
Základem interaktivního vzdělávacího centra jsou dvě učebny, z nichž jedna je určena pro větší děti a dospělé a druhá pro děti z mateřských školek a žáky prvního stupně základních škol. Součástí komplexu je zázemí pro lektory a pedagogy a také nezbytné sociální zařízení. Funkci učebny mohli poznat hosté na ukázkové výukové hodině s dětmi z mateřské školky. Poté následovala ukázka zakouřeného stanu, který simuluje situaci v zakouřeném bytě, kde přítomní na vlastní kůži vyzkoušeli reálné podmínky v prostředí zasaženém požárem.
„Vzdělávací centrum bude sloužit nejen pro děti z mateřských, základních a středních škol, ale i pro jejich pedagogy, členy jednotek sboru dobrovolných hasičů nebo i pro širokou veřejnost v rámci preventivně výchovných akcí. Prostory bude možné vyžít také při řešení krizových situací, například pro krizový štáb nebo jeho pracovní skupiny a podobně,“ uvedla tisková mluvčí územního odboru Kolín Renata Krutská.
Vzdělávací centrum bylo financováno z prostředků Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje částkou 800 tisíc korun, získaný grant od TPCA činil 700 tisíc korun a Krajský úřad Středočeského kraje přispěl částkou 180 tisíc korun. Na vytvoření se podíleli příslušníci a zaměstnanci územního odboru Kolín i z dalších částí HZS Středočeského kraje.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM