Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. října 2017

Hasiči otevřeli vzdělávací centrum

V úterý 26. září se na hasičské stanici v Polepské ulici v Kolíně uskutečnilo otevření Interaktivního vzdělávacího centra, na které hasiči získali část finančních prostředků z grantového programu automobilky TPCA.

Hasiči otevřeli vzdělávací centrum
 
Publikováno: 9.10.2017 v 12:00, Aktualizováno: 8.10.2017 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

Akce se zúčastnila i hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Jermanová, kterou přivítal ředitel Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Miloslav Svatoš.
Základem interaktivního vzdělávacího centra jsou dvě učebny, z nichž jedna je určena pro větší děti a dospělé a druhá pro děti z mateřských školek a žáky prvního stupně základních škol. Součástí komplexu je zázemí pro lektory a pedagogy a také nezbytné sociální zařízení. Funkci učebny mohli poznat hosté na ukázkové výukové hodině s dětmi z mateřské školky. Poté následovala ukázka zakouřeného stanu, který simuluje situaci v zakouřeném bytě, kde přítomní na vlastní kůži vyzkoušeli reálné podmínky v prostředí zasaženém požárem.
„Vzdělávací centrum bude sloužit nejen pro děti z mateřských, základních a středních škol, ale i pro jejich pedagogy, členy jednotek sboru dobrovolných hasičů nebo i pro širokou veřejnost v rámci preventivně výchovných akcí. Prostory bude možné vyžít také při řešení krizových situací, například pro krizový štáb nebo jeho pracovní skupiny a podobně,“ uvedla tisková mluvčí územního odboru Kolín Renata Krutská.
Vzdělávací centrum bylo financováno z prostředků Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje částkou 800 tisíc korun, získaný grant od TPCA činil 700 tisíc korun a Krajský úřad Středočeského kraje přispěl částkou 180 tisíc korun. Na vytvoření se podíleli příslušníci a zaměstnanci územního odboru Kolín i z dalších částí HZS Středočeského kraje.

Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM