Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Historické slavnosti k poctě císařovny

Historické slavnosti k poctě 300. výročí narození Marie Terezie se uskuteční v sobotu 12. srpna na Kmochově ostrově v Kolíně.

Historické slavnosti k poctě císařovny
Foto:
 
Publikováno: 7.8.2017 v 6:00, Aktualizováno: 6.8.2017 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Pořádající skupina Páni z Kolína připravila od 10 do 18 hodin bohatý program, který by měl návštěvníkům přiblížit éru slavné císařovny a atmosféru 18. století zábavnou zážitkovou formou a z mnoha různých úhlů. 
Na ostrově vznikne tábor Laudonových vojáků s výstavou zbraní, návštěvníci uvidí dvůr Marie Terezie a scény ze života šlechtické společnosti. Hlavní scénou slavností bude již tradičně amfiteátr ostrova, kde se postupně představí hudební soubor Caláta, kejklíři Lupíno či Rudy Harden, Divadlo bez střechy, taneční soubor Mariane, šermíři skupiny Artus Bohemia, oblíbený kat Pawouk, soubor Spolek Panstva a pochopitelně i pořádající Páni z Kolína, kteří do programu přispějí mino jiné i hudbou, scénkou s Casanovou či ukázkou výcviku halapartníků. Klíčovým okamžikem slavností se ve 13 hodin stane příchod císařovny Marie Terezie na scénu. 
Vedlejší scéna slavností u altánu ostrova nabídne atmosféru trochu jinou. Zde lidé dostanou šanci vyfotit se u kočáru s lokajem a kněžnou, ochutnat medovinu a trdelník či pochválit zboží dobového tržiště. Představena zde bude i katovna, výstava zbraní, dobový vojenský tábor a naučná tabla.
Mirka Horáčka, vedoucího skupiny Páni z Kolína, jsme se zeptali, kolik účinkujících letos na ostrov pozval a nakolik bylo těžké vybrat vhodnou osobu pro roli císařovny Marie Terezie. "Na scéně se divákům od 10 do 18 hodin představí postupně okolo šedesáti účinkujících. Jde o zkušené soubory i samostatné interprety. Sami se tomuto období aktivně věnujeme a jenom letos jsme se zúčastnili nebo ještě zúčastníme šesti akcí připomínajících dobu bitvy u Kolína, výročí Marie Terezie, ale i jiné události 18. století. Hlavní postava - císařovna, se vybírala velice těžko. Měli jsme několik požadavků a ne každá dáma je dokázala splnit. Ale nejde nám ani tak o samotnou postavu české královny a rakouské císařovny, jako spíš o její přínos své době i dobám následujícím, což bude zdůrazněno na vystavených tablech věnovaných například školství, módě či vojenství. Věřím, že návštěvníci budou spokojeni," prozradil Mirek Horáček
Dodejme na závěr, že vstupné činí 80 korun, děti platí polovinu a předškoláci do šesti let můžou na Kmochův ostrov přijít zdarma.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM