Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Historický velkofilm Petra Jákla se bude točit i v Kolíně

Pro filmové štáby, které natáčejí středověkou tematiku, se zdá být Kolín, zejména okolí chrámu sv. Bartoloměje, žádanou destinací. Naposledy to bylo před dvěma lety, kdy se v chrámu a okolí natáčely záběry pro německo-český historický film "Luther".

Historický velkofilm Petra Jákla se bude točit i v Kolíně
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 11.10.2018 v 7:00, Aktualizováno: 10.10.2018 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

Letos v listopadu by měl Kolín zažít další velkou filmovou událost. Režisér Petr Jákl a jeho štáb hodlají na stejném místě natáčet scény pro historické drama "Jan Žižka". Film by měl být výjimečný hned z několika důvodů. Mluví se o něm jako o nejdražším snímku novodobé české kinematografie a Jáklovi se pro svůj záměr navíc podařilo získat hollywoodského producenta Cassiana Elwese. Odtud byl už jen krok k tomu obsadit do stěžejních rolí i zahraniční herecká esa v čele s Benem Fosterem a Michaelem Cainem.
Pro Kolíňáky může být zajímavé to, že dostanou možnost si zahrát v davových scénách. Castingová agentura Genesy totiž pořádá v Kolíně na Zámecké v sobotu 20. října od 10 do 17 hodin nábor komparzistů. Filmaři hledají muže, ženy a děti a nás zajímalo, kolik osob bude castingová agentura potřebovat a nakolik se uplatní právě děti.
"V Kolíně se natáčení zúčastní cca 350 až 400 komparzistů. Přesné složení zatím neznám. Budu potřebovat úplně všechny, kteří na nábor dorazí. Pokud někoho nevybereme, zůstane v naší databázi na další projekty, které připravujeme," sdělila Presu manažerka agentury Genesy. Podle ní se natáčení v Kolíně uskuteční ve druhé polovině listopadu, přesná data nebo dokonce rozsah směn pro komparz zatím není jasný. Jisté ovšem je, že se natáčení v Kolíně zúčastní představitel hlavní role Ben Foster i hlavní ženská postava, kterou ztělesní australská herečka Sophie Loweová. Do filmové distribuce by se Jan Žižka s kolínskými komparsisty měl podle odhadů dostat v roce 2020.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM