Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 28. května 2017 a svátek má Valdemar.

Hnutí ANO 2011 v Kolíně bude opozicí, nedohodlo se se Změnou pro Kolín

Po celý týden Změna pro Kolín vedla koaliční jednání se svými konkurenty. Zatímco s Kolíňáky se dohodla, s hnutím ANO 2011 nikoliv.

Hnutí ANO 2011 v Kolíně bude opozicí, nedohodlo se se Změnou pro Kolín
 
Publikováno: 19.10.2014 v 14:00, Aktualizováno: 17.10.2014 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

"Nedohodli jsme se, ANO asi půjde do opozice," řekl kandidát na starostu za ANO 2011 Jan Hora v rozhovoru pro Pres, který vyjde 21. října. "Možná to má jistou souvislost s těmi řečmi o přepuštění mandátu. Vycítil jsem, že pro Změnu jsem v podstatě nevyhovující. Možná kdyby mě nahradil (František) Martínek, tak by ANO bylo v radě. Pokud by někdo takovou hru hrál, tak ani nechci domýšlet, kdo by takovou kombinaci mohl vymyslet, to by byl vrchol. Pokud ale mají někoho lepšího do rady, tak je to v pořádku. Zejména mě zarazilo, že Změna proklamuje, jak je Kolín zadlužený a nejsou na nic peníze, a my přitom přišli s jasnou nabídkou, že Kolínu pomůžeme. Ovšem o naši nabídku zájem nebyl. Změna nemá přístup k dotacím na kraji, kde vládne ČSSD, a teď si uzavírá cestu k státu a jeho pokladně. Vše se ale může ještě změnit, jednání pokračují," sdělil Presu ještě předtím, než se v pátek dověděl konečný výsledek jednání. A skutečně, následující den bylo jasno, jak už v tiskové zprávě zveřejnila Změna pro Kolín. ANO 2011 v radě města mít zástupce nebude a přejde do opozice.

V pátek vydala Změna pro Kolín tiskové prohlášení, ve kterém uvádí: „Jednání pokračovala se všemi subjekty, přičemž hnutí ANO před (!) jejich ukončením ve čtvrtek oficiálně oznámilo odchod do opozice. Chápeme to jako vyjádření sebereflexe uvedeného hnutí po proběhlých komunálních volbách. Změna pro Kolín dodržela, co slíbila. Ani po drtivém vítězství v komunálních volbách nechceme vládnout absolutisticky jako jedna strana. Svých kolegů si vážíme a věříme v úspěšný koaliční projekt. Na přepuštění mandátů Změna pro Kolín v žadném připadě netlačila, nikdo takovou myšlenku neměl - tedy kromě samotného Ing. Hory. Při vší úctě ke konkurenci - proč by ZPK se svými 20 mandáty kohokoliv nutila k přenechání mandátu?! To opravdu nemáme zapotřebí“.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Fotbalistům Poříčan se nedařilo, Velim si zastřílela, Polepy rozhodly na penaltyŠpičkové mládežnické výkony na Youth Athletics v KolíněNesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod Sněžkou
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM