Hokejisté doma prohráli s Táborem, poté přivezli 2 body z Klatov

Publikováno: 4.12.2017 v 10:00

Kozlové doma své diváky výkonem proti Táboru nepotěšili, ale vynahradili jim to importem dvou bodů z Klatov.

II. liga skupina Střed
SC KOLÍN - HC TÁBOR 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Kolínští hokejisté svou domácí tvrz v posledních kolech moc dobře nebrání, hosté si z Kolína vozí body a většina ze sedmi stovek diváků nemohla být s výsledkem spokojena ani v tomto utkání.

Po bitvě s lídrem tabulky na kolínský led přijel druhý celek tabulky. I přes menší počet vyslaných střel na domácí branku vyhráli hráči Tábora třígólovým rozdílem.

Kolín si vytvořil v prvních čtyřech minutách několik příležitostí, ale jako první se radovali hosté. Kozlové jim doslova darovali přesilovku a v 6. minutě vstřelil Herman první branku utkání - 0:1. Kozlové hráli dvě přesilovky, ani jednu nedokázali využít, a tak šli do kabin se záporným skóre.

Zkraje druhé třetiny měli Kozlové opět početní výhodu a opět v ní vyhořeli. Pár vteřin po srovnání počtu hráčů na ledě se opět radovali táborští hráči. Ve 27. minutě vystřelil Seidl a Tábor vedl - 0:2. A tento stav se do konce prostřední části, i přes snahu kolínských hráčů, nezměnil.

Kolín byl stále při střelecké chuti, ale nedokázal dostat puk za záda táborského brankáře. Nedokázal to ani v další přesilovce a Tábor ho za to potrestal. Ve 49. minutě měl Tábor stále o 1 hráče na ledě méně, ale dokázal získat puk a rychlým brejkem se Heřman dostal před Sejpala a nedal mu šanci - 0:3. Čestný gól vstřelil v 57. minutě Barták - 1:3. V poslední minutě sáhli kolínští trenéři k power-play, ale po 6 vteřinách se hosté dostali ke kotouči a Dvořák ho poslal do prázdné kolínské brány - 1:4.

Sestava Kolína: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina, Havelka, Sladký – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pipek – Kozák, Prokop, Kysela – Černý, Pilný, Veselý.

SHC KLATOVY - SC KOLÍN 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0, 0:1)

Kolín do utkání nevstoupil dobře a v úvodní desetiminutovce musel čelit dvěma přesilovkám. A tu druhou ubránit nedokázal. Ve 12. minutě, 15 vteřin před koncem přesilovky, dostal Tulačka pěknou přihrávku a uklidil puk k tyčce - 1:0. Kozlové měli v úvodní třetině také výhodu dvou přesilovek, ale úspěšní bohužel nebyli.

Přesilovku nevyužili ani v úvodu prostřední části, a tak se vzápětí domácí dostali do dvoubrankového vedení. K odraženému puku se ve 29. minutě dostal Houfek a střelou pod břevno zvýšil na 2:0. Ve 32. minutě Kozlové konečně využili přesilovku. Panna nádhernou střelou trefil šibenici a snížil na 2:1. Ve 38. minutě bylo srovnáno. Morkes tvrdě vystřelil, jeho projektil domácí brankář nezkrotil a Zumr lehce doklepl - 2:2.

Na začátku poslední třetiny se Kozlové dokázali ubránit přesile pěti proti třem. Hrálo se nahoru - dolů, ale oba brankáři měli nad střelci převahu a kotouč za svá záda nepustili. Utkání tedy skončilo v základní hrací době nerozhodně a muselo se hrát prodloužení, ve kterém se rozhodlo. První šanci měl kolínský Panna, ale minul branku. V 63. minutě Malý nahodil kotouč na brankáře Klatov, který ho ale neudržel a Panna se tentokrát nemýlil - 2:3.

Sestava Kolína: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Hlaveš, Voženílek, Barták, Březina, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pipek – Kysela, Prokop, Kozák – Pilný.

17. kolo: Písek - Č. Budějovice 8:5, Pelhřimov - H. Brod 2:5, Nymburk - M. Budějovice 2:6, Žďár n/S - Klatovy 6:4.

18. kolo: Nymburk - Tábor 2:3, M. Budějovice - Pelhřimov 4:3 sn, H. Brod - Písek 6:0, Č. Budějovice - Žďár n/S 4:6.

19. kolo: Žďár n/S - KOLÍN (st 6. 12.), 20. kolo: Č. Budějovice - KOLÍN (so 9. 12.), 21. kolo: KOLÍN - Nymburk (so 16.12., 17:07), 22. kolo: Pelhřimov - KOLÍN (st 20. 12.).