Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 10. prosince 2018

Hokejisté Kolína porazili doma Dvůr Králové, v Mostu byli od vítězství jen 50 vteřin. Nakonec padli v prodloužení

Publikováno: 3.12.2018 v 9:00

Kolínští Kozlové protáhli svou vítěznou šňůru doma proti Dvoru Králové na šest zářezů. Také v zápase proti Mostu byli blízko vítězství, ale nakonec se v prodloužení museli před domácími hráči sklonit.

SC Kolín - HC Dvůr Králové 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Jeden z nejslabších týmů skupiny Střed, Dvůr Králové, dokázal doma potrápit vedoucí celek skupiny Sever a se Sokolovem prohrál až po samostatných nájezdech. V Kolíně však dokázal náporu Kozlů odolávat do 8. minuty, kdy se k puku dostal domácí Němec a poslal ho do sítě – 1:0. Další gólové nadílky se již diváci v první třetině nedočkali a museli si počkat na další dějství.

Prostřední část byla gólově bohatší, ale kolínští diváci zprvu radost neměli. Ve 29. minutě totiž srovnal Valášek – 1:1. Nerozhodný stav však netrval příliš dlouho. Ve 32. minutě nahodil puk směrem k brance Semirád a puk doklouzal do sítě – 2:1. Sóre se měnilo jěště jednou a opět zásluhou Semiráda, který využil přesilovku a ve 39. minutě zvýšil na 3:1.

Poslední třetina sice přinesla šance, ale žádnou branku. Diváci se tak v Kolíně kanonády nedočkali, ale slavit další vítězství, které jejich tým posunulo na rozdíl jediného bodu za druhé Vrchlabí, mohli.

Sestava Kolína: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Barták, Havelka – Zumr, Šafránek, Malý – Martínek, Semirád, Koffer – Němec, Kozák, Netušil – Zheliznyak, Pilný, Kadlec.

Mostečtí Lvi - SC Kolín 3:2 pp (1:2, 0:0, 1:0, 1:0)

Domácí hokejisté sice před utkáním drželi stříbrnou pozici skupiny Sever, ale jejich aktuální forma nebyla oslnivá a od Sokolova dokonce obdrželi 13 branek. To však chtěli proti Kolínu odčinit a snažili se Kozlům dělat poblémy. V 8. minutě však přišla pro domácíc studená sprcha, když Šafránek poslal Kolín do vedení – 0:1. Radost Kolína však netrvala dlouho a v 9. minutě přišlo vyrovnání z hole domácího Fučíka – 1:1. Do kabin však jeli v lepší náledě kolínští, kteří se v 15. minutě zásluhou Kozáka dostali podruhé do vedení – 1:2.

Druhá třetina byla sice bohatá na střely, ale brankově zcela jalová a diváci se v ní gólu nedočkali. A museli čekat i celých devatenáct minut poslední třetiny. Domácí nedokázali proměnit žádnou z množství nabídnutých přesilovek. Až v poslední minutě, kdy se hrálo v poměru šest ku čtyřem, skórovali, když vyrovnávací branku vsítil Kýhos – 2:2.

V prodloužení měl více ze hry Kolín, ale v 63. minutě chyboval po vystřídání, čehož Lvi využili k přečíslení a Smolka vystřelil Mostu bod navíc – 3:2.

Sestava Kolína: Sejpal – Březina, Pýcha, Jelínek, Hanzl, Havelka, Barták – Zumr, Šafránek, Malý – Martínek, Semirád, Kozák – Netušil, Pilný, Němec.

21. kolo: Nymburk – Trutnov 5:1, Jablonec n/N – Vrchlabí 6:5, 22. kolo: Řisuty – D. Králové 2:4, Bílina – Letňany 1:9, Klatovy – Jablonec n/N 10:3, Sokolov – Trutnov 4:1, Děčín – Nymburk 2:4, Kobra Praha – Vrchlabí 0:1.

23. kolo: Letňany – KOLÍN (st 5.12.), 24. kolo: KOLÍN – Klatovy (so 8.12.), 26. kolo: Děčín - KOLÍN (so 15.12.), 27. kolo: KOLÍN – Nymburk (st 19.12.).