Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 10. prosince 2018

Hokejisté Kolína si s chutí zastříleli a ve dvou zápasech nasázeli soupeřům celkem 16 branek a prodloužili vítěznou sérii

Publikováno: 26.11.2018 v 11:00

V utkáních s tabulkově níže postavenými soupeři se Kozlové nezalekli role favorita a splnili to, co se od nich očekávalo. Zvítězili, a navíc si notně vylepšili skóre i postavení v tabulce, když se posunuli na 3. příčku, o dva body před Nymburk.

HC Trutnov - SC Kolín 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Utkání pátého a čtvrtého celku tabulky mohlo slibovat vyrovnaný souboj, i když srovnání aktuální formy vyznívalo podle posledních zápasů ve prospěch Kolína, který porazil silné Vrchlabí a rozdrtil Řisuty. Domácí sice hned v 1. minutě poslal do vedení Ukhin – 1:0, ale Kozlové se nedali deprimovat. V 5. minutě odpověděli vyrovnávacím gólem, který si na své konto připsal Zumr – 1:1. V 10. minutě padla další branka a k radosti Kozlů do branky domácích. Zásluhu na tom měli přihrávající Kadlec a puk do branky uklízející Němec – 1:2.

Na další branky se čekalo do druhé třetiny a vždy se z nich radoval Kolín. Ve 34. minutě se podruhé trefil Zumr a zvýšil na 1:3. A Zumr se činil dál. I když branku již nevstřelil, připsal si následně 3 kanadské body za asistence. Ve 39. minutě se podílel na brance, kterou vsítil kapitán Malý - 1:4.

V poslední třetině opět úřadoval Zumr, když ve 41. minutě přihrával Šafránkovi, který střelou pod břevno zvýšil na 1:5. V 51. minutě vycukal domácího brankáře, kterého poslal k jedné tyčce a puk přihrál Semirádovi k té druhé – 1:6. Dvě minuty před koncem se po samostatné akci zapsal do historie utkání Martínek – 1:7.

Sestava Kolína: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Barták, Havelka, Mlčoch – Zumr, Šafránek, Malý – Martínek, Semirád, Koffer – Kozák, Pilný, Němec – Kadlec.

SC Kolín – HC Draci Bílina 9:2 (3:0, 2:2, 4:0)

Bílina byla před utkáním v Kolíně na předposledním místě tabulky skupiny Sever a poslední utkání se jim nevyvedla. Naopak Kolín byl v posledních dvou zápasech při střelecké chuti, což nakonec na vlastní kůži pocítili i Draci ze severu. Na první gól si diváci museli počkat takřka do poloviny úvodní třetiny, kdy je v 9. minutě, v přesilovce pět na tři, potěšil Zumr – 1:0. Hosté sice dostali také výhodu početní převahy, ale úspěšní nebyli. A Kozlové je za to potrestali. Ve 14. minutě se Němec s Pilným dostali do přečíslení a posledně jmenovaný zvýšil vedení – 2:0. V 15. minutě slavil Kolín další branku, když zavěsil  Pýcha – 3:0.

Vstup do druhé třetiny se lépe vyvedl Kolínu a již ve 21. minutě slavil kolínský stadion branku Březiny, který se trefil v přesilovce – 4:0. Hosté se prosadili až ve 28. minutě, kdy snížil Mašek – 4:1. Na rozdíl čtyř gólů však ve 33. minutě zvýšil Netušil – 5:1. Brankové hody rozmnožil ve 34. minutě brzek, který snížil náskok Kozlů na 5:2.

První polina poslední třetiny byla gólově jalová a diváci si mohli zakřičet až v 53. minutě, kdy puk do sítě dorazil Němec – 6:2. V 54. minutě domácí diváci opět jásali, tentokrát po zásahu Šafránka – 7:2. Kolín byl lačný po gólu i nadále a v 58. minutě zvýšil Malý – 8:2. Na konečných 9:2 upravil v 59. minutě Martínek.

Kolín se po úspěšné sérii posunul na 3. příčku a bude doufat, že svůj vzestup formy potvrdí i v domácím utkání proti Dvoru Králové.

Sestava Kolína: Sejpal – Březina, Hanzl, Pýcha, Jelínek, Barták, Havelka – Zumr, Šafránek, Malý – Martínek, Semirád, Kozák – Pilný, Němec, Netušil – Kadlec, Zheliznyak.

19. kolo: Vrchlabí – Nymburk 4:5, D. Králové – Letňany 4:2, 20. kolo: D. Králové – Sokolov 1:2 sn, Letňany – Řisuty 4:6, Nymburk – Most 2:6, Jablonec n/N – Děčín 5:1, Vrchlabí – Klatovy 0:2, Trutnov – Kobra Praha 4:3 sn.

21. kolo: KOLÍN – D. Králové (st 28.11., 18:07), 22. kolo: Most – KOLÍN (so 1.12), 23. kolo: Letňany – KOLÍN (st 5.12.), 24. kolo: KOLÍN – Klatovy (so 8.12.), 26. kolo: Děčín - KOLÍN (so 15.12.), 27. kolo: KOLÍN – Nymburk (st 19.12.).