Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 24. dubna 2018

Hokejisté přivezli tři body z Tábora a Pelhřimova

Publikováno: 9.1.2018 v 10:00

Kolínští hokejisté v posledním utkání před svátky přivezli body z Pelhřimova. Den před koncem roku na body v Havlíčkově Brodě nedosáhli a první domácí utkání v roce 2018 přetavili do dvoubodového zisku po výhře v prodloužení. A z prvního venkovního utkání přivezli dokonce plný počet bodů, když vyhráli v Táboře.

II. liga skupina Střed

HC PELHŘIMOV - SC KOLÍN

1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

U předposledního celku tabulky se vítězství, podle slov kolínského trenéra, nerodilo lehce. Kozlové sice otevřeli skóre utkání již v 8. minutě, kdy se trefil Panna - 0:1, ale to bylo na dlouhou dobu z jejich strany všechno.

V úvodu druhé třetiny, přesněji ve 24. minutě, srovnal domácí Plachý na 1:1. Kozlové přečkali čtyřminutové oslabení a začali opět hrát. Ve 39. minutě hráli v početní výhodě a obránce Havelka od modré zajistil Kolínu podruhé vedení - 1:2.

Po návratu ze šaten se dostal ve 42. minutě k puku Kozák a zvýšil vedení na 1:3. Jeho branka byla poslední, kterou diváci viděli a Kolín si odvezl vítězství.

Sestava Kolína: Sejpal – Kadec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Březina, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Pilný, Morkes, Zumr – Kozák, Prokop, Kysela.

BK HAVLÍČKŮV BROD - SC KOLÍN

5:3 (2:1, 3:2, 0:0)

Domácí se ujali vedení již ve 3. minutě, kdy se po pěkné kombinaci trefil Přidal - 1:0. V 9. minutě jeli dva Kozlové do přečíslení a byl to Pilný, který srovnal na 1:1. Vyrovnaný stav netrval dlouho. Ve 13. minutě poslal domácí do vedení Třetina - 2:1.

Ve 28. minutě hráli domácí přesilovku a v té zvýšil vedení svým druhým gólem v utkání Třetina - 3:1. Ve 29. minutě hráli Kozlové opět v oslabení, ale tentokrát se ze vstřelené branky radovali oni. Panna uklidil do sítě odraženou střelu Pýchy - 3:2. Ve 32. minutě bylo srovnáno. Pilný se z rohu kluziště natlačil před branku a skóroval - 3:3. Uběhlo pouhých 13 vteřin a stav utkání se měnil znovu. Domácím zajistil vedení Milfait - 4:3. Závěr druhé třetiny byl poměrně vyhrocený. V závěru 38. minuty došlo k šarvátce, po které byli vyloučeni dva domácí a tři hostující hráči. Na začátku poslední minuty šel Kolín do tří hráčů a domácí Endál dvě vteřiny před sirénou zvýšil na 5:3.

V poslední části utkání již branka nepadla, a tak Kolín odjel od favorita s nepořízenou.

Sestava Kolína: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Zumr, Pilný, Morkes – Kozák, Prokop, Kysela – Netušil.

SC KOLÍN - HC M. BUDĚJOVICE 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1, 1:0)

Hosté sedmkrát v řadě nepoznali hořkost porážky a také v Kolíně se chovali od začátku utkání dosti troufale, když se tlačili před Sejpalovu branku. A v 5. minutě se jim to vyplatilo. Kolín dal Bulínovi dostatek času a ten prostřelil betony domácího brankáře - 0:1. A hosté měli nadále i více ze hry. Obrovskou šanci zmařil Sejpal v 15. minutě Matějkovi, který ujel obráncům.

Ve druhé třetině se pokusili Kozlové vyrovnat hru i skóre, ale jejich snahu brzdil pozorný brankář Moravských Budějovic. Teprve ve 39. minutě se měnilo skóre. A bylo to zásluhou Pýchy, který zužitkoval Semirádovu přihrávku - 1:1. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Úvod závěrečné třetiny vyšel lépe hostům. Ve 47. minutě Pucher nastřelil tyčku, puk se odrazil zpět na jeho hokejku, ten s ním objel branku a zařídil vedení svému týmu - 1:2. Ve 47. minutě se o vzruch postaral domácí Voženílek, který si vykoledoval osobní trest a vyloučení do konce utkání za nesportovní chování. I přes tento negativní moment pro domácí přišlo vyrovnání. V 50. minutě napřáhl u modré Březina a jeho dělovku tečoval Zumr, čímž nedopřál hostujícímu brankáři úspěšný zákrok - 2:2. V závěrečné desetiminutovce se žádnému ze soků nepodařilo na druhého vyzrát a svorně si rozdělili po bodu do tabulky.

Utkání však ještě neskončilo. V prodloužení využil Kolín početní převahu, kterou si přenesl ze závěru poslední periody. Po minutě a patnácti vteřinách vystřelil Pýcha a Kadlec starší tečí usměrnil kotouč do sítě - 3:2.

Sestava Kolína: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina – Malý, Semirád, Panna – Zumr, Pilný, Morkes – Kozák, Prokop, Kysela – Netušil.

HC TÁBOR - SC KOLÍN

2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Domácí Kohouti byli v tabulce před utkáním na 3. místě tabulky, a tak byli mírnými favority. Kozlové si na to však nehráli a již v 5. minutě přihrál Panna Kadlecovi staršímu, pro kterého nebyl problém uklidit puk do prázdné brány - 0:1. Bohužel na začátku 12. minuty domácí využili příležitost, kterou jim nabídla obrana Kolína. Kapitán Tábora, Matušík, dokázal Martínka prostřelit - 1:1.

I ve druhé třetině zahrozili jako první Kozlové, ale Zumr ještě skóre neměnil. Ve 27. minutě si Morkes najel do útočného pásma a kombinaci s Kadlecem přetavil ve vedoucí gól - 1:2. Psala se 30. minuta a Kolín hrál v oslabení. Toho domácí dokázali využít a Heřman srovnal na 2:2. Závěrečné minuty druhé třetiny však byly plně v režii Kozlů, kteří rozhodli o osudu utkání. Ve 37. minutě se zaskvěl Morkes přesnou přihrávkou na Bartáka, který poslal Kolín potřetí do vedení - 2:3. Ve 38. minutě si s domácí obranou pohráli Pýcha s Malým a kolínský kapitán zvýšil na 2:4.

Kouhouty definitivně zařízl v úvodu poslední třetiny Kysela, který po 42 sekundách zvýšil na 5:2 a vyhnal domácího brankáře na střídačku. Jeho nástupce již kolínským hráčům skórovat nedovolil. A když se totéž povedlo i Martínkovi v bráně Kolína, skóre se již do konce utkání nezměnilo a Kozlové si odvezli 3 body.

Sestava Kolína: Martínek – Kadlec, Pýcha, Hlaveš, Havelka, Barták, Březina – Malý, Semirád, Panna – Zumr, Morkes, Pilný – Kysela, Prokop, Kozák.

22. kolo: Č. Budějovice - Nymburk 1:3, Písek - Žďár n/S 3:6, H. Brod - Klatovy 4:2, M. Budějovice - Tábor 2:1.

23. kolo: Tábor - Č. Budějovice 4:1, Klatovy - M. Budějovice 2:4, Nymburk - Pelhřimov 8:3.

24. kolo: Tábor - Klatovy 7:3, Č. Budějovice - Pelhřimov 0:6, M. Budějovice - Žďár n/S 3:2 pp, Písek - Nymburk 2:4.

25. kolo: Klatovy - Č. Budějovice 5:2, Žďár n/S - Tábor 9:1, Pelhřimov - Písek 5:2.

26. kolo: H. Brod - Pelhřimov 3:2, M. Budějovice - Nymburk 5:3, Klatovy - Žďár n/S 3:6, Č. Budějovice - Písek 8:2.

23. kolo: KOLÍN - Písek (st 10.1., 17:07) 27. kolo: KOLÍN - Klatovy (so 13.1., 17:07), 28. kolo: KOLÍN - Žďár n/S (so 20.1., 17:07), 29. kolo: KOLÍN - Č. Budějovice (so 27.1., 17:07).