Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 21. září 2018

Hokejisté SC Kolín deklasovali Nymburk na jeho ledě, pak doma podlehli Pelhřimovu

Publikováno: 7.11.2017 v 10:00

Hokejisté Kolína v Nymburce prodloužili svou šňůru vítězství a připsali si pátou výhru. Na tu měli doma navázat proti poslednímu Pelhřimovu. Ten je však překvapil.

II. liga skupina Střed
NYMBURK - SC KOLÍN 2:8 (1:1, 1:4, 1:3)

Utkání velkých rivalů začalo zostra a hned z kraje utkání hrál Nymburk přesilovou hru. A ve 4. minutě ji dokázal využít, když se trefil Herman - 1:0. Kolín se poměrně rychle oklepal z nepříznivého začátku a již v 8. minutě bylo srovnáno. Po přihrávce Semiráda skóroval Malý - 1:1. Po rychlém úvodu přišel brankový půst, který vydržel až do druhé třetiny.

Těsně před půlkou utkání, ve 27. minutě, poslal Kozák přesný pas na Prokopa, který našel mezeru mezi betony domácího brankáře - 1:2. Ve 32. minutě, kdy už skončila přesilovka Kozlů, nemohl Malý zpoza brány domácích najít volného spoluhráče, a proto se rozhodl pro překvapivou akci. Najel si před branku a vsítil svůj druhý gól v utkání - 1:3. Kolín byl při chuti a ve 34. minutě, kdy se hrálo 4 na 3, se po pěkném ťukesu Pýcha, Malý, Kadlec, trefil posledně jmenovaný - 1:4. A Kozlové kuli železo, dokud bylo opravdu žhavé a nymburští hráči dokonale rozhození. Ve 35. minutě, v přesilovce 5 na 4, využil přihrávku Kozáka Prokop a stal se také dvoubrankovým střelcem v utkání - 1:5. Úrodnou prostřední třetinu zakončil ve 37. minutě brankou domácí Smejkal a snížil na 2:5.

Bouřka v domácí kabině přinesla počáteční nápor Nymburka a jeho slibné šance. Ale Sejpal v brance Kolína svůj tým podržel a spoluhráči mu poděkovali další úspěšnou kanonádou na domácí branku. Ve 49. minutě se z Kozáka nahrávače stal i Kozák střelec a zvýšil na 2:6. O minutu později využil přihrávku Malého Pipek a bylo to 2:7. Do konce utkání zbývalo 44 vteřiny a Kolín se radoval po osmé. Závěrečný gól padl po dalekonosné střele z hole Havelky - 2:8. Díky pátému vítězství v řadě poskočili Kozlové na 4. místo v tabulce.

Sestava Kolína: Sejpal (60. Martínek) - Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina, Havelka - Malý, Semirád, Panna - Morkes, Zumr, Pipek - Kozák, Prokop, Kysela - Pilný, Černý, Veselý – Netušil.

SC KOLÍN - HC PELHŘIMOV 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)

,,Pelhřimov je nevyzpytatelný soupeř. Mají zkušené a dobré útočníky. Já ale věřím, že se na ten zápas připravíme a sami kluci cítí, že tu vítěznou šňůru nechtějí přetrhnout a už vůbec ne v domácím prostředí. Věřím, že uděláme vše pro to, abychom vyhráli i pošesté v řadě,“ řekl před utkáním kolínský trenér Petr Martínek

Kolín měl být v utkání papírovým favoritem, kterému hrála do karet i šňůra vítězných zápasů. Ale na ledě to v reálu vypadalo jinak. Hostující Lední Medvědi od počátku opláceli Kozlům stejnou mincí a útok opláceli útokem. V 10. minutě Zumr Vlka v brance Medvědů nepřekonal a ve 12. přišla šance Pelhřimova, kterou výtečně sehrálo duo Hadravů. Jejich kombinaci přes celé hřiště domácí nezastavili a střela Martin Hadrava prostřelil Martínka v domácí bráně - 0:1. V 15. minutě Kozlové zatlačili soupeře do obranné třetiny a Pipek před brankou dorazil nepovedenou střelu Voženílka - 1:1. Vývoj utkání v 18. minutě otočil Morkes po přihrávce Pipka - 2:1.

Konec první třetiny a začátek druhé odehráli Kozlové v oslabení. Sice ho přečkali bez úhony, ale hrálo se jen 10 vteřin v plném počtu a bylo vyrovnáno. Ve 22. minutě vyrovnal Martin Hadrava svou druhou trefou v utkání - 2:2. Pelhřimov nabídl Kolínu přesilovku, ale ten ji nevyužil. Skóre se měnilo teprve ve chvíli, kdy byl početní stav opět vyrovnaný. Ve 26. minutě se radoval z vedoucí branky Kozák - 3:2. V 31. minutě bylo opět vyrovnáno, když se trefil Kasalý - 3:3. Vedení na stranu Kolína strhl ve 39. minutě Pýcha, který dostal kotouč do jízdy a poradil si jak s obráncem, tak s brankářem - 4:3.

Hosté začali poslední třetinu aktivně a snažili se o vyrovnání. Ve 42. minutě šli do oslabení, ale dobrý forčeking je dostal do šance, kterou Votápka využil - 4:4. Kolín obdržel nejen vyrovnávací branku, ale ve 43. šel také do čtyř hráčů na ledě. A v té samé minutě obdržel další branku. Tentokrát zaúřadoval Marek Hadrava a dostal Pelhřimov podruhé v utkání do vedení - 4:5. Po změně stavu měl Kolín možnost hrát dvě přesilovky, ale ani jednu nevyužil. A co víc. V závěrečné desetiminutovce šel naopak dvakrát do oslabení. To druhé hosté v končící 59. minutě využili a díky brance Kopice se dostali do dvoubrankového vedení - 4:6. Výsledek zkorigoval 5 vteřin před koncem Panna - 5:6.

Sestava Kolína: Martínek (od 43. Sejpal) – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pipek – Kysela, Prokop, Kozák – Pilný, Černý, Veselý, Netušil.

12. kolo: Č. Budějovice - M. Budějovice 0:3, H. Brod - Tábor 7:4, Písek - Klatovy 8:1, Pelhřimov - Žďár n/S 4:6.

13. kolo: Nymburk - Č. Budějovice 6:1, Žďár n/S - Písek 6:2, Klatovy - H. Brod 2:3, Tábor - M. Budějovice 6:3.

14. kolo: Písek - KOLÍN (so 11. 11.), 15. kolo: KOLÍN - H. Brod (so 18. 11., 17:07), 16. kolo: M. Budějovice - KOLÍN (so 25. 11.), 17. kolo: KOLÍN - Tábor (so 29. 11., 17:07), 18. kolo: Klatovy - KOLÍN (so 2. 12.), 19. kolo: Žďár n/S - KOLÍN (st 6. 12.).