Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 19. března 2019

Hokejoví Kozlové po čtyřzápasové sérii postoupili do dalšího kola

Hokejoví Kozlové po čtyřzápasové sérii postoupili do dalšího kola
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 12.3.2018 v 10:00
Rubrika: Sport

Zatímco ostatní tři série play-off ve skupině Střed byly rozhodnuty již po třech odehraných zápasech, Kolín s Nymburkem nabídli svým fanouškům delší sérii. Sice jen o jedno utkání delší, o to však napínavější. Po dvou sezónách přešli Kozlové přes první kolo.

Play-off - 2. utkání
NED NYMBURK - SC KOLÍN 1:0 PP (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Druhé utkání mezi Kolínem a Nymburkem bylo na branky ještě skoupější než to první. V Kolíně viděli diváci branky již v normální hrací době. V Nymburce se čekalo až do prodloužení.

V první třetině hrál Nymburk tři přesilovky, ale Kolín dobře bránil a v prvních dvou dokonce nedovolil domácím vystřelit. Ve třetí měl Nymburk obrovský tlak, ale jeho hráči místo střel lámali hokejky. Škoda, že se nevyplnilo přísloví nedáš - dostaneš. Kolínský Panna totiž v 18. minutě, kdy hráli Kozlové v početní výhodě, trefil pouze tyčku.

Střelecká mizérie pokračovala i v prostřední části. Ve 27. minutě mohl jásat Nymburk, ale Sejpal měl dobře postavené tyčky. Kolín přežil oslabení 5:3, a tak se ani ve druhé třetině diváci branky nedočkali.

V poslední třetině měl Kolín výhodu pěti hráčů proti třem, ale nedokázal toho využít. A bohužel nedokázal využít ani „obyčejné“ přesilovky. Kozlové sice vyslali na domácího brankáře 40 střel, Nymburk pak na Sejpala 30, ale ani jedna se neujala. Kolín v poslední minutě základní hrací doby rozjel poslední kolotoč, ale Kozák, Zumr ani Březina nebyli úspěšní.

A šlo se opět do prodloužení. V polovině 63. minuty Kozlové ztratili za brankou domácího brankáře puk a Nymburk se dostal do přečíslení. Domácí Štěpánek se stal jediným střelcem utkání - 1:0 a rozhodl o tom, že se série vrátí do Nymburka.

Sestava Kolína: Sejpal - Kadlec J., Pýcha, Hanzl, Voženílek, Barták, Březina, Hlaveš – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec.

2. kolo: Č. Budějovice - H. Brod 2:5, Klatovy - Žďár n/S 5:6 sn, Tábor - M. Budějovice 1:3.

Play-off - 3. utkání
SC KOLÍN - NED NYMBURK 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

V důležitém utkání, kdo bude mít psychickou výhodu ve čtvrtém utkání, které může rozhodnout o postupujícím, začali lépe hosté. Již ve 3. minutě se radovali ze Stehlíkovy branky - 0:1. Nymburk byl aktivnější a Kolín musel čelit i přesilovce. Tu přestál bez úhony a v 8. minutě bylo vyrovnáno. Pýcha zachytil nymburskou rozehrávku, poslal kotouč dál a najel si před branku, kde dostal přihrávku od Malého - 1:1. Do vedení se Kolín dostal ještě v úvodní třetině. Na začátku 19. minuty, kdy končila jejich přesilovka, se trefil po pěkné kombinaci Zumr - 2:1.

V první části prostřední třetiny nabídli hosté Kolínu dvě přesilovky a ten využil právě tu druhou. V 31. minutě přihrál Kadlec Pannovi, který přesně trefil růžek branky - 3:1. V závěru třetiny měl Nymburk velkou příležitost, ale Sejpal byl pozorný.

Poslední část utkání se nesla ve znamení spousty vyloučení. V 57. minutě se hrálo se čtyřmi hráči na obou stranách a Stehlík svou druhou brankou v utkání snížil na 3:2. Hosté šli okamžitě do power-play, ale domácí Prokop se zmocnil puku a s Voženílkem šli do brejku 2 na jednoho. Voženílek trefil opuštěnou branku a v 58. minutě zvýšil na 4:2 pro Kolín. V poslední minutě vystihl Kysela přehrávku nymburského hráče a pečetil na 5:2.

Sestava Kolína: Sejpal – Hanzl, Pýcha, Kadlec J., Voženílek, Barták, Březina, Hlaveš – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec.

3. kolo: H. Brod - Č. Budějovice 7:4, Žďár n/S - Klatovy 5:3, M. Budějovice - Tábor 5:4.

Play-off - 4. utkání
NED NYMBURK - SC KOLÍN 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Kolín si vstup do utkání zkomplikoval brzkým vyloučením, kdy šel již ve 2. minutě Březina na trestnou lavici za hákování. Nymburk ale nabídnutou šanci nevyužil a v 6. minutě se Kolín radoval poprvé. Panna dostal křížnou přihrávku od Malého a domácího brankáře prostřelil - 0:1. V 8. minutě hráli přesilovky Kozlové, ale ani oni nebyli úspěšní. Ve 12. minutě se ale radovali podruhé. Malý dostal přesnou přihrávku do jízdy na modrou a švihem skóroval - 0:2. V 17. minutě domácí snížili z nenápadné akce díky Štěpánkovi, který tečoval křížnou přihrávku - 1:2.

Do druhé třetiny vstoupil Nymburk mnohem aktivněji, Kolínu pěkně zatápěl, donutil jeho hráče faulovat, za což měl výhodu dvou přesilovek. Ani jednu však nevyužil, a tak udeřili Kozlové. Ve 33. minutě z levého křídla prostřelil Kroftu Panna - 1:3. O chvíli později Kozák těsně minul domácí branku. Nymburk v závěru třetiny promarnil další přesilovku a do kabin se šlo veseleji hostům.

Poslední část začala zostra a v permanenci byli oba brankáři. Ve 45. minutě kapituloval domácí Krofta, když se k puku dostal mezi kruhy Malý a krátkým nápřahem poslal kotouč do sítě. - 1:4. Poslední branku utkání i série vstřelil v 54. minutě Semirád, který stanovil stav na konečných 1:5. Utkání dohrála třetí a čtvrtá pětka Kozlů. První dvě pětky mohly střádat síly do série proti Žďáru nad Sázavou. Sestava Kolína: Sejpal – Hanzl, Pýcha, Kadlec J., Voženílek, Barták, Březina, Hlaveš, Sladký – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec – Pilný, Kadlec A., Černý.

Termíny série Kolín - Žďár n/S

1. utkání: Žďár n/S (st 14.3., 18:00)

2. utkání: KOLÍN (pá 16.3., 18:07)

3. utkání: Žďár n/S (ne 18.3., 18:00)

4. utkání: KOLÍN (út 20.3., 18:07)

5. utkání: Žďár n/S (čt 22.3., 18:00)

Autor článku: hop
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM