Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 25. června 2018

Hokejoví Kozlové po čtyřzápasové sérii postoupili do dalšího kola

Publikováno: 12.3.2018 v 10:00

Zatímco ostatní tři série play-off ve skupině Střed byly rozhodnuty již po třech odehraných zápasech, Kolín s Nymburkem nabídli svým fanouškům delší sérii. Sice jen o jedno utkání delší, o to však napínavější. Po dvou sezónách přešli Kozlové přes první kolo.

Play-off - 2. utkání
NED NYMBURK - SC KOLÍN 1:0 PP (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Druhé utkání mezi Kolínem a Nymburkem bylo na branky ještě skoupější než to první. V Kolíně viděli diváci branky již v normální hrací době. V Nymburce se čekalo až do prodloužení.

V první třetině hrál Nymburk tři přesilovky, ale Kolín dobře bránil a v prvních dvou dokonce nedovolil domácím vystřelit. Ve třetí měl Nymburk obrovský tlak, ale jeho hráči místo střel lámali hokejky. Škoda, že se nevyplnilo přísloví nedáš - dostaneš. Kolínský Panna totiž v 18. minutě, kdy hráli Kozlové v početní výhodě, trefil pouze tyčku.

Střelecká mizérie pokračovala i v prostřední části. Ve 27. minutě mohl jásat Nymburk, ale Sejpal měl dobře postavené tyčky. Kolín přežil oslabení 5:3, a tak se ani ve druhé třetině diváci branky nedočkali.

V poslední třetině měl Kolín výhodu pěti hráčů proti třem, ale nedokázal toho využít. A bohužel nedokázal využít ani „obyčejné“ přesilovky. Kozlové sice vyslali na domácího brankáře 40 střel, Nymburk pak na Sejpala 30, ale ani jedna se neujala. Kolín v poslední minutě základní hrací doby rozjel poslední kolotoč, ale Kozák, Zumr ani Březina nebyli úspěšní.

A šlo se opět do prodloužení. V polovině 63. minuty Kozlové ztratili za brankou domácího brankáře puk a Nymburk se dostal do přečíslení. Domácí Štěpánek se stal jediným střelcem utkání - 1:0 a rozhodl o tom, že se série vrátí do Nymburka.

Sestava Kolína: Sejpal - Kadlec J., Pýcha, Hanzl, Voženílek, Barták, Březina, Hlaveš – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec.

2. kolo: Č. Budějovice - H. Brod 2:5, Klatovy - Žďár n/S 5:6 sn, Tábor - M. Budějovice 1:3.

Play-off - 3. utkání
SC KOLÍN - NED NYMBURK 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

V důležitém utkání, kdo bude mít psychickou výhodu ve čtvrtém utkání, které může rozhodnout o postupujícím, začali lépe hosté. Již ve 3. minutě se radovali ze Stehlíkovy branky - 0:1. Nymburk byl aktivnější a Kolín musel čelit i přesilovce. Tu přestál bez úhony a v 8. minutě bylo vyrovnáno. Pýcha zachytil nymburskou rozehrávku, poslal kotouč dál a najel si před branku, kde dostal přihrávku od Malého - 1:1. Do vedení se Kolín dostal ještě v úvodní třetině. Na začátku 19. minuty, kdy končila jejich přesilovka, se trefil po pěkné kombinaci Zumr - 2:1.

V první části prostřední třetiny nabídli hosté Kolínu dvě přesilovky a ten využil právě tu druhou. V 31. minutě přihrál Kadlec Pannovi, který přesně trefil růžek branky - 3:1. V závěru třetiny měl Nymburk velkou příležitost, ale Sejpal byl pozorný.

Poslední část utkání se nesla ve znamení spousty vyloučení. V 57. minutě se hrálo se čtyřmi hráči na obou stranách a Stehlík svou druhou brankou v utkání snížil na 3:2. Hosté šli okamžitě do power-play, ale domácí Prokop se zmocnil puku a s Voženílkem šli do brejku 2 na jednoho. Voženílek trefil opuštěnou branku a v 58. minutě zvýšil na 4:2 pro Kolín. V poslední minutě vystihl Kysela přehrávku nymburského hráče a pečetil na 5:2.

Sestava Kolína: Sejpal – Hanzl, Pýcha, Kadlec J., Voženílek, Barták, Březina, Hlaveš – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec.

3. kolo: H. Brod - Č. Budějovice 7:4, Žďár n/S - Klatovy 5:3, M. Budějovice - Tábor 5:4.

Play-off - 4. utkání
NED NYMBURK - SC KOLÍN 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Kolín si vstup do utkání zkomplikoval brzkým vyloučením, kdy šel již ve 2. minutě Březina na trestnou lavici za hákování. Nymburk ale nabídnutou šanci nevyužil a v 6. minutě se Kolín radoval poprvé. Panna dostal křížnou přihrávku od Malého a domácího brankáře prostřelil - 0:1. V 8. minutě hráli přesilovky Kozlové, ale ani oni nebyli úspěšní. Ve 12. minutě se ale radovali podruhé. Malý dostal přesnou přihrávku do jízdy na modrou a švihem skóroval - 0:2. V 17. minutě domácí snížili z nenápadné akce díky Štěpánkovi, který tečoval křížnou přihrávku - 1:2.

Do druhé třetiny vstoupil Nymburk mnohem aktivněji, Kolínu pěkně zatápěl, donutil jeho hráče faulovat, za což měl výhodu dvou přesilovek. Ani jednu však nevyužil, a tak udeřili Kozlové. Ve 33. minutě z levého křídla prostřelil Kroftu Panna - 1:3. O chvíli později Kozák těsně minul domácí branku. Nymburk v závěru třetiny promarnil další přesilovku a do kabin se šlo veseleji hostům.

Poslední část začala zostra a v permanenci byli oba brankáři. Ve 45. minutě kapituloval domácí Krofta, když se k puku dostal mezi kruhy Malý a krátkým nápřahem poslal kotouč do sítě. - 1:4. Poslední branku utkání i série vstřelil v 54. minutě Semirád, který stanovil stav na konečných 1:5. Utkání dohrála třetí a čtvrtá pětka Kozlů. První dvě pětky mohly střádat síly do série proti Žďáru nad Sázavou. Sestava Kolína: Sejpal – Hanzl, Pýcha, Kadlec J., Voženílek, Barták, Březina, Hlaveš, Sladký – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec – Pilný, Kadlec A., Černý.