Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 21. srpna 2018

Hokejoví Kozlové porazili posledního a poté i prvního

Publikováno: 12.2.2018 v 10:00

Po nepovedeném domácím utkání s předposledním Pelhřimovem jeli Kozlové na led posledního Písku, který již neměl šanci na postup do play-off. A své fanoušky potěšili vítězstvím. Druhé vítězství si připsali na domácím ledě, kde porazili vedoucí Havlíčkův Brod a třetímu místu se přiblížili na rozdíl jednoho jediného bodu. O třetí příčku se v přímém souboji utkají na ledě Moravských Budějovic v sobotu 17.2.

II. liga skupina Střed
IHC PÍSEK - SC KOLÍN 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Úvodní buly vyhrál Kolín a to jako by předznamenalo celý vývoj utkání. Již v 5. minutě vypálil Zumr od modré čáry a v chumlu hráčů se před brankou domácího týmu nejlépe zorientoval Morkes, který si připsal úvodní branku - 0:1. V 7. minutě musel led opustit Kysela, který podrazil spoluhráče a Kolín šel do oslabení. V 8. minutě využil přesilovku domácí Ciboch a srovnal na 1:1. V následující minutě mohli jít domácí do vedení, ale Martínek v kolínské bráně byl proti. Domácí pronikali i nadále do obranného pásma Kolína, ale brankář Kozlů svůj tým v těchto chvílích podržel. A přišla odveta. Ve 13. minutě se Zumrova střela ještě neujala, ale ve 14. minutě se již stav utkání měnil. Březina našel A. Kadlece, který nedal domácím brankáři šanci - 1:2. Kolín byl i nadále při chuti, ale obrana Písku odolala.

Hned v úvodu prostřední části měli domácí možnost vyrovnat, ale Martínek na poslední chvíli kotouč vykopl betonem. Domácí poté nabídli Kolínu přesilovou hru a Kozlové ji využili. Ve 28. minutě prostřelil domácího brankáře kapitán Malý - 1:3. A přesně o minutu později skóroval Hanzal, který do sítě poslal puk po přihrávce Semiráda - 1:4. Kozlové následně přežili přesilovku domácích, ale ve 37. minutě kapitulovali podruhé. Hanusovu ránu Martínek pouze vyrazil a odražený kotouč do branky usměrnil Urbanec - 2:4.

Lepší vstup do posledního dějství měl Kolín. Ve 43. minutě Kysela zvýšil na 2:5. Domácí po další obdržené brance přidali na důrazu a Kolín měl štěstí, že byl Martínek v jeho bráně pozorný a dokázal domácí borce vychytat. Za svá záda propustil až úplně poslední střelu utkání, kterou vteřinu před koncem vyslal domácí Urbanec - 3:5.

Sestava Kolína: Martínek - Pýcha, Voženílek, Havelka, Hanzl, Březina, Barták, Kadlec J., Sladký – Panna, Semirád, Malý - Morkes, Kozák, Zumr - Kysela, Prokop, Kadlec A. - Netušil, Černý, Pilný.

SC KOLÍN - BK HAVLÍČKŮV BROD 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Hokejisté Havlíčkova Brodu přijeli do Kolína jako lídři tabulky. Ale v tomto utkání se domácí rozhodně nechystali hrát druhé housle.

A předvedli to již v 1. minutě. Uběhlo přesně 31 vteřin utkání, kolínský Voženílek vystřelil od modré čáry na branku hostí a kapitán Malý přesnou tečí usměrnil kotouč do branky - 1:0. Kdo čekal, že tato sprcha hosty ochromí, se však přepočítal. Ve 3. minutě Sejpal v domácí bráně nestačil včas srazit betony proti střele Třetiny a bylo vyrovnáno - 1:1. Střelecké manévry pokračovaly i nadále a v 8. minutě se podruhé radovali domácí. Jiří Kadlec v obranném pásmu vybojoval kotouč, vybruslil do středního pásma, odkud přihrál na Marka Němce. Ten si prohodil kličkou bránícího Martina Kříže a Novákovi v brance Havlíčkova Brodu puk prostřelil mezi betony - 2:1! Šance Zumra a Panny k dalším brankám nevedly a v poslední minutě mohlo být vyrovnáno. Ale Sejpal skvěle vychytal Chlubu.

V prostřední třetině se jako první dostali do šance hosté, ale radovali se opět Kozlové. Ve 24. minutě se radoval Březina - 3:1. A scénář z předchozí třetiny se opakoval, když ve 28. snížili hosté díky Lacinově trefě v přesilovce - 3:2. V 31. minutě mohlo být srovnáno, ale Sejpal vychytal Třetinovo trestné střílení. Naopak se opět radovalo Kozlové, když se podruhé za sebou trefil Březina, který zužitkoval Pannovu přihrávku - 4:2.

Na další branky se čekalo až do druhé poloviny poslední třetiny. V 54. zvýšil Panna na 5:2 a o 40 vteřin později uzavřel kolínský brankový účet Zumr - 6:2. V 59. minutě již jen kosmeticky upravil hostující Milfait na 6:3.

Sestava Kolína: Sejpal – Voženílek, Pýcha, Hanzl, Havelka, Březina, Barták, Hlaveš – Panna, Semirád, Malý – Kysela, Zumr, Morkes – Kadlec J., Prokop, Němec.

32. kolo: Č. Budějovice - Tábor 5:1, M. Budějovice - Klatovy 4:1, H. Brod - Žďár n/S 3:1, Pelhřimov - Nymburk 1:4.

33. kolo: Pelhřimov - Č. Budějovice 2:5, Nymburk - Písek 4:1, Žďár n/S - M. Budějovice 7:1, Klatovy - Tábor 5:3.

34. kolo: M. Budějovice - KOLÍN (so 17.2.), 35. kolo: KOLÍN - Tábor (so 24.2., 17:07), 36. kolo: Klatovy - KOLÍN