Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. listopadu 2018

Hokejoví Kozlové vyhráli v Nymburce, doma zklamali s Pelhřimovem

Publikováno: 5.2.2018 v 10:00

Hokejoví Kozlové po sérii čtyř domácích utkání zajížděli na led soupeře. A na stadionu tradičního rivala z Nymburka uspěli. V dalším domácím utkání se jim však nezadařilo a prohráli s předposledním Pelhřimovem.

II. liga skupina Střed
NED NYMBURK - SC KOLÍN 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Poslední derby v základní části patřilo Kolínu. Kozlové měli celý zápas o trochu více ze hry, jen se čekalo, kdy vstřelí i nějaké góly. Čím déle to trvalo, tím stoupala nervozita, ale v poslední třetině kozlové dokázali vítězně rozhodnout.

První dvě třetiny byly bezbrankové, ale ne nezajímavé. Byla k vidění řada pěkných akcí. V první třetině asi největší šanci spálil Pýcha, který se uvolnil od modré, ale trefil tyč. Ve druhé části toho bylo více, třeba Panna z mezikruží mířil mezi betony a domácí gólman je jen tak tak sklapl. Morkes s Kyselou si dvakrát křižně vyměnili puk, a to zase Krofta rukou těžko vyrážel. Na druhé straně Kolouch zahrozil z brejku.

Těžkou situaci pro kolínského gólmana Sejpala přichystal hned v první minutě třetí třetiny Smejkal, který to zkoušel rychlou střelou z blízka. Pak se Kozlové chvilku nemohli dostat z pásma, ale nakonec se nováčkovi Němcovi podařilo puk vyvézt, ohrozit bránu a odraženého puku se pak zmocnil na kruzích Pýcha, který pustil dělo do odkryté brány - 0:1. To byl vítězný gól.

Kozlové mohli pečetit výhru ve tříminutové přesilovce 5 na 4, to se jim však nepovedlo, a tak drama trvalo až do konce. Domácí pořád cítili šanci, vždyť to bylo jen o gól. Dvě a čtvrt minuty před koncem odvolali gólmana. Hned po buly Loučka mohl z první vyrovnávat, ale Sejpal začaroval a lapil puk mezi rukou a tělem. V čase 58:10 po 24 sekundách nymburské hry bez brankáře Kozlové však udeřili definitivně. Malý z obranného pásma trefil prázdnou bránu a uzavřel na konečných 0:2.

Sestava Kolína: Sejpal – Pýcha, Březina, Voženílek, Havelka, Hlaveš, Barták – Panna, Zumr, Malý – Kysela, Semirád, Morkes – Kadlec J., Prokop, Kozák – Netušil, Kadlec A., Němec.

SC KOLÍN - HC PELHŘIMOV 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

I podruhé v sezoně kozlové doma s Pelhřimovem padli. Hosté v Kolíně vytěžili z minima maximum, dali tři góly a odvezli tři body.

První třetina byla podobně jako ve středu v Nymburce bezbranková. Pak už se scénář ale lišil. Ve druhé části utkání se dostali kozlové do vedení. V přesilovce měla úspěch střela z kruhů a následná dorážka Kysely do prázdné - 1:0. Pak v další velké šanci, kdy jel Kysela s Malým do brejku, hráč s číslem jedenáct neproměnil, a to Kozly mrzelo. Platilo totiž heslo „nedáš, dostaneš“. Do brejku se vyřítil Votápek, v poslední minutě třetiny. Prošel mezi třemi Kolíňáky a zakroutil puk k tyčce - 1:1.

A třetí třetina? Tam už Kozlové byli celkem v křeči a Pelhřimovští naopak. Neměli totiž v Kolíně co ztratit a jejich lehkost jim vysloužila další góly. Po chybě Kozlů dostal Čermák prostor na přihrávku zpoza brány. Najel mu Hadrava a hosté rázem vedli - 1:2. A po dlouhých minutách úporného snažení Kolína pak Čermák ujel do brejku, prošel mezi třemi kolínskými hráči a zvedl puk pod víko. To bylo necelých pět minut před koncem a hosté se ujali vedení - 1:3.

Kozlové se až tady víc naštvali. Bartákovu střelu od modré tečoval do brány Morkes a nalil svému týmu ještě trochu síly do žil - 2:3. Jenže do konce zápasu už zbývaly dvě minutky. Kozlové si vzali oddechový čas, odvolali gólmana. Semkli hosty ve třetině. Připravili několik pěkných pokusů, ale nedali. Branku už nedali. Tři body zůstaly na straně Pelhřimova.

Sestava Kolína: Sejpal – Březina, Pýcha, Voženílek, Havelka, Hlaveš, Barták – Panna, Zumr, Malý – Kysela, Semirád, Morkes – Kozák, Kadlec J., Němec – Netušil, Prokop, Černý.

30. kolo: Č. Budějovice - M. Budějovice 5:2, H. Brod - Tábor 6:3, Písek - Klatovy 3:6, Pelhřimov - Žďár n/S 1:8.

31. kolo: Nymburk - Č. Budějovice 2:3, Žďár n/S - Písek 5:1, Klatovy - H. Brod 5:6 pp, Tábor - M. Budějovice 1:2.

32. kolo: Písek - KOLÍN (st 7.2.), 33. kolo: KOLÍN - H. Brod (s0 10.2., 17:07), 34. kolo: M. Budějovice - KOLÍN (so 17.2.), 35. kolo: KOLÍN - Tábor (so 24.2., 17:07), 36. kolo: Klatovy – KOLÍN (so 28.2.).