Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 17. listopadu 2018

Hokejoví Kozlové zdolali na domácím ledě postupně České Budějovice a Jindřichův Hradec

Publikováno: 6.12.2016 v 10:00

Dvě domácí utkání, dvě vítězství. Taková byla bilance kolínských hokejistů v uplynulém týdnu.

II. liga Střed
SC Kolín – DS České Budějovice 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Druhé vítězství v řadě vybojovali v sobotu kolínští druholigoví hokejisté. Na domácím ledě porazili David servis České Budějovice.
Začátek zápasu byl ze strany Kolína tak trochu nervózní. Aby ne, když s předposledním David servisem letos ještě nevyhráli. Kozlové ale hráli trpělivě, počkali na první gól, a pak to šlo skoro samo.

O první gól se postaral Jakub Semirád. Vlastně na něj taky i zadělal. Ujel, vystřelil a když jeho střela mířila na zadní tyč a šla vedle, nevadilo to. Puk se odrazil na modrou na Hanzla, ten vystřelil a k dorážce se pak dostal právě Semirád.

Pak Kozlům trochu přálo štěstí, když přihrávku Pipka srazil do brány hostující obránce – 2:0.

Důležitý počin se povedl Kolínským ve druhé třetině, když třetí branku vstřelili v oslabení a donutili tím hostující tým vystřídat gólmana. Na domácích pak byla vidět velká chuť. Začali bruslit o to víc a na nerozchytaného gólmana pálit o to víc. A ovoce to přineslo. Kozlové bušili tak dlouho, až Černý vybouchal gól.
Těsně po polovině utkání domácí chybovali a hosté toho využili. Snížili na 4:1, nicméně to na konečný výsledek vliv nemělo. Třetí třetina patřila znovu Kolínu. Nejdřív přidali gól znovu v oslabení, když Zumr ujel v oslabení a slavil úspěch kličkou. Pak v přesilovce Semirád usměrnil do kasy Černého puk z rohu.
Sečtěno, podtrženo, Kolínští brali výhru 6:1. A v tabulce se posunuli na šesté místo. Mají stejně bodů jako sedmý Pelhřimov.

Branky: 14. Semirád (Malý, Hanzl), 19. Pipek (Horyna), 26. Havlík, 28. Černý (Malý), 43. Zumr, 57. Semirád (Čený) – 32. Šesták (Bárta). Rozhodčí: Jechoutek – Marek, Ovsík. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Oslabení: 2:0. Třetiny: 2:0, 2:1, 2:0. Diváci: 584.

Sestava Kolína: Sejpal – Hanzl, Havlík, Voženílek, Horyna, Barták, Skokan – Malý, Semirád, Černý – Pipek, Zumr, Kozák – Kadlec ml., Krajňák, Netušil.

SC Kolín – Vajgar Jindřichův Hradec 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Třetí domácí výhru za sebou ukořistili ve středu Kozlové. Porazili poslední tým tabulky Jindřichův Hradec. V tabulce jsou stále sedmí, na Pelhřimov už ztrácí jen tři body.

Před středečním zápasem s Jindřichovým Hradcem skončil v Kolíně gólman Ladislav Koutský. Odchází na zahraniční angažmá do Německa.
"Už když jsme podepisovali smlouvu, tak jsme věděli, že když dostane nabídku ze zahraničí, odejde, že ho neudržíme. Teď ji dostal a odchází hrát do Německa, je to asi třetí nejvyšší soutěž,“ uvedl kolínský trenér Jiří Seidl.

Kozlové prozatím náhradu nemají, ve středu kryl Sejpalovi záda brankář z juniorky, nicméně jednání probíhají. "Jedná se. Jsou určité varianty, ale zatím to je ve stavu vyjednávání, tak nebudu konkrétní,“ řekl po středečním zápase Seidl.

Koutský v Kolíně za polovinu soutěže odchytal 8 zápasů, dostal v nich dvacet pět gólů a odešel z Kolína s úspěšností necelých 90%.
Kolínští se ujali vedení velmi rychle, hned druhou střelou zápasu. Krajňák dorážel Pipkův pokus. To Kozlům pomohlo. I když do konce první třetiny další gól nepřidali, bylo vidět, že je to uklidnilo.

Ve druhé třetině pak měli prostor rozhodnout. Ve čtyřiadvacáté minutě se Pipek dostal k puku na kruhu, udělal pohyb před bránu a vystřelil – 2:0. Chvíli na to Hanzl ulovil puk na modré, poslal ho na Malého, ten vystřelil a Semirád dorážel – 3:0. Do třetice prosvištěla do brány Hanzlova střela od modré a Kozlové měli klid. Vedli 4:0.

V poslední třetině sice malinko polevili a dělali víc chyb, ale i když hosté proměnili dvě přesilovky, tak výhru Kolína ohrozit nemohli. Domácí navíc přidali ještě pátou branku, a tak co se týče přidělení bodů, bylo jasno. Všechny tři brali Kozlové.

"Po zápase v Pelhřimově na tom mužstvo nebylo psychicky dobře. Snažili jsme se jim to dostat z hlavy. Co se týče zápasu s Jindřichovým Hradcem, moc jednoduchý zápas to nebyl. Ve druhé třetině jsme ale hráli náš hokej. Byli jsme aktivní, víc jsme bruslili, donutili jsme soupeře k chybám, a to rozhodlo,“ řekl k utkání trenér Kolína Jiří Seid.

Branky: 3. Krajňák (Pipek), 24. Pipek, 25. Semirád (Malý, Hanzl), 39. Hanzl (Malý, Semirád), 44. Pipek (Zumr) – 43. Šmerha (Jaša, Heldák), 55. Bureš (Straka, Tejral). Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Marek. Vyloučení: 6:6, navíc Voženílek (KOL) 10 min ZHK. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 3:0, 1:2. Diváci: 519.

Sestava Kolína: Sejpal – Hanzl, Březina, Voženílek, Horyna, Barták, Skokan, Zukal – Malý, Semirád, Panna – Pipek, Zumr, Kozák – Kadlec ml., Krajňák, Černý.