Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Horní a dolní Štítary propojí úzký chodníček. Přání místních obyvatel se naplnilo

Kolínské radnici se po dlouholetém vyjednávání podařilo vyřešit vleklý problém propojení - horní a dolní části Štítar v Kolíně 6. Tento okraj Kolína podél Radovesnické ulice byl v třetím tisíciletí pohlcen developery a vyrostlo, zde mnoho nových vilek a řadovek. Jejich majitelé však zjistili, že osídlené území není průchozí a chybí velmi potřebná stezka do tolik lákavé a oblíbené rekreační lokality, jakou je Štítarské údolí.

Horní a dolní Štítary propojí úzký chodníček. Přání místních obyvatel se naplnilo
Propojka povede z ulice Na Strání do ulice Ke Hřišti.Foto: mapy.cz
 
Publikováno: 31.10.2015 v 6:00, Aktualizováno: 27.10.2015 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Kolínský starosta Vít Rakušan přiznává, že se tento problém řešil od roku 2010 téměř na každém zasedání komise pro příměstské části a na každé diskuzi s občany Štítar. Ideálním způsobem řešení bylo vybudování propojky přes pozemky Lucie Maštalířové.

Zástupci paní Maštalířové dlouho nebyli ochotni kýžený pozemek prodat nebo nabízeli cenu, která nebyla pro město akceptovatelná. Dohodu se však díky trpělivosti radničních vyjednávačů podařilo uzavřít.

Pozemek bude vykoupen za 150 Kč za m2. Na úzkém, zmijovitě zalomeném pruhu zahrady směřujícím z ulice Na Stráni do ulice Ke Hřišti město Kolín hodlá vybudovat propojovací chodník lemovaný oplocením. Pro občany Štítar je to skvělá zpráva.

Autor článku: Vladimír Sládek
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM