Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 19. března 2019

Hospodská perestrojka v centru Kolína

Tempo, jakým se mění mapa restauračních zařízení v centru Kolína, je v posledních měsících téměř závratné. Na nové pronajímatele čekají restaurace Stoletá, U Rabína a podle všeho i restaurace Týna, kde si kolemjdoucí průhledem přes vstupní dveře všimnou, že zde chybějí stoly i židle... Na druhou stranu jsou otvírány nové či adaptované provozovny.

Hospodská perestrojka v centru Kolína
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 11.3.2018 v 6:00, Aktualizováno: 6.3.2018 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Interiér zásadním způsobem změnila Kavárna Štěstí v Kouřimské ulici, pod novým názvem Monroe Burger Bar byl začátkem března otevřen bývalý Vincenťs Diner v domě U Zlaté štiky a na náměstí vznikl na místě někdejší herny stylový Wine Bar Vespa. Povězme si o novinkách podrobněji.
 
Kavárna Štěstí
Kavárna Štěstí znovuotevřela po několikatýdenní pauze v polovině února. Podnik se změnil totálně, dokonce i podlahy jsou nové. Štěstí zdárně aspiruje na označení nejhravější kavárna, vždyť kde jinde si můžete pověsit kabát na bidýlko ptačí budky či se vznášet u stolu na houpačce zavěšené od stropu. Kavárna se prosvětlila, barvy žlutá, černá a bílá odpovídají konceptu kaváren Štěstí, ketré najdete třeba v Praze či na Kladně. Podnik, který má za cíl probouzet u zákazníků chuť na sázky, má otevřeno každý den do 19.30 hodin (v pracovní dny již od 8 hodin), ke kávě a dalším nápojům tu lidé dostávají zdarma stírací losy, případně 2 sloupečky Kena.
 
Monroe Burger Bar
Monroe Burger Bar, kolínský reprezentant americké kuchyně a designu padesátých let, otevřel 1. března v domě U Zlaté štiky na Karlově náměstí. Interiér zde zůstal stejný jako u předchozího restaurantu Vincenťs Diner, což je jedině dobře. Usazeni na červených barových židlích či v boxech si zde můžete užívat americký sen v podobě burgerů, sendvičů, polévek i snídaní. Styl by měla podtrhnout i americká hudba 30.-80. let. Podnik staví na jídelníčku, který si dovolíme ve zkratce představit. Monroe nabízí šest druhů burgerů za 169 korun, mezi nimi i jeden vegetariánský. Vlajkovou lodí podniku je 400 gramový Monroe burger za 299 korun. V nabídce jsou kromě toho i sendviče z amerického chleba, steaky z jihoamerických býků, saláty či dezerty, mezi kterými najdeme i tradiční americký koláč Apple Pie. Bohatý výběr snídaní (od 8 hodin) začíná u omelety a končí u lívanců s javorovým sirupem. Restaurace nabízí i rozvoz svých specialit do kolínských domácností. Zklamáním je, že zde nevisí alespoň jeden obraz Marilyn v životní velikosti.
 
Vespa Wine bar
Vespa Wine bar se stal největším letošním hospodským překvapením. Otevřen byl v únoru na Karlově náměstí, v domě, kde v jiných podlažích sídlí dvě další restaurace (Vespa, U Tří pírek). Žádný ze tří zmíněných podniků ale nemá okna do náměstí, situovány jsou totiž v zadním traktu domů, směrem k Labi.
Vespa Wine bar je přístupný přes malý dvorek ve vnitrobloku. Podnik provozovaný společností Pizzeria Ristorante Vyžlovka chce nabídnout decentní barovou atmosféru, kterou možná znáte z Francie, Itálie či centra Prahy. Měl by se stát místem, kam si na drink rádi zajdou lidé, kterým už bylo třicet. Nejde o žádnou špeluňku, ale o rozlehlý prostor se šedesáti místy k sezení, k dlouhému barovému pultu by se vešla celá fotbalová jedenáctka i s trenérem.
Na designu se nešetřilo. Hned u vchodu je poznávací značka podniku v podobě dosud prý pojízdného skútru Vespa posazeného na pracovním ponku. Nezvyklým prvkem v interiéru jsou stožáry trakčního vedení, těžké hevery tvořící podnož stolů či vlnitý plech sloužící jako obložení baru. Nápadné jsou velké sudy od vína, kolem nichž se sedí na vysokých židlích (čichem zjistíte, že jde o sudy, v nichž víno zrálo). Vespa nabízí i rozmanitý sedací nábytek, kromě židlí jsou tu i lavice či gauče, celkově je vše zharmonizováno do teplých barev, nechybí typické barové přítmí. K vybavení patří i nezbytný jukebox.
Lidé sem budou chodit na sklenku kvalitního vína, míchané alkoholické nápoje, aperitivy, cidery či destiláty a možná i na kávu. Méně už na pivo, i když i to zde nabízejí. K nápojům podává bar i drobné občerstvení v podobě pizzy, panini či nakládaného hermelínu, nechybí uvítací dobrota - dárek pro každého hosta. 
Vespa Wine bar vás přivítá každý den v roce od 17 do 03 hodin s výjimkou Štědrého dne.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM